Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 06.08.2014, 00:41
Korisnička slika od avgvst
avgvst avgvst je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 17.08.2009
prilozi: 2.465
Zahvaljivao se: 546
Dobio je 216 zahvalnice(a/u) za 152 priloga
Kišurdača !

Možda ovo nije pravo mesto, ali ne znam na koje mesto da udenem ovakvu jednu temu.

Šta ljudi vi mislite o ovom (ne)vremenu, o čemu se u stvari radi? Da li neko ima nekih bližih informacija kada će ova salauka da prestane, da možemo lepo ko ljudi napolje? Da li neko zna da li se radi o veštački stvorenoj promeni prirode i klime?
Ajde ima nas sa svih strana, šta se priča u medijima drugih zemalja...
Živeli!
__________________
"Ako želite da postanete dobri arheolozi, morate da izađete iz biblioteka"! Dr Indiana JONES
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 06.08.2014, 01:55
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Na zapadu nista novo a na istoku stare price...
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 06.08.2014, 03:51
Korisnička slika od Dagrish
Dagrish Dagrish je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 11.11.2009
mjesto: Bačka ravnica
Starost: 43
prilozi: 336
Zahvaljivao se: 41
Dobio je 21 zahvalnice(a/u) za 13 priloga
Nije toliko letnja kiša problem u ravnici, kad je ima u granicama normale. Ali, kada posle ovolike silne vode ugreje sunce i zemlja počne lagano da se krčka, nastane atmosfera kao u kotliću...
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 06.08.2014, 08:37
ObeliX
Gost
 
prilozi: n/a
Medije boli neka stvar.bitniji su vitalni nacionalni interesi koji se potezu kad predsjednici stranaka i njihovi poltroni ostanu bez love.
ja juce uzeo slobodan dan da odem danas na teren kad...vani potop.
prognozama ne vjerujem jer se mjenjaju svaki sat a stari ljudi samo zabrinuto ponavljaju DOBRO JE OVO KAKVI SMO, MOZE I GORE, DO POLA MJESECA CE OVAKO ITD....I ja im vjerujem.uglavnom zajebano je
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 06.08.2014, 10:49
Korisnička slika od Solidus1
Solidus1 Solidus1 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 05.07.2014
prilozi: 829
Zahvaljivao se: 583
Dobio je 1.144 zahvalnice(a/u) za 388 priloga
Kod mene spominju neki HARP. Kao klima je pod nadzorom i kao u igricama kišu ti šibaju kad ti najmanje treba. Sve se vrti u krug. Jedan dan par sati pada ko nenormalno i odmah bude mjesečni ili tromjesečni rekord. Zatim bude sparina da ne možeš disati. Drugi dan se to ponovi u drugom gradu. Neki vjetrovi kao da su jednostavno nestali da rastjeraju te oblake. Ne možeš imati dva dana sa suncem. Na jednoj preoranoj njivi na kojoj sam bio prije 20 dana već je korov pola metra.
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 06.08.2014, 15:40
Korisnička slika od Banatski šetač
Banatski šetač Banatski šetač je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 05.12.2011
mjesto: Menjam se da me ne promene!
Starost: 50
prilozi: 667
Zahvaljivao se: 106
Dobio je 165 zahvalnice(a/u) za 67 priloga
Velja Abramović, ovdašnji ekspert za sve, pominje HAARP kao uzrok ovih potopskih kiša i da će ovako biti do 15.avgusta. Onda kreću sa vremenskim prilikama koje će psihički uticati na ljude kako bi pokrenuli nemire u zemljama Balkana.

Ne treba uzimati sve zdravo za gotovo, ali ne treba ni misliti da je baš sve normalno, kad normalan čovek i sam vidi da nešto nije normalno!!

No, šta običan smrtnik tim povodom može da uradi?
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 06.08.2014, 22:02
Dr.jare
Gost
 
prilozi: n/a
Da za ove kise i poplave neki mediji optuzuju Haarp sistem... evo slucajno nadjoh gde je Haarp bio krivac za vrucine i susu to je bilo 6.8.2012 http://misterije.info/misterije/teor...do-60-stepeni/
Ja mislim da je u pitanju "samo" globalno zagrevanje a uzroci su poznati...
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 07.08.2014, 00:26
Korisnička slika od avgvst
avgvst avgvst je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 17.08.2009
prilozi: 2.465
Zahvaljivao se: 546
Dobio je 216 zahvalnice(a/u) za 152 priloga
Citat:
citat od Banatski šetač Prikažite prilog
Velja Abramović, ovdašnji ekspert za sve, pominje HAARP kao uzrok ovih potopskih kiša i da će ovako biti do 15.avgusta. Onda kreću sa vremenskim prilikama koje će psihički uticati na ljude kako bi pokrenuli nemire u zemljama Balkana.

Ne treba uzimati sve zdravo za gotovo, ali ne treba ni misliti da je baš sve normalno, kad normalan čovek i sam vidi da nešto nije normalno!!

No, šta običan smrtnik tim povodom može da uradi?

Obični smrtnik, naravno, može da se ne nervira. Biće šta će biti, mi to promeniti ne možemo.
Međutim u nauci je poznata činjenica da u pojedinim zemljama, kakva je recimo Mađarska, vremenske prilike veoma utiču na broj učinjenih samoubistava. Kod njih veći broj dana tokom godine duvaju specifični vetrovi koji nepovoljno utiču na svest i psihu ljudi, te oni labilni počinjavaju samoubistva. Ima dosta radova u medicini koji se bave ovom specifičnom temom.

Mišljenja sam da se ovih dana ovde radi o ispobavanju nove vrste oružja čiji će učinak biti : PROMENA KLIMATSKIH USLOVA. Kako se to oružje zove, da li je to HAARP ili neko drugo pokazaće istorija...
Konkretno, na teritoriju naših zemalja je palo toliko vode u kratkom vremenskom periodu da reke ne mogu da prime svu količinu vode, ali ne samo reke nego i zemljište postaje prezasićeno i ne može da prima tečnost.
Sa druge strane, svi poljoprivredni proizvodi koji su trebali da se skinu sa njiva su propali (žita recimo), a oni koji tek treba da se skinu su veoma lošeg kvaliteta i značajno smanjenog prinosa. Pitanje je i da li će biti moguće skinuti jesenje useve sa njiva. Sve se ovo nepovoljno odražava na ekonomsku situaciju neke zemlje i mislim da su naši prostori teren za vežbu gde će da se vide rezultati ovakve promene klime.
Ako ste primetili da voće uopšte ne može da sazri, uopšte nije slatko, sve je kao trava...
A u nekom proročanstvu lepo piše ( ne znam kojem dal Tarabići ili Nostradamus, možda neko zna), da će famozni SMAK SVETA doći kada voće izgubi ukus a kiše počnu neprestano padati!

Sada ostaje na nama da zaključimo o čemu se zapravo radi!
__________________
"Ako želite da postanete dobri arheolozi, morate da izađete iz biblioteka"! Dr Indiana JONES
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 07.08.2014, 00:41
Korisnička slika od avgvst
avgvst avgvst je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 17.08.2009
prilozi: 2.465
Zahvaljivao se: 546
Dobio je 216 zahvalnice(a/u) za 152 priloga
Banatski hvala...
Poslušao sam emisiju sa profesorom Abramovićem.
Nikada ga ranije nisam slušao i ni znao da postoji.
Gore napisane zaključke sam doneo sam, bez da sam slušao njegove emisije. Tek sada vidim da nam se mišljenja slažu i poklapaju!
Evo i linka....

http://www.youtube.com/watch?v=YYZdCR_sj50
__________________
"Ako želite da postanete dobri arheolozi, morate da izađete iz biblioteka"! Dr Indiana JONES
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 07.08.2014, 00:57
ObeliX
Gost
 
prilozi: n/a
Snaga klade valja a pamet caruje...kod snaga ne p.o.p.i.z.d.i. u ovom slucaju priroda ce da nadje nacin da se odbrani a mi cemo da naje.bemo.
u ovom slucaju ljudi se igraju i pokusavaju da kontrolisu prirodu koja se da pomalo i kontrolisati ali kad to sve dodje do kriticne tacke ljudi nikakvom tehnologijom nece moci da zaustave ono sto slijedi.
odgoovorite sa citatom
2 x *Hvala* korisniku za ovaj prilog:
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!