Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 28.02.2009, 12:25
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Poludeo detektor

Da li vam se dogadja da kad udarite sondom o drvo, kamen itd. da detektor da signal da je otkrio nalaz? Podignete da ne udari sonda i nema signala. Ponekad javi kada zakacim travu ili prut od drveta. Bio sam na terenu koji je poprilicno obrastao u rastinju pa je bilo ucestalo brljanje sa signalima plus teren dosta prljav sa gvozdjem a ima dosta i pozitivnih nalaza. Poceo je detektor da javlja pozitivni signal kada ga uopste i nema pa jos ucestalije tako da na kraju poceo da luduje toliko da ga nisam mogao smiriti. Sutradan odem ponovo na jedan potpuno cist teren. Nije brljao zvukove radio je normalno onda opet posle dva sata pocne da pomalo da brlja. Juce mi je toliko brljao da sam poludeo. Radi normalno minut, dva pa onda luduje. Onda se smiri pa ponovo. Hoce nekad kada radim na mokrim terenima kada pokisne sonda ali nije bilo padavina i sonda je bila suva. Sondu mi je majstor otvarao pre 4 godine i mislim da nije do nje. Kabal sam takodje menjao pre 3 godine. Mislim da nije do sonde i kabla. Znam kada strada kabal ili sonda tu nema vise mogucnosti da se radi sa detektorom nego sledi opravka. Mislim da je nesto do memorije u pitanju. Hoce nekad da mu udje u program svremena na vreme neki poremecaj ali se brzo vrati u normali. Neznam sta se desava ima li neko odgovor???
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 28.02.2009, 16:01
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Mozda bi bilo dobro reci koji je detektor u pitanju . To su dosta normalne pojave kod svih detektora. Vecinom se radi o velikoj mineralizaciji zemljista i ne podesenom Groundu a usput prejako namjestenoj osjetljivosti...
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 28.02.2009, 16:35
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Mozda su smetnje iz vazduha, radio dasiljac, antene za mobilnu telefoniju, dalekovodi itd.
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 28.02.2009, 20:19
Korisnička slika od Stalker
Stalker Stalker je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 14.09.2006
mjesto: Volim normalne ljude, aj malo zastrane, al to je stil života
Starost: 63
prilozi: 1.163
Zahvaljivao se: 717
Dobio je 144 zahvalnice(a/u) za 72 priloga
Neznam sa čim ono radiš, ali to i ja imam ponekad. Može biti više razloga, (govorim o Garrettu):
1 labava žica od sonde do elektronike,
2 Senzibilitet pojačan,
3 Ground balans nepodešen,
4 Vrijeme pred kišu pa je zrak nabijen elektricitetom
5 Neki podzemni kabel
6 Loše baterije
7 Možda je vrijeme da se elektronika resetira itd..
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 28.02.2009, 21:12
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Imam eagle spectrum 1. Izgleda da je od svega pomalo. Baterije su bile pri kraju osetljivost sam nabudzio do 10 a kad je totalno poludeo to je bilo pred samu kisu. Tacno sada znam kad ce da pada kisa. Sinoc sam sondu stavio pored toplog radijatora. Danas je radio kako treba stim sto je poceo da brljavi posle sat vremena pa sam ga odmah iskljucio. Posle je radio normalno.
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 28.02.2009, 21:44
laki
Gost
 
prilozi: n/a
ja mislim da ti imas problem sa vlagom u sondi ili problem s kablom ...
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 28.02.2009, 22:18
Nigrianvs
Gost
 
prilozi: n/a
Pike, ja sam takav isti izlupao na njivi pre 14 godina. Obrati se cika nikoli ili zivanovicu u tovarniku. Oni imaju iste masine i otkloniceti smetnje. Znam iz njihovih prica daje to do nekih programa. Pri programiranju cestome, on pobrka sve loncice i mora dase resetuje i ponovo ubaci program u stvari programira. Ako to neuradis brzoce zavrsiti izlupan o neko drvo
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 28.02.2009, 23:19
Votis
Gost
 
prilozi: n/a
Meni lici da je sonda izasla malo iz balansa, (podigao se napon u sondi ) pa je aparat postao preosetljiv.
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 01.03.2009, 00:03
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Imam isti problem sa Spektrumom, mislim da je greška u memoriji, flash memorije su pouzdane desetak godina, a moj je aparat iz 1994. godine, zato i kupih DFX . Ako riješiš problem, napiši.
Servis je u Irskoj i Škotskoj.
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 01.03.2009, 00:33
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Juce sam bio poludeo, tako da sam kad pocne da brlja udario nekoliko puta sondom o zemlju i on je prestao ali posle 5 minuta ponovo i tako do ludila. Plus teren nema nista a kisa me je triput kvasila. Sutra idem na teren gde mi je poceo da se kvari pa cu videti kako se ponasa. Sonda i kabal nisu u pitanju nesto je poremeceno u memoriji. Koliko puta mi se kvario pravo je cudo da ga jos uvek imam.
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Detektor sagan_sirmium Zanimljivosti 5 16.01.2009 04:10
Detektor............. kratki Vrste i namjena 0 03.12.2008 20:38
detektor MINEORO da li je to detektor iz snova belja Vrste i namjena 19 03.05.2008 00:11
Detektor miligor Vrste i namjena 10 29.10.2007 17:42


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!