Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena > Tesoro
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Tesoro Svi tesorovi modeli

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 02.05.2009, 11:02
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Lobo Supertraq

Da napisem nekoliko rijeci o ovom detektoru .
Koristio sam ga smao par puta, kako sa standardnom spider tako i sa vecom, DD sondom. Provjeravajuci ga u vazduhu na razne zeljezne predmete, otisao sam na teren i tamo namjestio DISC na istu vrijednost kao i u stanu tj da ne hvata zeljezne ek****. U stanu je vrijednost bila oko 3 a na terenu se ispostavilo da se vrijednost mora povecati kako se nebi iskopavali ekseri. Znaci sa spider sondom sam imao vrijednost oko 5. Na srecu prije nego sam to skontao, pronasao sam jedan zeljezni rimski kljuc . Disc je veoma jak i ako se vrijednost promijeni samo za jedan (na vise) postoji velika vjerovatnoca da ce se izgubiti mali tanki srebrnjaci. Detektor je veoma lagan sa standardnom sondom tako da se i ne osjeca pri nosenju. Mene jos uvijek bune njegova 2 tona, tako da se, kako se meni cini, i ne moze previse osloniti na njih. Ima jedan visoki i jedan srednji ton. Primjetio sam da na vece predmete daje signal visokog tona a na folise uvijek srednji (ali male folise). Ako se predmet nalazi na povrsini zemlje, dobija se onaj prepoznatljivi dupli ton. Pronalazi prilicno duboko ali sam primjetio da se njime ne smije previse brzo kretati. Ono sto mi se svidja to je njegova mirnoca pri radu. Ne smeta mu zapinjanje o zemlji i sl, tako da je mirno trazenje zagarantovano.
Dupla D sonda:
Trazenje sa ovom sondom se vec osjeca u rukama jer je prilicno velika i teza je od standardne. Osjetljivost na sitne predmete je ista kao i sa standardnom sondom, jedino se mora kopati malo sira rupa . Pastete i poklopce od konzervi pronalazi stvarno duboko - to sam se uvjerio na zadnjem izlasku. Sa ovom sondom sam pronalazio i sacmu, sto znaci da je ipak osjetljiva na sitne predmete.
Treba napomenuti da se prilikom rada sa ovom sondom, diskriminator ne treba povecavati ´preko vrijednosi "2", jer tu se vec gubi tansko srebro, makar bilo i na povrsini, a zeljezo se izbacuje sve do velicine onih srednjevjekovnih i rimskih zeljeznih klinova. Vece zeljezo na vecoj dubini se moze prepoznati na osnovu signala jer je na kraju uvijek odsjecen dok sitniji komadi, na granici diskriminacije, samo pucketacju. I sa ovom sondom ne treba previse brzo da se krece terenom. PinPoint je super sa standarnom sondom i predmet se uvijek nalazi u sredini iste, dok sa DD sondom nisam ni pokusavao da ga radim ali mu je osjetljivost pomjerena od sredine sonde malo naprijed, ka mjesto gdje se zavojnice ukrstaju. Detektor bi trebalo koristiti sa slusalicama koje imaju regulator jacine zvuka jer je dosta glasan. Inace, rad sa njime je jednostavan i stelovanje se izvodi jako brzo pa cak je dovoljno samo ga ukljuciti i raditi sa vrijednostima od prethodnoh trazenja. Do sada sam uvijek radio sa kompletnom senzitivnosti i nisam imao nikakvih smetnji.
Zadnji dan mi je donio 4 srednjovjekovna srebrnjaka, koje mozete vidjeti u tom dijelu foruma. Sve u svemu, detektor je dobar ali mi jos treba iskustva u radu da bih mogao napisati nesto vise.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 02.05.2009, 22:57
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Hvala Vumi, ovo je dovoljno, izgleda da je Garett zakon za rad bez slušalica ili možda neki drugi ? Tražim lagan detektor koji ima dobru diskriminaciju, precizan pinpoint, da nije glasan i da ide duboko.
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 02.05.2009, 23:32
laki
Gost
 
prilozi: n/a
nema laksih detektora od tesorovih...a da,mozda ovi novi fiseri f75 i ostali
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 02.05.2009, 23:43
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Citat:
citat od Enigma Prikažite prilog
Tražim lagan detektor koji ima dobru diskriminaciju, precizan pinpoint, da nije glasan i da ide duboko.
Pa onda me nisi razumio . Lobu je PinPoint sa spider sondom izvrstan, diskriminator mu je odlican i detektor radi sasvim mirno. Ja samo nisam znao na pocetku koliko da postavim diskriminator, sad znam - spider max3,5 a DD max2 na skali do 10 . Sa spider je lak da ga i ne osjecas u ruci, sa ovom velikom je naravno malo tezi ali opet ne kao neki drugi
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 02.05.2009, 23:53
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Vumi sve je +5, treba mi detektor koji ima karakteristike koje si naveo, ali mora biti tih u radu bez slušalica, jer sam prolupao od slušalica.
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 03.05.2009, 00:02
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Citat:
citat od Vumi Prikažite prilog
malo tezi ali opet ne kao neki drugi
DFX - 300 je u tehničkom pogledu vrhunski aparat, na žalost težak je preko 2 Kg i nakon par sati rada izgubiš koncentraciju i volju za mahanjem.
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 03.05.2009, 00:04
laki
Gost
 
prilozi: n/a
e onda je za tebe f75,samo je steta sto je kinez...inace ima ga moj prijatelj koji ga je nabavio bas zbog tezine
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 03.05.2009, 00:43
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
svaka cast svim ljudima koji mogu da rade sa slusalicama....ja to ne bih mogao ni 5 minuta....
probao sam jednom na par sekundi i......puce mi glava odmah
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 03.05.2009, 01:13
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Citat:
citat od laki Prikažite prilog
e onda je za tebe f75,samo je steta sto je kinez...inace ima ga moj prijatelj koji ga je nabavio bas zbog tezine
Kakva su iskustva s f75, nisam radio s ovim aparatom.
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 03.05.2009, 10:00
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 993
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 42 zahvalnice(a/u) za 30 priloga
Citat:
citat od eclipse4 Prikažite prilog
svaka cast svim ljudima koji mogu da rade sa slusalicama....ja to ne bih mogao ni 5 minuta....
probao sam jednom na par sekundi i......puce mi glava odmah
uzmi bezicne sluske, vrhunsko pomagalo....
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Goldmaxx power i Tesoro Lobo Supertraq :) Vumi Testiranje detektora 0 04.03.2009 02:54


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!