Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > H O B B Y > Priče...legende...itd
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Priče...legende...itd Ovdje možete unositi razne priče, legende i sl. koje ste negdje čuli ili pročitali...!!!

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 20.04.2005, 11:00
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
U snu pronaso dukate

Za Stojana Djurova,svoje vremeno zandarma,prica se da je pronaso tri kilograma srebrnjaka.Jedan od njegovih potomaka sacuvao je svega tri ,od kojih danas svaki vredi po 1.000evra,jer poticu iz drugog veka.Sta je bilo sa ostalim srebrnjacima,niko ne zna od njegove familije.
Zandarm ciji potomci sada zive u Zvonackoj banji,ispricao je najstarijem sinu san koji je sanjao dvadesetih godina minulog veka u vreme kada je imao dvadesetak godina.Posle slucajnog pronalazenja srebrnjaka u jednoj pecini u kanjonu Jerme,u snu mu je receno gde leze "dva cupa" sa zlatnicima.Otisao je na naznaceno mesto i zaista pronaso cupove.Medjutim sa sobom je poneo samo nekoliko zlatnika,ostale je ostavio.Ispricao je sinu da je tako uradio,jer zlatnicizakopani u zemlji gotovo uvek su tudja nesreca i muka.Umro je a rodjenom sinu nije rekao na kom je mestu ostavio cupove sa zlatnicima iz rimskog doba

Promijenjeno od rammstein (20.04.2005 u 11:40 sati)
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 20.04.2005, 11:29
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.896
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Cek malo, nesto tu ne stima, sta je sad u pitanju, srebrnjaci ili dukati, rimljeni nisu imali dukate a ako je pronasao rimske zlatnike onda oni ne vrijede samo 1000 evra po komadu
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 20.04.2005, 11:45
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Vumi
Cek malo, nesto tu ne stima, sta je sad u pitanju, srebrnjaci ili dukati, rimljeni nisu imali dukate a ako je pronasao rimske zlatnike onda oni ne vrijede samo 1000 evra po komadu
moja greska prilikom pisanja pronaso je dva cupa sa rimskim zlatnicima,a nije rekao sinu gde ih je nasao.A srebrnjaci odnosno tri komada koji su sacuvani do danasnjeg dana,vrede po 1.000 evra.Ispravio sam ujedno i gresku u temi gore.
vumi imas dobru moc zapazanja
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 20.04.2005, 11:48
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.896
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
hmmmmm, znaci pronasao je cupove sa zlatom.....do danas je sacuvano samo 3 srebrnjaka......hmmm m........ , koga ti zezas sad ovdje
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 20.04.2005, 11:49
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.896
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
ah da, jesi li primjetio da ti se promijenila boja korisnickoga imena....nemoj sad da je pokvaris i nadam se da ces uspjesno voditi forum
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 20.04.2005, 12:06
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Vumi
hmmmmm, znaci pronasao je cupove sa zlatom.....do danas je sacuvano samo 3 srebrnjaka......hmmm m........ , koga ti zezas sad ovdje
Cupove je pronaso ali nije rekao sinu gde su.A sto se tice srebrnjaka,sta je bilo sa njima to ja veruj mi neznam.Verovatno su prodani,ali to je ipak tajna koja ce ostati u krugu te familije.A dasam kojim slucajem ja to pronaso,veruj mi da biste ih vi na forumu posle mene odma videli
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 20.04.2005, 12:17
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Vumi
ah da, jesi li primjetio da ti se promijenila boja korisnickoga imena....nemoj sad da je pokvaris i nadam se da ces uspjesno voditi forum
Sluzim narodu i arheologiji Ma nema problema trudicu se koliko mogu da budem dobar voditelj foruma.Bolje i ovo nego sto mi je miki predlozio da budem voditelj kviza na TVu A sto se tice boje,meni je lepsa bila ona plava posto ja vise volim plavu,ali dobra je i zelena podseca me na zelenu travu,a ja u travi trazim cupove
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 20.04.2005, 13:02
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.896
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Jos ti meni nisi objasnio odakle su ti srebrnjaci koje spominjes. Da razjasnim, kazes da je covjek nasao cupove sa zlatnicima. Kako su onda do danas sacuvana 3 srebrnjaka a ne 3 zlatnika, nije valjda da se zlato vremenom mijenja u srebro. Znaci nejasnoce su u tome da je pronadjeno zlato a sacuvano srebro....nekako mi nema logike tu, ili su ti srebrnjaci takodje bili u tim cupovima ???
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 20.04.2005, 13:06
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
.Posle slucajnog pronalazenja srebrnjaka u jednoj pecini u kanjonu Jerme,u snu mu je receno gde leze "dva cupa" sa zlatnicima
jao meni ja te pohvali da imas dobru moc zapazanja
Jel ti sad jasno o cemu se radi
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 20.04.2005, 13:31
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.896
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
...............
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!