Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 29.05.2005, 20:54
Miki
Gost
 
prilozi: n/a
Hajde da se i ja ukljucim u ovu vrucu temu - neverujem u babske price , vampire , drakule i ostale drugare nikada nisam video ali mislim da kada bismo se nekada sreli da bi ih tako preplasio da vise se nikada nebi pojavili !!! Sva sreca da u danasnje vreme za vecinu fenomena postoji neko naucno objasnjenje inaci bi barem trecina clanova sa ovog foruma u srednjem veku bila spaljena na lomaci. Kao klinac sam jednom sa brda u daljini video Elektricno praznjenje iz zemlje u vidu kugle i jos tada sam znao da postoje takozvane Munje koje se prazne iz zemlje na gore. Sanjao sam takodje blago kod Bake u dvoristu pored cesme mada je to u ovom slucaju Psihologija jer sam znao da je tu bacan Novac koji je izbacen iz upotrebe, i zaista sam pored cesme nalazio Dinare iz Sezdesetih i Sedamdesetih godina.
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 29.05.2005, 23:11
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
http://www.vumidet.net/forum/showthr...p?t=225&page=2
Evo sta sam ja nasao u vezi ove teme na jednom drugom forumu,pa sam taj isti tekst prebacio kod nas u nasem forumu.

Promijenjeno od rammstein (08.10.2005 u 23:22 sati)
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 30.05.2005, 03:23
dragan3
Gost
 
prilozi: n/a
Dragan3

Moram i Ja da se ponovo javim posto je na moje pisanje izbila frka. Hocu da kazem da Zeljkovu knjigu ja imam a takvu knjigu moze napisati samo veliki poznavalac i strucnjak za metal detektore.Ali ova tema je mnogo interesantna i VAZNA da bi se izbegle eventualne nejasnoce i nedoumice pri otkopavanju blaga i trazenju istog.Evo moje iskustvo:S obzirom da sam masinski inzinjer na fakultetu smo dodirivali teme oko patine.Patinu hvataju plemeniti metali koji ako sede dugo bez dodira vazduha mogu imati odnosno osloboditi u dodiru sa vazduhom otrovan oksid koji ako se udahne u tom momentu moze imati opasne posledice ( delimicno ili trajno trovanje ).Zato treba obratiti paznju ako se naidje na zatvoren cup. To ne vazi za sitan , rasejan, pojedinacan novac.Znam za cetiri cupa od mojih prijatelja koji su iskopani ali se nista lose nije desilo, mada su preduzimali mere opreza.I ja sam nasao jedan mali cup na pola metra dubine ali ga nisam otvarao odmah vec kuci u vodi ali kad sam ga rasipao u njemu su bili stari bugarski metkovi.Trebaju se javiti oni koji su nasli cupove sa zlatom da nam kazu kako su ih otvarali i koje su tehnike koristili.
Sto se tice da je neko nesto sanjao znam samo jedan slucaj za koji odgovorno tvrdim da je baba sanjala tacno mesto a ja sam vise puta isao na takva mesta ali uvek dzabe + troskovi.
Neka se javljaju svi koji su iskopali ili isceprkali nesto da nam kazu kako su stigli do informacija nalazista i kako su izvadili taj subjekat. Takodje je vazno pri dodiru sa patinom na licu mesta dali su nosili rukavice ili su pipali golim rukama ( na primer kako treba odraditi iskrseni cup )
odgoovorite sa citatom
  #14  
Staro 30.05.2005, 10:43
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Pozdrav Dragan3
Sve je to lijepo ali kada ljudi nece da unesu jedan obican novcic u forum kako mislis da ce neko napisati da je nasao cup...mozda se varam....u svakom slucaju i mene zanima ova tema, jer nikada se ne zna kada se moze naici na tako nesto...
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #15  
Staro 30.05.2005, 11:29
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Pozdrav dragane. .Ma nije izbila nikakva frka,oko tvog posta.Kao sto sam negde u forumu,rekao,jednost avno su se susrela dva ista coveka,istog zanimanja,a razlicitih stavova i misljenja.Sto je po mom misljenju sasvim normalna stvar sto se tice bilo koje nauke,ali normalno trebaju se te stvari na civilizovan nacin resiti i diskutovati o njima,sto su to sukobljene strane i uradile. .
E sada sto se tice patine i plemenitih metala.Nisam razumeo u tvom postu,da li je ta patina koja oslobadja otrovan oksid pri dodiru sa vazduhom ili sa pronalazacem,vidljiv a na tom objektu(zlatnim novcicima),ili nije vidljiva.Licno da kazem da se ja ne razumem u te stvari,ali sam negde na forumu procitao da je neko napisao da na plemenitim metalima ne moze se stvoriti patina,ali isto tako sam negde procitao da se moze javiti ali u nekom drugom obliku i formuli.Ali iz raznih prica kojih sam se naslusao do sad,tj posledica dodira ili pronalaska cupova,one tipicne nase narodne price,te je pronadjeni cup proklet za onog ko ga nadje,te je zlato prokleto,te onom se ovo desilo........itd,ve oma me zanima da dodjem do istine i resenja ove pojave,ali sa naucne strane.
Jer resenjem te misterije se moze puno pomoci i spreciti neke nezeljene posledice,koje su kao sto si i sam rekao opasne i smrtonosne.
Isto tako je jedan nas clan ovde na forumu(momentalno ga nema vec duze vreme),izjavio i tvrdio da su novcici u cupovima,namazani nekim otrovnim sredstvom od strane onoga ko ih je zakopao,i pricao bas o istim slucajevima delovanja i posledica.Sto sam ja to sad logicki razmisljajuci o njegovim tvrdnjama,povezao sa tvojim misljenjem i tvrdnjom.
Sve u svemu u svemu tome ima necega opasnog za nas tragace,i zato treba ozbiljno shvatiti stvar i situaciju.
Pokusacu da nadjem po forumu,priloge koji se ticu onog sto sam gore naveo,pa i sam da vidis.
http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=230 &page=2&pp=10
http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=230 &page=1&pp=10
http://www.vumidet.net/forum/showpost.php?p=755&p ostcount=18
http://www.vumidet.net/forum/showpost.php?p=1182& postcount=9
http://www.vumidet.net/forum/showpost.php?p=1191& postcount=11
Meni je licno drago sto si se prikljucio forumu i ovoj temi,i sto iznosis tvoja iskustva i znanja,a koja su sdruge strane dragocena i vredna za sve one koji se ozbiljno bave ovim hobijem,i koji su ozbiljno zeljni novih znanja i iskustva.
Nadam se da ces i dalje tako nastaviti na ovom nasem malom zlatnom i zanimljivom forumu.
E sada sto se tice snova.
To je ipak tema koja nije povezana sa elektronikom.(barem tako mislim),ali je zato povezana sa nekim drugim stvarima.I odgovor na te druge stvari mogu dati ljudi koji se bave i ispituju te iste navedene pojave.
Mada proucavanjem i tumacenjem snova ljudi su se bavili jos daleko daleko pre ovih danasnjih strucnjaka.I razlicito su ih tumacili i shvatili.
Evo posto je miki ispricao jedan svoj dozivljaj vezan za snove ispricacu i ja.
Kao mali tj kad sam imao svega 10g,sanjao sam jednu pecinu,tj putovao sam kroz nju,ali ne telom nego duhom(posto nisam video sebe u snu),putovao sam i putovao,i stigao do pecinskog jezera koje je bilo veliko,ogromno.S druge strane jezera video sam gvozdena vrata,a sa leve i desne strane su stajala dva kipa sa orlovim glavama.Posmatrajuci sve to, u snu mi je tacno receno,sta se iza tih vrata nalazi i kome je pripadalo.Mada kao klinac koji je tada imao samo 10g,nisam imao pojma niti sam znao nesto o svemu tome.
8 godina kasnije,tj u 18toj,tacno sam otisao do pecine po snu i bilo je tacno sve onako na svom mestu kako sam i sanjao.
proucavajuci istoriju doznao sam da ta osoba koja se pominje u snu,je zaista postojala i da se pominje u istoriji.
E sada o cemu se tu radi,ja stvarno neznam.Ali cu sigurno taj san i proveriti,kao i tu samu pecinu.
Pa se nadam da cemo do tada jos uvek svi biti na forumu,i da cu uspeti da iznesem o cemu se zapravo radilo.

Promijenjeno od rammstein (08.10.2005 u 23:23 sati)
odgoovorite sa citatom
  #16  
Staro 30.05.2005, 11:39
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
@Rammstein
Meni sad neto nije jasno....ok, u snu si bio u toj pecini....ali sta se desilo nakon 8 godina, bio si u njoj (pronasao je) ili nisi bio. Iz tvojih rijeci zakljucujem da si bio jer si napisao sledece
Citat:
8 godina kasnije,tj u 18toj,tacno sam otisao do pecine po snu i bilo je tacno sve onako na svom mestu kako sam i sanjao
U nastavku pises sledece
Citat:
Ali cu sigurno taj san i proveriti,kao i tu samu pecinu
Jesi li nasao tu pecinu iz sna ili nisi....da li nam hoces reci o kojoj se to istorijskoj licnosti radi???
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #17  
Staro 30.05.2005, 11:56
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Ne razumijem se bas posebbno u hemiju ali me zanima jedna sitnica u svemu ovome..
@Dragan3 je napisao sledece:
Citat:
Patinu hvataju plemeniti metali koji ako sede dugo bez dodira vazduha mogu imati odnosno osloboditi u dodiru sa vazduhom otrovan oksid koji ako se udahne u tom momentu moze imati opasne posledice ( delimicno ili trajno trovanje ).
Ako se zlato nalazi u zatvorenoj posudi to ne znaci da u toj posudi nije bilo i vazduha, jer ne vjerujem da su izvlacili vazdug iz posude da bi stvorili vakum u istoj (iz koga bi to razloga oni radili, ako su poznavali uopste tako nesto ?) koja je razlika ako se ta posuda izvadi i njena sadrzina dovede u dodir sa vazduhom i onoga stanja prije vadjenja. Kako tj na koji nacin zlato moze sa dodirom vazduha osloboditi otrovan oksid? Koliko se razumijem u ovu temu, nema oksida bez vazduha (oxigena) a njega po vasoj prici nije bilo sve dok se posuda nije otvorila. Znaci nesto slicno bi se moglo izvesti i sada, uzeti novcic hermeticki ga zatvoriti i nakon nekoga vremena dovesti u dodir sa vazduhom....ja mislim da se nebi nista desilo...
Nisam ovim prilogom htio nikoga pobiti u izlaganju nego sam samo iznio moje licno misljenje i volio bih o ovome kao i svi, da saznam mnogo vise, jer sam po prirodi znatizeljan i oduvijek su me zanimale misterije i sl...
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #18  
Staro 30.05.2005, 12:02
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Vumi
@Rammstein
Meni sad neto nije jasno....ok, u snu si bio u toj pecini....ali sta se desilo nakon 8 godina, bio si u njoj (pronasao je) ili nisi bio. Iz tvojih rijeci zakljucujem da si bio jer si napisao sledece


U nastavku pises sledece


Jesi li nasao tu pecinu iz sna ili nisi....da li nam hoces reci o kojoj se to istorijskoj licnosti radi???
ups.Izvinjavam se malo sam prilog napisao nejasan.
Bio sam i pronaso pecinu,pod (sve je bilo onako kao u snu),mislio sam na spoljasnji izgled i geografski polozaj pecine.Znaci okolina je bila onakva kakvu sam je isanjao,cak su i nekoliko velika drveta bukve,bila na tacnom mestu.
Znaci nasao sam je.Ali prilikom posete usao sam u nju mozda nekih 500 metara u dubinu,do jedne velike dvorane(ogromne),moz da 50m visine,ali je tavan dvorane,bio pun slepih miseva kao mrava,pa sam se uplasio i vratio nazad.
O kome se radi.
U snu mi je receno da se radi o caru Lazaru i zaboravio sam da kazem da mi je u snu receno da to pripada crkvi,jer je crkvi posle njegove pogibije namenjeno bilo.Mada sa 10g,nisam imao pojma ko je on u stvari,to sam tek kasnije shvatio.
Mozda je to bio samo decji san,ili decja masta,neznam ni ja sam.

Promijenjeno od rammstein (08.10.2005 u 23:24 sati)
odgoovorite sa citatom
  #19  
Staro 30.05.2005, 12:15
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
Patinu hvataju plemeniti metali koji ako sede dugo bez dodira vazduha mogu imati odnosno osloboditi u dodiru sa vazduhom otrovan oksid koji ako se udahne u tom momentu moze imati opasne posledice ( delimicno ili trajno trovanje )
Pa ja mislim,da ti novcici u cupu imaju vzaduh tj kiseonik.kada se zakopaju,ali posto pr 500g leze u zemlji,taj kiseonik u cupu stvara te opasne okside prilikom mesanja sa svezim kiseonikom.Jer za tih 500g on nije imao nikakav dodir sa ovim drugim pomenutim gore.
Sta znam,nisam ni ja strucnjak za ovo.Ovo je gore samo moja pretpostavka.

Promijenjeno od rammstein (08.10.2005 u 23:24 sati)
odgoovorite sa citatom
  #20  
Staro 23.06.2005, 01:17
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Zamolio bih dragana 3,da nam da objasnjenje u vezi pomenutih stvari gore,posto me veoma zanima (licno),a mislim i ostale clanove foruma objasnjenje.......:4 75:

Promijenjeno od rammstein (08.10.2005 u 23:25 sati)
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Kopaci zlata u Srbiji.. rammstein Priče...legende...itd 9 20.04.2005 10:53


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!