Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #21  
Staro 28.02.2009, 16:21
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od tragac Prikažite prilog
Kratki za koliko najmanje novaca moze da se dobije ta sonda?
Cena joj 248€ plus oko 20€ za transport do tebe.
odgoovorite sa citatom
  #22  
Staro 28.02.2009, 16:32
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Evo rezultata trazenja: Oba aparata su potvrdila sve signale da sad ne bih znao reci koji je dublji, nisam nista zakopavao i probavao, draze mi je bilo da nadjem i probam. Naj dublji nalaz je bila caura za polu automatsku pusku na oko 35cm, dupondijus sa slike na oko 30cm koji je stajao ukoso, i folis na 25cm. Gmaxx je radio malo mirnije gde je bilo puno gvozdja posto je njegova diskriminacija malo drugacija od Goldmaxxa. Kad bi se trebao odluciti za jedan od ova dva aparata za trazenje na rimskom terenu i sumi, uzeo bi Gmaxx II, zbog mirnijeg rada malo cistijih tonova i bolje reakcije na srebro. Za rad na terenima gde je mesan rim i srednji vek bi uzeo Goldmaxx zato sto bolje vidi plemeniti metal pored gvozdja i za nijansu je bolji na sitne predmete, kao sto su arpadi i feninzi.
Evo i fografija... Da vidimo sta ce Rade jos pokazati.
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg GmaxxII.jpg (23,6 KB, 65x prikazano)
Tip dokumenta: jpg IMG_2181.JPG (60,4 KB, 64x prikazano)
Tip dokumenta: jpg IMG_2182.JPG (54,5 KB, 58x prikazano)
Tip dokumenta: jpg folis.jpg (64,7 KB, 59x prikazano)
Tip dokumenta: jpg folis1.JPG (64,2 KB, 65x prikazano)
Tip dokumenta: jpg IMG_2184.JPG (20,8 KB, 76x prikazano)
Tip dokumenta: jpg IMG_2185.JPG (21,1 KB, 62x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #23  
Staro 28.02.2009, 21:58
Korisnička slika od zeljketa
zeljketa zeljketa je offline
MODERATOR
 
Registriran : 20.05.2006
Starost: 65
prilozi: 1.439
Zahvaljivao se: 1.491
Dobio je 578 zahvalnice(a/u) za 201 priloga
Niste se trebali zamajavati,mogli ste samo da pitate...
I jedan i drugi detektor imaju svoje pozitivne karakteristike.Sto se tice mirnoce,goldmaax se moze stabilizovati ako mu se smanji senz,ali i bez toga se nakon odredjenog vremena raspoznaje sta je signal na metal a sta cvrkutanje.
Mozda je G-maxx(kod mene je to Adventis II)mirniji na nezaprljanom terenu,ali je zato goldmaxx manje osjetljiv na dalekovode.
U stvari,ako ne znate koji od ova dva detektora da kupite,uradite kao ja-kupite oba..
p.s.
Ne znam jeste li primjetili da su detektori nakon zalaska sunca stabilniji i dublji...?
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg Afbeelding 137.jpg (63,2 KB, 67x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #24  
Staro 28.02.2009, 23:56
Nigrianvs
Gost
 
prilozi: n/a
Evo i mojih skromnih nalaza sa danasnjeg turbo testiranja. Sve ovo je iskopano za nekih sat i po vremena. Sta da kazem? Ja sam" becario" sa goldmaks-powerom a kratki sa G-maksom. Sonda 36-ica na oba detektora. Nisam primetio neku veliku razliku izmedju sonde 36-ice i 27-ice. U stvarnosti,trebalo bi se otici na teren-poligon, gde su novcici i razne druge stvari zakopane na raznim dubinama i obaviti test. Trajanov sester je iskocio na nekih 10-tak cm.dubine. Jedan folis na mozda 20-setak cm. i ova dva slepljena folisa koji su se razvojili pri ciscenju su bili mozda i preko 20-tak cm. sve u svemu, malo se prosetalo i upoznavalo sa novo konponovanom sondom. sester je los na reversu a na aversu se treba jos raditi da bi dosao do izrazaja.
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg S6300833.JPG (71,4 KB, 45x prikazano)
Tip dokumenta: jpg S6300835.JPG (77,0 KB, 33x prikazano)
Tip dokumenta: jpg S6300837.JPG (74,6 KB, 25x prikazano)
Tip dokumenta: jpg S6300838.JPG (65,0 KB, 22x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #25  
Staro 01.03.2009, 00:13
Nigrianvs
Gost
 
prilozi: n/a
Ja sam misljenja: da je dovoljan jedan detektor za sve vrste terena i novcica. Bilo dase radi o arpadima,sitnim srebrnjacima i velikim stvarima. Dobro obratiti paznju na tonove, polagano raditi i to je to.
odgoovorite sa citatom
  #26  
Staro 02.03.2009, 01:26
Nigrianvs
Gost
 
prilozi: n/a
Ovako bi trebalo da izgleda moj jadni Trajan
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg traj213.jpg (47,3 KB, 33x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #27  
Staro 09.12.2011, 12:55
Korisnička slika od avgvst
avgvst avgvst je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 17.08.2009
prilozi: 2.465
Zahvaljivao se: 546
Dobio je 216 zahvalnice(a/u) za 152 priloga
Citat:
citat od zeljketa Prikažite prilog
Niste se trebali zamajavati,mogli ste samo da pitate...
I jedan i drugi detektor imaju svoje pozitivne karakteristike.Sto se tice mirnoce,goldmaax se moze stabilizovati ako mu se smanji senz,ali i bez toga se nakon odredjenog vremena raspoznaje sta je signal na metal a sta cvrkutanje.
Mozda je G-maxx(kod mene je to Adventis II)mirniji na nezaprljanom terenu,ali je zato goldmaxx manje osjetljiv na dalekovode.
U stvari,ako ne znate koji od ova dva detektora da kupite,uradite kao ja-kupite oba..
p.s.
Ne znam jeste li primjetili da su detektori nakon zalaska sunca stabilniji i dublji...?

E sada izvinjavam se što oživljavam staru temu ali nisam mogao da odolim da moj i utisak moje supruge podelim sa vama...
Zajedno smo se čudili tome kako je kolaga zeljketa npravio ovu fotografiju, kao da je moj kompijuterski sto uslikao...
Isti raspored predmeta se nalazi i sada trenutno kod mene na stolu... Tu su nalazi, lupa, nekoliko šolja, otvorena i do pola pojedena čokolada, jedan CD, lampa, nekoliko olovaka i posuda....
Sve u svemu mislim da detektoraškio - tragački stolovi kod svih isto izgledaju! Samo ja imam neki drugačiji detektor! Heheh
I da još dodam nešto... VEOMA sam iznenađen konstataciojom kolege zeljkete da su detektori kada sunce zalazi stabilniji i dublji!!! Jer sam upravo to i ja primetio! Kad ceo dan odam i ništa ne nađem, onda se tešim "sad će Sunce zaći pa će biti nalaza" Evo koja slučajnost... Jel ste i vi imali slična iskustva!
Ajde živeli
__________________
"Ako želite da postanete dobri arheolozi, morate da izađete iz biblioteka"! Dr Indiana JONES
odgoovorite sa citatom
  #28  
Staro 09.12.2011, 13:16
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Obicno najbolje radi kad je pun mjesec , tada vampiri sami izlaze iz zemlje
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #29  
Staro 09.12.2011, 14:14
Korisnička slika od Darko
Darko Darko je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 03.09.2011
Starost: 47
prilozi: 638
Zahvaljivao se: 579
Dobio je 155 zahvalnice(a/u) za 54 priloga
... Moje mišljenje je da se bolje koncentišemo u mraku... na zvuke...
Kada je dan gledamo i da neko ne naiđe
(... osim plavaca, i vlasnici njiva su tu, pa komšije,...)
__________________
Iskopaće tebe Bili...
"Arheologija je puna iznenađenja... Tražiš jedno, nađeš drugo!"
odgoovorite sa citatom
  #30  
Staro 09.12.2011, 19:02
Lotr Lotr je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 05.10.2010
prilozi: 217
Zahvaljivao se: 48
Dobio je 92 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
ne bih rekao da je u pitanju koncetracija vec uticaj elektro magnetnih talasa sunca tokom dana. slazem se sa konstatacijom da je aparat dublji i stabilniji( i ja koristim goldmaxx).
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Testiranje G-maxxa Goldmaxxa i Tesoro Tejona kratki Testiranje detektora 43 22.12.2009 02:39
testiranje detektora sirmijum Testiranje detektora 4 06.09.2008 22:22
Testiranje Siriusa Vumi Testiranje detektora 15 02.04.2008 16:34
poligon za testiranje banebeograd Testiranje detektora 13 30.12.2007 21:59
testiranje detektora kratki Testiranje detektora 18 10.08.2006 19:58


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!