Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 08.05.2008, 22:39
IvanS
Gost
 
prilozi: n/a
Novi clan

Posto sam novi clan ove kuce red je da se predstavim.Zovem se Ivan(sto se vidi iz mog nika) i iz okoline sam Beograda.Ovim hobijem(sportom)se bavim punih 10 godina.Vlasnik sam 3 detektora(white's TM800,cscope 2200,fisher1236),rad io sam sa dosta drugih Vlf aparata,a i sa nekoliko PI(pulse)detektora.Z a svo ovo vreme bavjenja amaterskom arheologiom stekao sam mnoga iskustva(pa se nadam da cu biti od koristi ovom forumu).Razlog tome zasto sam bas na ovoj temi napisao post je to sto nisam nikada radio sa aparatima novije generacije (digitalnim) onima koji imaju filtere i pred filtere,automatski zemni balans...Bivao sam prisutan kad su odredjeni ljudi radili sa tim aparatima ali to je sve prica u hodu.Ma da i vide me kao konkurenciju,sto da ne?Za ovaj forum znam odavno,citao sam sa vremena na vreme u stvari kad god sam imao vremena a sad sam i clan.Procitao sam sve postove vezane za aparate novije generacije,misljenja su podeljena kao i na svim forumima kako nasim tako i inostranim.Ali misljenja na ovom forumu mi je jako bitno zato sto se vase vidjenje aparata nemoze porediti sa vidjenjem nekog (Nemca,Amerikanca).I z vise razloga.Pa prvi i osnovni razlog je geoloski sastav zemljista(kod nas posadis konzervu ona nikne),drugi mi smo bogati ratnom istorijom i na nasem podrucju ima i (Praistorije,"Rima starog srednjeg...",Vizanti je,Trakiske kulture,Turaka,Austr ougara.....),a oni(Divji zapad i Drugi svetski).Sto ce reci mi trazimo monete,fibule,brosev e,oruzje,od pre 2000 god i to na terenima gde vise ima termalnih izvora nego ljudi a oni traze novcice koji su stari 50 god po pesku i pasnjacima.No neka oni rade svoj a micemo nas posao.Ljudi jos jednom pozdrav od:Ivana
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 08.05.2008, 23:17
Korisnička slika od Stef74
Stef74 Stef74 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 27.08.2006
mjesto: Negde izmedju
Starost: 49
prilozi: 701
Zahvaljivao se: 0
Dobio je 0 zahvalnice(a/u) za 0 priloga
Pozdrav i dobro nam dosao
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
* [I]Zabluda je videti ono što ne postoji, ali i ne videti ono što postoji.[/I]
* [I]Kad imaš sve, ne vidiš ništa. Progledaš tek kad nemaš ništa.[/I]
[I]* Naše malo može biti mnogo za one koji nemaju ni malo.[/I]
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 08.05.2008, 23:47
IvanS
Gost
 
prilozi: n/a
Pozdrav i tebi forum je jedan od najkompleksniih i najboljih na ovi a i sirim prostorima.Svaka cast vlasniku,moderatorim a a najveca clanovima za ovakav ambijent.
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 09.05.2008, 00:38
IvanS
Gost
 
prilozi: n/a
Tema je "testiranje" ja cu predstaviti moje aparate.Pocecu od svog prvog aparata toje cscope 2200.On je Vlf detektor i napravljen je pr vise od 15 godina.Ima sondu precnika 22cmm.Analogni displej i naravno potenciometre za osetljivost,diskrimi naciju,tonski ID ...Njegova preciznost u radu zavisi naravno do dubine predmeta koji se nalazi u zemji ali nisam to hteo da istaknem zavisi najvise do tonskogID.Dubina ovog aparata nije slavna pa tako jednu novcanicu 1,5x1,5cm vidi samo do 15cm (zavisi od polozaja).Naj produktivniji je u rano prolece i kasnu jesen kad su zemljani radovi u toku.Sve u svemu za jednog matorca nije los.E sad posto imam i fishera 1236 tu je da popravi stanje.Ima malu sondu 4 potenciometra za osetljivost,diskrimi naciju,ton,balans.Ne ma nikakav displej.Sto se tice dubine nesto je dubji i precizniji od cscope.Moj treci aparat je White's TM800 to je klasican cave (supljina,pecina) tragac ali je i metal detektor.Ima 4 potenciometra i palicu za fast i slov opciju.Ima analogni displej i dve sonde.Kao kave tragac je veoma pouzdana i ima ujednacen a biptajuci ton tako da nema greske u ocitavanju i maksimalna dubina je nesto oko 2,5-3 m (zavisi od zemljista).Sto se tice uloge metal detektora ona je neslavna.Veoma losu diskriminaciju,osetl jivost uzasna to je aparat koji je predvidjen da radi kao dubinac ali predmete 10x10cm nemoze da vidi dubje od nekih 50cm(pricam o gvozdju) inace njemu je potomak prvi po liniji TM808 koji je jako dobar aparat (radio).Ali posto ja imam TM800 koristim ga za ciscenje terena on mi je od velike koristi,nisu to njegove jedine dobre karakteristike ali kao standarni tragac jednog detektora nije nesto slavan.Sve u svemu zavrsava i on posao.Eto toliko za ovaj put od mene.
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 09.05.2008, 01:02
IvanS
Gost
 
prilozi: n/a
Imam i par saveta za testiranje aparata.Poligon se moze napravirt i u kucnoj varijanti (imam).Pa tako ako hocete da testirate teren dovoljan je jedan plastici kanister(20 l) on je nesto veci od pola metra i kosta negde oko 500din.Isece se po povrsini gde je cep i bocne strane.Znaci naprave se dva otvora,obelezite skale (dubine) otprilike na po 5cm.Novcice ili vec sta mozete utiskivati na bocni otvor i to je to .To je dosetka jednog tragaca iz moje okoline.Citam na stranim forumima zakopaju ovde pa vade pa neke cevi od plastike pa neznamti ni ja sta sve vec.Mozda je glup ili vec neko tako slicno ima ali je sigurno dobro resenje netrebaju placevi i stati ja znam,vec ako hoces da probas mineralizaciju uzmes zemju sa tog terena novcic utiskujes do njegovog cistog tona i to bi bilo to.
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 09.05.2008, 01:58
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Dobro nam došao Ivane !
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 09.05.2008, 12:50
Korisnička slika od Stalker
Stalker Stalker je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 14.09.2006
mjesto: Volim normalne ljude, aj malo zastrane, al to je stil života
Starost: 63
prilozi: 1.163
Zahvaljivao se: 717
Dobio je 144 zahvalnice(a/u) za 72 priloga
Dobro došao IvaneS i želim ti ugodan čat sa nama.
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 09.05.2008, 12:56
Antika
Gost
 
prilozi: n/a
Welcome
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 09.05.2008, 13:41
IvanS
Gost
 
prilozi: n/a
Ljudi ima li neko iskustva sa Dfx,Xlt ili Mxt aparatima firme White's.Ako ima nek u kratkim crtama ako nije problem kaze nesto o njima.Na forumu nije mnogo bilo diskusije o njima.Hvala unapred.
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 09.05.2008, 22:00
Ljuba
Gost
 
prilozi: n/a
test

Citat:
citat od IvanS Prikažite prilog
Tema je "testiranje" ja cu predstaviti moje aparate.Pocecu od svog prvog aparata toje cscope 2200.On je Vlf detektor i napravljen je pr vise od 15 godina.Ima sondu precnika 22cmm.Analogni displej i naravno potenciometre za osetljivost,diskrimi naciju,tonski ID ...Njegova preciznost u radu zavisi naravno do dubine predmeta koji se nalazi u zemji ali nisam to hteo da istaknem zavisi najvise do tonskogID.Dubina ovog aparata nije slavna pa tako jednu novcanicu 1,5x1,5cm vidi samo do 15cm (zavisi od polozaja).Naj produktivniji je u rano prolece i kasnu jesen kad su zemljani radovi u toku.Sve u svemu za jednog matorca nije los.E sad posto imam i fishera 1236 tu je da popravi stanje.Ima malu sondu 4 potenciometra za osetljivost,diskrimi naciju,ton,balans.Ne ma nikakav displej.Sto se tice dubine nesto je dubji i precizniji od cscope.Moj treci aparat je White's TM800 to je klasican cave (supljina,pecina) tragac ali je i metal detektor.Ima 4 potenciometra i palicu za fast i slov opciju.Ima analogni displej i dve sonde.Kao kave tragac je veoma pouzdana i ima ujednacen a biptajuci ton tako da nema greske u ocitavanju i maksimalna dubina je nesto oko 2,5-3 m (zavisi od zemljista).Sto se tice uloge metal detektora ona je neslavna.Veoma losu diskriminaciju,osetl jivost uzasna to je aparat koji je predvidjen da radi kao dubinac ali predmete 10x10cm nemoze da vidi dubje od nekih 50cm(pricam o gvozdju) inace njemu je potomak prvi po liniji TM808 koji je jako dobar aparat (radio).Ali posto ja imam TM800 koristim ga za ciscenje terena on mi je od velike koristi,nisu to njegove jedine dobre karakteristike ali kao standarni tragac jednog detektora nije nesto slavan.Sve u svemu zavrsava i on posao.Eto toliko za ovaj put od mene.
Pozdrav i od mene Ivane.dobro dosao na forum.Trebalo bi za pocetak da znas jednu veoma vaznu stvar za tvoj Whites TM800.Naime kad je na poziciji "cave"za trazenje rupa u zemlji,on svira i kad je u zemlji metal.I obrnuto,kad je napoziciji da trazi metal,on ce svirati u zemlji gde ima supljina.Zbog toga treba da obratis posebnu paznju.Sto se tice fihera 1236,nabavi si sondu recimo 8 inca ili 10.pa ce dubina u zemlji biti i veca.To je jedan od solidnih starijih detektora ali ima veoma pouzdan diskriminator.Hocu reci da gubitaka u diskriminaciji u zemlji skoro i nema.Koliko pokazuje novcic u vazduhu samo se smanjuje dubina za visinu kojom se krece sonda iznad zemlje.Za cscope 2200 mogu reci da on nema dobru prodornost u zemlji zbog samog nacina diskriminacije i gubi u zemlji i do 30 posto od dubine
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Novi izgled foruma Vumi Kako? 35 13.01.2008 20:15
Proslost i bastina Vinodola rammstein Antika 3 03.02.2006 23:57


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!