Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 29.05.2005, 04:24
jackdetect
Gost
 
prilozi: n/a
Frekvenca zlata i snovi!?

Posto je tema Srebrna afera na adresi:
http://www.vumidet.net/forum/showthr...=1945#post1945
zakljucana, morao sam postaviti ovu temu, kako bih mogao odgovoriti.
Svakako nemam namere otvarati ovakvu temu pod detektorima, i baviti se argumentima i cinjenicama, jer nikakve cinjenice tu ne postoje, osim rekla-kazala ili verujte mi na rec.
Ako su strucnjaci opitnog centra vojske SCG zaista proucavali rezonantnu frekvencu zlata, i dosli do ovakvih saznanja, onda ja nemam sta drugo reci, osim da nam je buducnost vesela.
Sto se paranoje tice, mnogo je vise imaju svi oni, koji su debelo izigrani. A ja to treba da gledam i cutim, i pustim da se to i dalje desava.
Vidite, svi ti uredjaji za lov na blago (bilo detektori ili laseri) su jako skupi i retki kod nas. Takodje nema ni adekvatne literature.
Kakve su sanse jednog obicnog coveka sa nasih podrucja da isproba na stotine takvih uredjaja i dodje do istine, ili da negde procita pravu istinu o njima? On prosto veruje sta mu se kaze, a najbucniji su oni koji trguju ili masno naplacuju usluge izlaska na teren.
Meni prevare nisu potrebne, jer imam dobre rezultate u svom egzaktnom poslu. A prosto mi licna etika ne dozvoljava da cutim i posmatram sta se radi sa neupucenim ljudima, i kako svoj mucno zaradjeni novac, puni optimizma bacaju u vetar.
Kada bih ti Dropsy naveo sve oblasti u kojima sam jako dobar, tek onda bi pobesneo. Ja nisam kriv sto me sve zanima, i sto od svoje 12. godine drzim lemilicu i gomile razlicitih knjiga pored sebe, i sto vise imam neprospavanih nego prospavanih noci u mom zivotu.
Sto se mojih detektora tice, vec sada ih ima sirom zemlje, i svi su uglavnom jako zadovoljni njima. Uskoro ce ih biti mnogo vise, a ocekujem da ih isprobaju i ljudi sa ovog foruma.
Znaci ja nisam nikakav fantom, koji samo kritikuje bez osnova, vec radilica, koja je isprobala, odsrafila, popravila, prepravila, prekopirala itd. veliki broj razlicitih modela detektora, i plus desetine svojih modifikacija najboljih fabrickih modela. Naravno, utakmica je do skoro bila nepravedna, zbog svega sto se sa Srbijom zadnjih godina desavalo. Sada su konacno skoro ravnopravni uslovi, i vreme koje dolazi pokazace sposobnosti. A drago mi je da se zadnjih godina bude i ostali iz 3/4 ugrozenih delova sveta, te ce uskoro Minelab, Fisher i ostali morati da se nose sa armijom veoma sposobnih ljudi, i sa zaista novim koncepcijama medju uredjajima za traganje.
Koga zanima sta ja to radim, gde sam, i ko sam, dobro dosao je u mom labu. A i ovde je u par navrata objavljena adresa mog sajta, sa koga svako moze uspostaviti kontakt sa mnom.
I jos da znas, da moji komentari na temu detektora nisu iskljucivo moje misljenje, vec sinteza misljenja stotina mojih kolega u svetu (od kojih su neki izmislili i patentirali vecinu detektora sa kojima radite), koji na jedan divan i parlamentaran nacin dele svoja dugogodisnja iskustva, na nekoliko najmocnijih svetskih foruma za metal detektore.
Sve to mozes pronaci sa ovog linka:

http://www.thunting.com/geotech/forums/

Kao sto vidis, veoma me je pogodio ovakav tretman, zato sto smatram da to nisam zasluzio. Ja svoje dragoceno vreme gubim, kako bi drugima preneo svoja iskustva, i skratio im dugogodisnje muke.
Izgleda da takvi Srbiji nisu potrebni, vec oni koji zele da komsiji crkne krava. Nazalost, to je nasa prava realnost!
Najbolje zelje svima,
Zeljko.
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 29.05.2005, 12:20
Korisnička slika od dropsyblood
dropsyblood dropsyblood je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 10.03.2005
mjesto: U bekstvu
prilozi: 106
Zahvaljivao se: 1
Dobio je 0 zahvalnice(a/u) za 0 priloga
Da se ova rasprava ne oduzi do beskraja sto se mene tice,ovde ce se staviti tacka.Sa ljudima koji su iskljucivi i brzopleti u svojim zakljucivanjima,a uz to pate od sindroma Mesije spasitelja-svaka komunikacija je nemoguca!Zeljko svati da je svaki covek na svoj nacin jedinstven i poseban,a svi mi to cesto zaboravljamo.Nekad se cudimo sto neko ne razmislja i ne reaguje onako kako mi mislimo da bi trebalo i kako mi mislimo da je dobro.To je usko gledanje i ponekad pogresno.Ono sto mi ne mozemo ne znaci da niko drugi ne moze,i ono sto nama ne uspeva ne smemo negirati kao mogucnost.Zasto bih ja pobesneo kada bih saznao u kojim oblastima si ti dobar?Pa takvih poput tebe koji se razbacuju univezitetskim titulama Srbija je puna!A uz to i sintetizuju tudja misljenja...i da ti ne bih rekao ono sto ne zelis da cujes, zarsice se ovde. P.S Dostizanje svoga maksimuma pocetak je pada.
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 29.05.2005, 13:01
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
E sada imam jedno pitanje za vas.Posto se i ja bavim ovakvim stvarima,tj trazim odgovor na stvari koje se desavaju ljudima prilikom direktnog dodira sa zlatom koje je duze vreme zakopano u zemlji.To jest trazim odgovor na one stvari (o ukletom blagu,o proklestvu,.....itd) ,ali sa naucne strane.A koliko vidim poceli ste da pominjete nesto u vezi toga,ali ja licno nisam to kako treba shvatio.
Pa ako moze da se to malo bolje objasni. posto obojica baratate sa tim stvarima,i imate iskustva u svemu tome.
Da li se to sa naucne strane moze dati objasnjenje-ili ne.

Promijenjeno od rammstein (08.10.2005 u 23:22 sati)
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 29.05.2005, 13:18
jackdetect
Gost
 
prilozi: n/a
Ne razbacujem se ja nikakvim titulama, vec iskljucivo svojim znanjem. I nije pogresno uciti od drugih (sintetizovati tudja misljenja), i u tehnickim naukama nikada nema kraja ucenju.
Sustina mog mesijanskog komleksa je u sledecem, za sta cu dati i primer:
Recimo, moj profesor elektrotehnike gospodin Vorgucic, posvetio je decenije proucavanju radiestezijskih fenomena, posecivao strane simpozijume, i dosao do veoma vrednih saznanja. Ali on nikada nije izjavio: Mi na elektronskom fakultetu smo otkrili neke radiestezijske fenomene, jer bi to bila zloupotreba institucije zarad reklame, iako bi obicna raja to ladno progutala. Ovde se moglo videti da izvesna gospoda svoje radiestezijska saznanja prvo stavljaju medju naucne radove rudarskih inzenjera, a sada to pripisuju dostignucima istrazivackog centra vojske, gde su mozda radili. Bilo bi dobro da ako neko iz vojske ove stvari procita, to malo istrazi i svakako demantuje, kako se ne bi remetio njen ugled.
Nigde u svetu, naucno potkovani ljudi ne dozvoljavaju da se neke ozbiljne institucije i ljudi od ugleda prozivaju tamo gde im nije mesto. Najbolji primer su laziranje nekih Teslinih otkrica sa kojima sa pravio biznis, a protiv cega je ustala i SANU, te je to zakonski spreceno.
I ovakve diskusije su veoma vazne (mozda najvaznije) u svetu lova na blago, i nemaju veze sa licnim stavovima, vec jednom veoma ruznom pojavom kojoj se treba stati na put. I nemojte se ni nadati da ce se neki ozbiljni ljudi prikljuciti saradnji sa klubom, ako se takve stvari budu promovisale na bilo koji nacin, ili im se bude davalo precutno odobrenje.
Medjutim, dropsy, delimicno ti dugujem zahvalnost, jer si me naveo da ozbiljno razmislim o nekim stvarima. Kako za svetom kaskamo sa 20-30godina zakasnjenja, ocigledno je da moramo proci kroz jedan spontan proces otreznjenja (kada ga svako oseti na svojoj kozi), i izgleda da ga nista i niko ga ne moze ubrzati. Ja ocigledno samo gubim vreme, i jos izazivam i negativne efekte. Zbog zelje da neke stvari kod nas promenimo, zapostavio sam svetske forume sa diskusijama koje su meni mnogo korisnije, kao i neke sopstvene projekte.
Zato sam odlucio da se uglavnom povucem iz takvih tehnickih diskusija ovde. Tako da sa edukacijom ljudi ovde mozete nastaviti ti, gargamel, zvonimir i slicni.
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 29.05.2005, 13:24
jackdetect
Gost
 
prilozi: n/a
Izvini ramstein, tvoj post je stigao dok sam pisao odgovor na predhodni. Ja se u taj deo ne razumem, ali takodje i ne verujem takvim pricama. Sve su to opravdanja tragaca za dugogodisnja neuspesna traganja, koja obavljaju sa pogresnim uredjajima i na pogresan nacin.
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 29.05.2005, 13:31
Miki
Gost
 
prilozi: n/a
Nerazumem sta mislis sa ,,edukacijom,, i pomenutim osobama koje nemaju veze sa ovom temom ?
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 29.05.2005, 13:41
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od jackdetect
Izvini ramstein, tvoj post je stigao dok sam pisao odgovor na predhodni. Ja se u taj deo ne razumem, ali takodje i ne verujem takvim pricama. Sve su to opravdanja tragaca za dugogodisnja neuspesna traganja, koja obavljaju sa pogresnim uredjajima i na pogresan nacin.
Ne znam ni ja sam u cemu je tu stos.Moze biti i da je to samo opravdanje kao sto si i sam rekao.Mada prica o tome postoje na hiljade i hiljade,koje se prepricavaju po narodu.Narodna verovanja kao sto bi se reklo.Postoje i ljudi koji tvrde da su se takve stvari licno desavale njima,u dodiru sa zlatom.E sada koliko ima istine neznam,bas zbog toga sam i pitao u vezi tih desavanja.

Sta mislis da li se zlato moze (prilikom dugogodisnjeg lezanja u zemlji),naelektrisat i,i stvoriti jako magnetno polje oko sebe,koje moze biti opasno prilikom dodira tragaca sa tim poljem.
tj prilikom dodira tragaca,dolazi do prekida tog magnetnog kola,i oslobadjanja tog elektriciteta....... ...

Promijenjeno od rammstein (08.10.2005 u 23:22 sati)
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 29.05.2005, 16:00
jackdetect
Gost
 
prilozi: n/a
Miki, na forumima imas dve vrste ljudi. Oni koji se time profesionalno bave i znaju puno o datoj oblasti, i amatere, koji zele da saznaju vise u razmeni iskustava.
Ovi prvi bi trebali vise pomoci (edukovati), amatere, kako bi lakse dosli do pravih informacija.
Ali sta raditi kad neko zeli da zloupotrebi forum, i protura sumnjive informacije, pozivajuci se cak i na neke institucije?
Na jakim svetskim forumima se obavezno jave merodavni ljudi i to odmah demantuju. Nisam nikada video da je neka dezinformacija prosla bez jakog demantija, jer forum je javni medij, koji moze uticati na misljenje javnog mnjenja.
Medjutim, izgleda da je ovde bilo lakse napasti licno mene, i pokusati me diskreditovati kao strucnjaka, nego odbraniti neku iznesenu tezu. Predpostavljam da svojim izlaganjima ometam izvesne ljude u sirenju dezinformacija, jako potrebnih za izvesne biznis delatnosti u lovu na blago. I sve takve osobe, koje u buducnosti budu pokusavale da odbrane iznesene neistine, imaju veze sa ovom temom.
To je sustina.
Ramstein, tako nesto je mogao raditi zavetni kovceg, zato sto je usled nosenja dolazilo do trenja zlatnih ploca i vune, te se mehanicki rad pretvarao u jako elektrostaticko polje, koje je navodno ubijalo neprijatelje (nekakvo naucno objasnjenje), inace iz stajanja metala u zemli se nikakva elektricna energija ne moze stvoriti.
Takve price svi prenose, ali ih niko normalan nije doziveo, osim onih 2% stanovnistva koje spada u patoloske lazove, a nadju se u ovom hobiju. Od njih zaista mozes cuti svasta. Lako se prepoznaju, jer lazu i o svakodnevnim stvarima, koliko zaradjuju, sta su kupili itd. Sigurno si upoznao takve ljude.
Prava je sreca sto stranci neznaju nas jezik, inace bi me od ovih babskih prica, kojma se bavimo, bilo pomalo sramota od mnogih ljudi u svetu, koji se bave ovom oblascu.
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 29.05.2005, 16:12
Korisnička slika od dropsyblood
dropsyblood dropsyblood je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 10.03.2005
mjesto: U bekstvu
prilozi: 106
Zahvaljivao se: 1
Dobio je 0 zahvalnice(a/u) za 0 priloga
Evo pokusacu ponovo!Iznecu vam neka saznanja do kojih sam dosao,jer i sam sam neko koga sve interesuje,ali se ne drzim toga kao teorije vec kao mogucnosti,a mogucnosti su beskonacne.Zelim samo da naglasim da ne opisujem nikave uredjaje(la****,radi ane,LRL i ostale gluposti niti SAVETUJEM BILO KOGA DA ISTE KUPI )i da to nisam radio kada je doslo do Zeljkovog i mog spora.Do rasprave je doslo iskljucivo nasim ne razumevanjem...ali o tome vise reci kasnije.Opet naglasavam ne opisujem nikakve uredjaje!!!Evo sta kazu "strucnjaci":"Postoj e dve vrste zracenja: prirodna i vestacka.Prirodna isijavaju iz zemlje,to su takozvana geovibraciona zracenja.Za ona druga je odgovoran covek.Geovibraciona stetna zracenja su niskih frekfencija,ciji se izvor nalazi ispod povrsine zemlje.Ove frekfencije emituju podzemne vode,rude,minerali,r azni rasedi,supljine,jame ,a u dobroj meri i nafta".Opsednuti "zlatnom groznicom" veruju kako na Vavedenje(4.decembra )zakopano blago isijava "plamen iz zemlje"i da je potrebno samo provesti noc na tom mestu,a sutra ce se tacno znati gde treba da se zabode asov.E pa sad neki geolozi tvrde kako na geoloskim rasedima razne rude i metali "jace" izbacuju jonizirajuce zrake.U odredjenom trenutku nastupa praznjenje,kao kad bi se dodirnule kleme na akomulatoru.Obicno se to desava u vecernjim casovima,jer su tada elektricna praznjenja iz zemlje najaca,a narocito posle obilnih kisa ali u svako doba godine,a ne samo na Vavedenje".I sada mi nije jasno zasto bi se oko ovoga podizala tolika fama kada je ovo samo pretpostavka,a ja prozivao oko nekih lasera i LRL uredjaja.Zeljko ja znam da ponekad mogu da budem velika bitanga i da sam u tvom slucaju izgovori 99,9% neistinitih gluposti,jer priznaces i sam bio prozvan za nesto sto nisam izgovorio.Stoga bilo bi mi drago da primis moje izvinjenje jer sam te zaista uvredio.Ps.U tvoju kompetentost moja malenkost nikad nije sumljala,i niko osim tebe ovde ne bih trebao nekog da INFORMISE I EDUKUJE jer to je tvoj posao, koji ti najiskrenije to kazem-najbolje radis!!!

Promijenjeno od dropsyblood (29.05.2005 u 16:21 sati)
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 29.05.2005, 16:29
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Lijepo je kada se ljudi izmire i pocnu opet normalno razgovarati. Nisam bas bio u toku one prosle teme (koja je zakljucana-mislim sa pravom), tek sad sam je procitao, ali nebih volio da dolazi do licnih svadja izmedju korisnika, posebno onih koji zele ostvariti neke druge planove (klub itd)....zato momci, samo polako i smireno....jer ovaj forum je podijeljen na nekoliko tematskih grupa i svako moze da iznosi svoja misljenja u svakoj od njih (naravno bez nepotrebnih vrijedjanja i sl).

Niko od nas nije savrsen i ne moze da ucestuje u svakoj temi podjednako, ali zato moze da iznese svoje misljenje. Da ubuduce nebi dolazilo do nesuglasica, jer koliko sam primjetio ovdje se svaka tema na kraju odvuce na drugu stranu, zamolio bih sve, da se drze koliko je to moguce postavljene teme.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Kopaci zlata u Srbiji.. rammstein Priče...legende...itd 9 20.04.2005 10:53


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!