Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 06.10.2011, 14:12
Korisnička slika od Tutankhaton
Tutankhaton Tutankhaton je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 06.10.2011
prilozi: 448
Zahvaljivao se: 897
Dobio je 762 zahvalnice(a/u) za 135 priloga
pitanje Savjet, pomoć!

Kao prvo, pozdravljam sve korisnike foruma! Novi sam član i trebam savjet oko kupnje detektora metala. Istraživao bih na zemljanom terenu sa dosta kamenja, jednim dijelom u šumi (znači lišće i humus), radi se o nalazima iz rimskog doba. Zanima me koji bi mi detektor najbolje poslužio za takve uvjete (cijena do 500 eura). Unaprijed se zahvaljujem!
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 06.10.2011, 14:28
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
pozdravljam te i dobro dosao. imao sam isti problem i istu dilemu...koji detektor kupiti?
i ja sam planirao potrositi 400 pa 500 pa na kraju sam potrosio preko 800 eura na MD.
ima ovdje dosta iskusnih kolega koji dugo barataju sa detektorima i oni ce ti objasniti bolje nego ja. budi spreman na stotine odgovora i razlicitih misljenja.
vjeruj da ces za par dana biti jos vise zbunjen i neodlucan.
ja imam XP ov detektor i dobar je mada sam i sam pocetnik. ima kolega koji su promijenili nekoliko detektora pa ce ti dati savjet koji md za te pare mozes kupiti.
samo idi na jednostavan detektor,nek te displej ne zavara. kad izostris uho onda je sve laganeze.
pazi se nekih americkih detektora jer ih montiraju kinezi i ne samo to nego ih kopiraju i falsiraju. a znas i sam kako to kinezi dobro rade.
nadam se da sam ti pomogao bar malo.
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 06.10.2011, 15:03
Spartakus Spartakus je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 08.08.2011
prilozi: 392
Zahvaljivao se: 540
Dobio je 11 zahvalnice(a/u) za 7 priloga
http://xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx_index.shtml

Na ovoj stranici imaš na engleskom dosta podataka o detektorima a i puno drugih stvari oko ovog hobija. U stvari ova me stranica navukla da posle godina i godina maštanja se odlučim, upim detektor i stvarno počnem sa traženjem. Dosta je opširna, piše je jedan Rus iz Amerike, ima puno priča o njegovim traženjima(sa puno slika). Uglavnom ako razumeš engleski nači češ ovde sve što ti treba informacija u startu. Sajt inače nije komercialni.....

Promijenjeno od Vumi (06.10.2011 u 15:11 sati)
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 06.10.2011, 16:03
ArchNosferatu
Gost
 
prilozi: n/a
Ja bih ti predlozio da kupis polovan XP goldmax i da ga ne menjas. Mada,ako si pocetnik bice ti dobar i garet ace 150 ili tesoro compadre ili fisher f2. Jednostavnost za rukovanje,automatski ground balance su jedna osobina tih detektora. Oni su takodje i jeftiniji. Ako se opredelis za XP trebace ti malo vise vremena da ovladas,ali neces morati da ga menjas.
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 06.10.2011, 16:28
Korisnička slika od Tutankhaton
Tutankhaton Tutankhaton je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 06.10.2011
prilozi: 448
Zahvaljivao se: 897
Dobio je 762 zahvalnice(a/u) za 135 priloga
Hvala svima na savjetima! I prije sam razmišljao o Garrettovim ace modelima zbog jednostavnosti korištenja, ali koliko su oni dobri na terenu koji sam naveo u temi (kamenje, lišće, humus)?
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 06.10.2011, 16:50
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
koliko sam mogao da shvatim do sada Fisher je dobar za rastresitu zemlju i oranice. XP opet ima dobre rezultate na nabijenoj i tvrdoj zemlji.
XP nije tezak za savladati ,nemaj straha po tom pitanju...,ima caka ali je zato dobar jer se moze brzo ustanoviti sta se nalazi u zemlji da ne kopas dzaba.
i ja bih ti preporucio polovan XP ( Gmaxx II ili Goldmaxx) jer je kvalitetan i dugotrajan.
nemoj kupiti nesto jeftino jer ces ubrzo shvatiti da nema rezultata i da ti treba jaci aparat...onda kako prodati stari? pa dodaj jos love ,kupuj opet i onda skontas da si kiksao par stoja eurica.
razmisli dobro. i ovdje imas dosta testova i misljenja da procitas pa polako,ne zuri.
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 06.10.2011, 18:23
Nigrianvs
Gost
 
prilozi: n/a
Mislim da bi tebi odgovarao novi ACE 350 Garet.
Odlicna masina sa par finesa vise od ACE 250. A i nieznatno je skuplji od ACE 250 sa boljom sondom i naravno vecom.
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 06.10.2011, 19:26
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
i koliko bi kostao takav MD?
sa kojim XP ovim i Whitesovim dtektoro, bi mogao uporediti ACE 350? mislim na performanse a cijena je tu negdje pretpostavljam
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 06.10.2011, 19:50
Nigrianvs
Gost
 
prilozi: n/a
Sa XP-om ga sigurno nebi mogao uporediti.
U stvari postoje dva XP-a slabiji i jeftiniji. Mislim da se zovu adx-adonis ili slicno koji su u klasi ACE 350. Sa Wajtovim modelima neznam sa kojim bi ga mogao uporediti el se nisam druzio sa njima sem na samome pocetku. Prva makina mi je bio Ozloglaseni Wajt Igl jedinica. Ali to je tako davno bilo Druzio sam se sa ACE 250 koji i dans cami u spaizu-ostavi i ceka da uskoci ako zatreba zamena. Detektor je u sustini dobar, jednostavan jos kad mu se doda leptir sonda onda postaje pravo malo cudo ( mislim na dubinu)
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 06.10.2011, 20:01
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
ma znam za neke adventis i adx 150 ,250.... pa ne znam u kojem su rangu.
svakom bih preporucio Goldmaxx Power. ja imam Gmaxx II i zadovoljan sam ali sam ga kupio jer mi nije ni jedan nov Power bio dostupan a hitno sam zelio MD. nisam se pokajao ali se nadam nekom Deusu u dogledno vrijeme ako Bog da
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Tražim savjet za kupnju detektora Vanuatu Vrste i namjena 9 30.12.2006 04:02


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!