Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Tema je zatvorena
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 27.01.2005, 10:42
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Da li ima svrhe da ovaj forum jos radi ?

Cesto si u zadnje vrijeme postavljam pitanje da li da forum pustim jos da "zivi" ili da ga jednostavno zatvorim. Sto se pitam ovo? Jednostavno. Jeste da forum nema puno korisnika (trenutno 35), nema to veze, bitno je da niko od korisnika nista ne unosi u forum, nema novih tema, nema novih priloga pa cak ni odgovora koje ja postavim cisto iz razloga da vidim da li ce se neko bar malo zainteresovati i dati svoj odgovor i iznijeti svoje misljenje. Ja vjerujem da dosta osoba, ne mislim samo na registrovane korisnike, imaju interesa sto se tice tema zastupljenih u forumu. Zasto onda neko ne napise bar nesto u njega. Dosta vas, koji ste se registrovali, uradili ste to samo iz razloga da vidite sta u forumu ima od unesenih slika, jer to neregistrovani korisnici ne mogu da ucine. Postaje mi vec prilicno dosadno a mogu vam reci i glupo da ja jedini ovdje u forumu nesto pisem i unosim a da vi jednostavno samo to pratite i nista ne komentarisete a da ne pricam da neko od vas (ima izuzetaka) i unese nesto novo u forum. Nisam ovo zamislio kao mjesto koje ce sluziti meni da obavjestavam nekoga sta sam i gdje nasao nego mjesto na kojem cemo svi zajedno pricati i izmjenjivati misljenja, razgledati pronadjene predmete i sl. Znam da se mnogo ljudi sa nasih podrucja (ovdje mislim na podrucje Ex Yu) bave ovim hobijem i da mnogi ljudi imaju dosta toga da pokazu, jedino mi nije jasno zasto to niko ne zeli. Da li je u pitanju strah ili nesto drugo? Moje misljenje je da je forum dosta siguran i da niko ne moze da otkrije vas identitet (ako je to u pitanju), jedino sto moze neko vidjeti je vasa email adresa, i to samo ako ste vi namjestili da je ona vidna za druge korisnike, u obrnutom slucaju nije vidljiva ni za koga. Znaci nema potrebe da se neko plasi necega. Onaj ko dodje na forum moze samo da vidi vase korisnicko ime i to je sve. Jos jedno bih htio reci, ovaj forum je otvoren i placen unaprijed za 1 godinu i licenca mu istice krajem februara i mogu vam reci da sam prilicno siguran ako se ovako nastavi da cu forum zatvoriti, jer zasto da samo ja pokazujem svoje pronalaske (ok, nema ni njih bas puno) i da jos za to placam, mislim da ce se svi sloziti da je to nepotrebno.

Ako vam nije tesko, bilo bi mi drago da cujem po neki vas komentar na sve ovo, pa ako krene na bolje ja cu produziti licencu na sledecu godinu.

Hvala unaprijed !!!
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
  #2  
Staro 29.01.2005, 00:22
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
steta..........

Ako vam nije tesko, bilo bi mi drago da cujem po neki vas komentar na sve ovo, pa ako krene na bolje ja cu produziti licencu na sledecu godinu.

Hvala unaprijed !!![/QUOTE]undefinedundefinedVelika je steta Vumi zatvoriti ovaj sajt.Mada iz onoga sto si napisao gore imas pravo i u potpunosti se slazem stobom.Posecujem ovaj sajt,skoro svako vece,da bih video sta ima novo,i da li je stigla neka poruka,ali posto ja zivim u zemlji gde smo svi mi koji radimo i zivimo ovde u CH borci svremenom nemam toliko vremena za pisanje.Mada sam primetio da skoro uvek kada posetim sajt ima posetilaca koji nisu registrovani.Licno ti mogu reci da mi je veoma zao ako budes zatvorio sajt.Sajt je odlican,super je,ali ja kao pojedinac nemogu nista da uticem na tebe,ti odlucujes o sajtu jer si ti moderator i normalno ti placas licencu za njega.Kao sto sam rekao ja mogu samo da zalim ako se sajt bude zatvorio.Napomenuo bih i ovo.Koliko mi svi znamo ovaj hobi kojim se mi bavimo je po zakonu(mislim na Srbiju posto sam odatle rodom)kaznjiv i zabranjen,e sad neznam kako je u ostalim bivsim republikama bivse SFRJ,necu sada o tome,ali mislim da je to otprilike isto.Ali u Srbiji je bavljenje ovim hobijem ozbiljan prekrsaj.E bas zbog toga licno mislim da se ljudi plase i boje da iznesu vise na ovom forumu,lakse je citati ono sto je drugi napisao jer se tada covek oseca sigurnim,nego da neko napise nesto pa da strahuje posle, sta ce biti.Da budem iskren,ja sam licno bas o ovome i razmisljao.Ono kao jaooooo pa dal da napisem nesto,pa sta ce posle biti,pa ovo pa ono,ali sam na kraju izbacio neke stvari iz glave.E sada bas onako kako sam ja razmisljao i kako sam se ja bojao,razmislja i strahuje vecina clanova na ovom sajtu.Sto na kraju svih krajeva kada ja pogledam to je bespotrebno.Ali..... .........treba razumeti i druge.Hteo bih da te pohvalim sto si kao moderator,pozvao sve clanove da ucestvuju na forumu,sto si dao rec ohrabrenja,podrske.. ....itd.Bravo.To je stvoje strane kako bi se reklo veoma ljubazno od tebe.Nadam se da ce ovaj tvoj apel uroditi plodom.I na kraju cu dodati opet da ce mi biti veoma zao ako se sajt zatvori ali na tebi je da odlucis.A nama kao clanovima ovog foruma zadatak je da ti pomognemo da doneses pozitivnu odluku i onako kako je najbolje za opstanak sajta.Prema tome ja sam svoje rekao........red je na druge clanove da daju svoje misljenje.Pozdrav Rammstein...........

Promijenjeno od rammstein (29.01.2005 u 01:31 sati)
  #3  
Staro 29.01.2005, 02:22
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Zdravo Rammstein

Hvala ti sto si iznio svoje misljenje u vezi svega. Ja znam da si ti u trci sa vremenom jer si u Svajcarskoj, znam to po tome jer sam i ja u Austriji. Ne mogu ti tacno reci zasto se neko plasi nesto unijeti u forum kada ga niko ne moze otkriti ko je i sta je. Niko od njih ne trazi da recimo da tacan podatak gdje je i sta nasao, dovoljno je republika ili ako je i to previse onda drzava a uostalom i nije potrebno navoditi mjesto pronalaska. Forum je osmisljen da se na njemu razgovara, ne mora to biti samo o onome sto smo sami pronasli, mislim da ima i drugih tema o kojima se moze pricati . Znam da je ovo zabranjeno u Srbiji a mislim da je zabranjeno u svim republikama bivse Yu. I u Austriji je tako reci zabranjeno iako je kod nas (Austrija) donekle i dozvoljeno uz odobrenje vlasnika zemlje na kome se trazi. Ja kao stranac u ovoj zemlji i ne pitam za dozvolu jer znam da mi je niko nebi ni dao (vole strance to je cudo jedno). Obicno idem nocu na bilo koju njivu ili sta vec i trazim u miru ili po danu odem u neku sumu pa tamo budemo samo ja i po koja lisica. Ovo i nije bitno toliko, bitno je da se uvijek nesto moze naci i o tome ovdje raspravljati. Ja znam da i na mnogo vecim forumima (Njemackim), gdje ima i preko 3000 clanova, takoreci uvijek jedni te isti unose ponesto i raspravljaju o necemu. Znam da je ovakav forum dosta potezak za pronaci korisnike koji bi razgovarali u njemu jer ova vrsta hobija je (iako mislim da je dosta rasirena, ne samo u svijetu nego i kod nas) neka vrsta tabua i mislim da ce to ostati i dalje. Covjek se zacudi kada recimo ode na sastanak koliko ljudi dodje na njega a koliko ih jos ne dodje. Na tim sastancima se recimo moze vidjeti sta je ko pronasao i sl. Jako lijepa stvar, koja posluzi razvijanju prijateljstava i sta ti ja znam cega sve.

Da ne razvlacim previse, hvala ti sto si iznio svoje misljenje o svemu ovome i nadam se da ce se ostali korisnici usuditi da napisu po neku rijec i da nece biti potrebe da se forum gasi...
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
  #4  
Staro 31.01.2005, 19:37
bojanrist
Gost
 
prilozi: n/a
busa

Cao svima,posto sam nov clan red je da se predstavim.Zovem se Bojan,iz Petrovca,ovde sam po preporuci prijatelja,u ovo poslu nisam dugo oko godinu dana,sajt je veoma dobar,i bila bi velika steta gasiti ga.pozdrav svima
  #5  
Staro 31.01.2005, 20:21
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Ipak postoji mogucnost da forum ostane i dalje otvoren.....hvala
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
  #6  
Staro 31.01.2005, 20:24
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Bojane, budi pozdravljen, posto si vec godinu dana u ovom hobiju (ako sam dobro razumio), mogao si napisati ponesto o svojim iskustvima i sl. Ne vjerujem da za to vrijeme nisi bas nista pronasao...znaci ovamo sa slikama
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
  #7  
Staro 31.01.2005, 22:27
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Vumi
Ipak postoji mogucnost da forum ostane i dalje otvoren.....hvala
Uf....... ............sada mi je lakse.....
  #8  
Staro 06.02.2005, 23:56
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Vumi
Ipak postoji mogucnost da forum ostane i dalje otvoren.....hvala
Hej ljudi pa dajte unosite nesto u ovaj forum,inace cemo ostati bez njega,pa nema smisla.............. ...
  #9  
Staro 11.02.2005, 20:54
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Bice da niko ne zeli da pokaze ono sto je do sada pronasao, steta, a bas bi bilo lijepo pricati o svemu i steci nova znanja iz bilo koga podrucja..... Vjerujem da ovdje ima osoba koje sigurno mogu mnogo vise reci o nekim stvarima ili nekim oblastima, a to bi sigurno odmah zainteresovalo i druge da se upuste u dijalog...
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
  #10  
Staro 11.02.2005, 23:52
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Nekada je lakse u skoli prepisati domaci zadatak od drugog,nego ga sam uraditi,a u ovom slucaju lakse je citati od drugih i steci nova iskustva i znanja.......u ovoj oblasti.
Tema je zatvorena

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!