Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 12.02.2008, 14:37
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Pomoc oko programa white's

Pored programa 1 koji sam ranije napisao imam i ovaj program broj 2

basic adjustments:
volume--56
treshold--23
tone adjust--221
audio disc--mixed mode
silent search--off
mixed-mode audio--on
ac(motion)sens--65
dc(non-motion)sens--2
backlight--optional
pro options:
audio s.a.t.--on
s.a.t. speed--6
tone i.d.--off
v.c.o--on
absolute v.c.o.--off
modulation--on
g.e.b. trac--on
trackview-on
track speed-18
track offset--1
trac inhibit--on
manuel g.e.b.--automatic
discrimination--edit
reject (-95 to -1)
accept(0 to +94)
reject(+95)
block edit--same as edit
leam--off
recovery speed--30
bottlecap reject--15
display--visual disc--off
labels--on
v.d.i. sens--90
ground i.d.--off
spectrum accumulate--on
aptions average--on
fade rate-13
signal high t. power--on
low t. power--off
transmit freq.--4
preamp gain--3

Interesujeme da li je dobar, ako ne sta da promenim, takodje sta da promenim na terenu koji ima puno ek****. Teren je srednjovekovna zgrada sa puno gvozdja aparat non stop svira da poludim.
Zao mi je sto ste iskljucili julianusa ima zanimljivih nalaza kao i veliko iskustvo ali pravila su pravila.
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 13.02.2008, 01:33
agrippa
Gost
 
prilozi: n/a
program u sustini nije los ,dosta je slican programu koji ja koristim za pocetak iskljuci labels i oslanjaj se samo na zvuk i brojeve ikone zaboravi i smanji bootlecap reyect na 1 jer ces dosta tog propustiti sa tim podesavanjem. sto se gvozdja tice tu ti nema spasa slusaj zvuke i razgrci zemlju dok ne dobijes cist signal vremenom ces nauciti sta se kopa a sta preskace
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 13.02.2008, 18:48
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Hvala Agrippa! Danas sam bio na terenu poslusao sam savet julianusa u vezi gasenja aparata. Danas mi se nije ni jedared ugasio, jednostavno pre nisam prekidac za pin-point koristio pa je zbog toga. Probao sam i Damijanijev program i dobar je. Pojacao sam preamp gain i ac sens i ponovo presao teren na koji sam bio pre neki dan i nasao sam vise novcica danas jedino sam se nakopao velikih rupa. Jedva cekam ponovo da obidjem sumske terene.
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 13.02.2008, 21:00
agrippa
Gost
 
prilozi: n/a
univerzalno pravilo prljavi tereni smanjis gain a na cistim pojacas koliko god aparat moze da izdrzi da ne brlja i pici na koji program konkretno mislis? ovaj koji si poslednji naveo ovde?
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 13.02.2008, 22:55
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Citat:
citat od agrippa Prikažite prilog
univerzalno pravilo prljavi tereni smanjis gain a na cistim pojacas koliko god aparat moze da izdrzi da ne brlja i pici na koji program konkretno mislis? ovaj koji si poslednji naveo ovde?
Da na taj.
Mnogo je spor za traziti malo se pretrazi terena sto nisam navikao. Ja volim da ostavim nesto za sledece godine da ne bude dosadno. Neznam zasto svi pate za sto dubljim aparatima, jedino za sumu a za oranicu samo dobar plug i dobra dubina. Znam coveka koji izvadi vise novcica sa plugom nego nas 50 sa povrsine.
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 15.02.2008, 21:13
agrippa
Gost
 
prilozi: n/a
zbog tih sa plugovima smo i dosli dovde da ceo dan tabas za desetak krnjavih novcica!!! i sto se ovaj hobi nasao na crnoj listi
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 15.02.2008, 21:38
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Citat:
citat od agrippa Prikažite prilog
zbog tih sa plugovima smo i dosli dovde da ceo dan tabas za desetak krnjavih novcica!!! i sto se ovaj hobi nasao na crnoj listi
U pravu si 100 %.
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 15.02.2008, 23:11
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Citat:
citat od agrippa Prikažite prilog
zbog tih sa plugovima smo i dosli dovde da ceo dan tabas za desetak krnjavih novcica!!! i sto se ovaj hobi nasao na crnoj listi
Slazem se sa tobom ali svemu polako dolazi kraj. Na crnoj listi smo ponajvise zahvaljujuci oracima Viminacijuma, zasticenoj arheoloskoj lokaciji. Da ne uvredim nikoga ali najvise u medijima se oni spominju.
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 27.02.2008, 23:25
agrippa
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od pike.sch Prikažite prilog
Slazem se sa tobom ali svemu polako dolazi kraj. Na crnoj listi smo ponajvise zahvaljujuci oracima Viminacijuma, zasticenoj arheoloskoj lokaciji. Da ne uvredim nikoga ali najvise u medijima se oni spominju.
sreca pa mi nismo nas sirmium dali amerima u proslom veku da ga preoru
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 15.03.2008, 01:15
Korisnička slika od IVLIANVS
IVLIANVS IVLIANVS je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.02.2008
prilozi: 1.470
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 599 zahvalnice(a/u) za 170 priloga
Citat:
citat od pike.sch Prikažite prilog
Hvala Agrippa! Danas sam bio na terenu poslusao sam savet julianusa u vezi gasenja aparata. Danas mi se nije ni jedared ugasio, jednostavno pre nisam prekidac za pin-point koristio pa je zbog toga. Probao sam i Damijanijev program i dobar je. Pojacao sam preamp gain i ac sens i ponovo presao teren na koji sam bio pre neki dan i nasao sam vise novcica danas jedino sam se nakopao velikih rupa. Jedva cekam ponovo da obidjem sumske terene.
isti sam problem i ja imao.i ja sam poslusao isti savet-i vise se ne gasi.takodje sam isprobao program koji je postavio julianus i mogu vam reci da sam odusevljen.zasto julijanusa nema vise na forumu?
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
pomoc za whites 3900/D galbin Vrste i namjena 23 01.12.2008 11:12
pomoc white"s imperator16 Vrste i namjena 9 22.03.2008 01:35


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!