Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 06.09.2008, 21:16
Ljuba
Gost
 
prilozi: n/a
Fisher CZ5

Mala pomoc za Agripu.evo sheme i obe ploce ovog detektora.nacrt ploca otvara program (protel dxp).Nisi naveo kako se ponasa detektor tj kako si dosao do zakljucka da ne radi dobroProbaj regulatore ovako postaviti:
ground na 5
disc na auto tune (svi metali)
sens na 9
volume na 10
mode na (enhance) u desno na crveni natpis
Posto je detektor postavljen za rad na sve metale,sondi koja je udaljena od metala primakni komad mineralnog kamena ili komad ferita.Ako nema promene u tonu to znaci da trimer za regulaciju efekta zemlje je dobro podešen.U suprotnom trebas podesiti trimer u detektoru da ovo bude u redu.
Pozicije regulatora "disc"
0 - prihvata sve metale sa istim tonom
1 - prihvata gvozdene predmete ali je ton po visini nizak.za obojene metale treba biti visi piskaviji.Ako se tako ponasa onda detektor nije razdesen.Posto ces videti da na plocama ima previse trimera za štelovanje to ce biti tesko da ih sve podesis jer na elektricnoj shemi ne postoje obelezene otnake komponenata koje odgovaraju komponentama na ploci.Ovo je mali skromni savet pa pokusaj ili u blizini nadji nekog ko to moze uraditi
prikačena dokumenta
Tip dokumenta: zip CZ5.zip (821,9 KB, 20x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 08.09.2008, 09:49
agrippa
Gost
 
prilozi: n/a
ljubo hvala ti . ovu semu sam vec skinuo sa neta mislim da ju je pokojni zeljko nakacio.
sto se rada detektora tice, sve je manje vise ok , dubina ,diskriminacija malko odstupa od fabrickog podesavanja tj malko vise naginje ka pozitivnim signalima i srednji ton je malo vise naglasen(cini mi se da se to podesava na ona cetiri trimera koji stoje u liniji(ali to mi nije toliko bitno navikao sam vec ) e sad problem je u ground kontroli kada postupim po uputstvu ( podignem sondu ,stisnem pinpoint, spustim na zemlju nastelujem graund i pustim ) nece da prihvati tj zakljuca ground(kada posle toga okrecem potenciometar graunda on i dalje menja ucestanost. probao sam da ukrstim ploce sa ispravnim cz-om i dosao do zakljucka da je kvar(greska) na velikoj ploci.
od tada nisam nista preduzimao jer nisam bas neki mag za elekroniku u okolini je bio jos jedan cz sa istim problemom pa sam mislio da je mozda neki cest kvar i da ga je neko vec resio
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 08.09.2008, 09:59
Ljuba
Gost
 
prilozi: n/a
Za CZ5

Citat:
citat od agrippa Prikažite prilog
ljubo hvala ti . ovu semu sam vec skinuo sa neta mislim da ju je pokojni zeljko nakacio.
sto se rada detektora tice, sve je manje vise ok , dubina ,diskriminacija malko odstupa od fabrickog podesavanja tj malko vise naginje ka pozitivnim signalima i srednji ton je malo vise naglasen(cini mi se da se to podesava na ona cetiri trimera koji stoje u liniji(ali to mi nije toliko bitno navikao sam vec ) e sad problem je u ground kontroli kada postupim po uputstvu ( podignem sondu ,stisnem pinpoint, spustim na zemlju nastelujem graund i pustim ) nece da prihvati tj zakljuca ground(kada posle toga okrecem potenciometar graunda on i dalje menja ucestanost. probao sam da ukrstim ploce sa ispravnim cz-om i dosao do zakljucka da je kvar(greska) na velikoj ploci.
od tada nisam nista preduzimao jer nisam bas neki mag za elekroniku u okolini je bio jos jedan cz sa istim problemom pa sam mislio da je mozda neki cest kvar i da ga je neko vec resio
Pozdrav Agrippa.nisam toliko radio oko cz5 ali bi za ground na ovim podesavanjima detektor trebao imati pozitivan uticaj,hteo sam da kazem da na poziciji 5 u vazduhu nesme biti promene u tonu i to je znak da ground dobro radi kako u vazduhu tako i u zemlji.Evo ti broj telefona pa se obrati coveku koga dobro poznajem
Nadam se da Vumi neće obrisati jer ovo je samo preporuka za tvoj problem

Promijenjeno od Vumi (08.09.2008 u 15:36 sati)
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 08.09.2008, 11:42
agrippa
Gost
 
prilozi: n/a
hvala ljubo . neznam za vumia mozda si telefon ipak mogao da mi posaljes kao privatnu poruku .
u svakom slucaju jos jednom hvala
pozdrav
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
fisher F75 laki Testiranje detektora 2 31.01.2008 19:32
fisher 1266X baki022 Vrste i namjena 4 08.01.2008 01:18
fisher f75 meklaud Testiranje detektora 4 29.10.2007 19:22
Fisher CZ 7a sa IC slusalicama Vumi Vrste i namjena 6 23.11.2004 01:36


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!