Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Tema je zatvorena
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 23.01.2005, 23:34
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Detektori i njihove cijene

Posto je Flowerni postavio pitanje o cijenama detektora i njihovih mogucnosti mogu reci sledece:

Ne znam u kojoj si mogucnosti i koliko mozes da izdvojis za detektor. Bitno je znati sta zelis sa njime traziti. Ako si zainteresovan vise za zeljezne predmete onda bi trebao izabrati detektor koji nema ugradjen "predfilter" ili kako da nazovem to, za zeljezo. Ako je cijena u pitanju (mogucnosti kupovine) onda je u svakome slucaju bolje uzeti polovan detektor jedne od poznatijih marki nego da se uzme novi detektor neke nepoznate firme i na kraju da taj isti zavrsi negdje "umotan" oko nekoga drveta u sumi , jer nije ispunio ocekivanja. Moje misljenje je da je recimo Minelabov Advantage jedan od boljih ako ne i medju najboljima, ne samo za "profi" nego i za pocetnike. Cijena novoga se krece oko 450 Evra a moze se nabaviti i polovan za dosta manje para. Postoje trzista na kojima se mogu nabaviti polovni detektori pa cak i novi koji su sluzili samo za reklamu i probanje a cijena im je spustena nekih 20% pa i vise. Dosta toga se moze naci preko interneta (google). Ako te nesto posebno zanima reci o cemu se radi pa cemo pokusati da pomognemo...
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
  #2  
Staro 23.01.2005, 23:44
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Htio bih jos nesto dodati na ovu temu. Nije toliko bitan detektor koliko je bitno znati njime upravljati. Mislim da svaki pocetnik (sam sam pocetnik- 2 godine) ocekuje da se u kratkom vremenu desi cudo ali se na zalost to ne desava. Svako ko je poceo ne samo sa hobijem nego ko je promijenio detektor, ima problema oko njegovog rukovanja. Svako na pocetku najvise nalazi obicno smece. Ovo vrijeme je bitno prebroditi da bi na kraju doslo do rezultata. Uvijek ce doci do rezultata, samo treba vremena i strpljenja. Mnogi su prelazili kilometre i kilometre da bi nasli nesto sto se moze nazvati "pronalazak". I sam sam prelazio dosta povrsina , nisam isao na poznata mjesta, gdje se sa sigurnoscu moze reci da bi se naslo dosta toga, jer je tamo obicno . Obicno sam isao na neka svoja mjesta, mjesta koja su mi se svidjela kada sam ih vidio prvi put i sl. Prepustite se intuiciji i mislim da rezultati nece izostati- kad tad
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
  #3  
Staro 31.03.2008, 17:42
Korisnička slika od I.Dzon
I.Dzon I.Dzon je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.03.2008
prilozi: 756
Zahvaljivao se: 25
Dobio je 156 zahvalnice(a/u) za 36 priloga
vumi

Citat:
citat od Vumi Prikažite prilog
Posto je Flowerni postavio pitanje o cijenama detektora i njihovih mogucnosti mogu reci sledece:

Ne znam u kojoj si mogucnosti i koliko mozes da izdvojis za detektor. Bitno je znati sta zelis sa njime traziti. Ako si zainteresovan vise za zeljezne predmete onda bi trebao izabrati detektor koji nema ugradjen "predfilter" ili kako da nazovem to, za zeljezo. Ako je cijena u pitanju (mogucnosti kupovine) onda je u svakome slucaju bolje uzeti polovan detektor jedne od poznatijih marki nego da se uzme novi detektor neke nepoznate firme i na kraju da taj isti zavrsi negdje "umotan" oko nekoga drveta u sumi , jer nije ispunio ocekivanja. Moje misljenje je da je recimo Minelabov Advantage jedan od boljih ako ne i medju najboljima, ne samo za "profi" nego i za pocetnike. Cijena novoga se krece oko 450 Evra a moze se nabaviti i polovan za dosta manje para. Postoje trzista na kojima se mogu nabaviti polovni detektori pa cak i novi koji su sluzili samo za reklamu i probanje a cijena im je spustena nekih 20% pa i vise. Dosta toga se moze naci preko interneta (google). Ako te nesto posebno zanima reci o cemu se radi pa cemo pokusati da pomognemo...
pozdrav Vumi tebi i tvojoj ekipi evo kako stvari stoje : I Ja sam pocetnik samo malo duze od tebe idem na dosta prljav teren gde ima svega [ eksera starih kovanih, sljake razne od topljenja, i raznih drugih sitnih predmeta ] znaci rezultata ima uvek i nisam od onih koji se brzo razocaraju jer ko se br. razocara ne treba time da se bavi.Aparata ima raznih ali je problem sto nije onako kako pise o njima [ i na tarabi pise P.... ,pa po neko zabode ljusku u jezik ] hteo sam da kupim neki direktno na Floridi ali ako je za njihovo tlo garancije vaze onako kako pise ako je za Evropu od garancija nista .U cemu je problem tu oni kazu da je kod nas zemljiste nabijeno mineralima ?Dalje imao sam priliku da radim sa nekoliko aparata starije pa i novije proizvodnje nije problem rukovanje sve se to nauci samo treba vezbati osnovno za sve je zvuk po njemu se raspoznaje dubina i velicina predmeta a odvajanje tu pojedini aparati mase npr. minelab ex u vazduhu mu postavis zlatan prsten i on ocita jednu odredjenu vrednost 9-24 to isto ocita u zemlji ali se radi o gvozdenom predmetu sto znaci da je oksidacija veliki problem sto se tice odredjivanja dubine sa njim tu je precizan to se desava i sa nekim drugim a da ne govorim o laznim signalima pojedinih , koristio sam i antene za lociranje kod njih rade na povrsini super [ kada neko sakrije prsten, dukat i slicno] ali u zemlji je vec druga prica isto oksidacija pravi veliki problem bilo da se radi o fabrickim modelima ili pojedinim sa nekima na ljudsku energiju znaci sve to funkcionise i kod svih ima rezultata. E sada moje misljenje o ceni recimo aparati od nekih 200e pa do 800-1000 daju iste rezultate ne svi naravno recimo da se Fisher pokazao najbolje i dosta se ceni u Srbiji ima onih koji koriste kopije Fishera sto se radi proizvodi u Rumuniji i daje rezultate ali orginal je orginal i svaki je na svoj nacin zasticen.Da neduzim mnogo sa pricom sada radim sa pulsnim iz kucne radinosti ali je problem je struja sa 6v i 9v mala je dubina sa 12v radi recimo zadovoljavajuce ali na toj struji crkavaju intregalna kola [ onaj koji je to pravio je izbrisao oznake ali sam uspeo pomocu drugara da zakjucim koja su kola TL 081 i cinimi se IC 741 turske proizvodnje sondu sam ja pravio sa 0,35 zicom koja daje otpor 2,6 oma i tu zavisi koja se plastika koristi ] Ja nisam elektronicar i ne pravim aparate.Dosao sam do zakljucka da je najbolje kupiti aparat renomiranog proizvodjaca sa predfilterom ili filterom za odvajanje ali koji molio bih za predlog.Posalji adrese gde se mogu nabaviti polovni ili probni aparati.Kod nas u Srbiji mnogi se bave prodajom ili ti predprodajom da bi zaradili koju paru ali su im cene duplo vece pa i vise od toga. Neki se bave iznajmljivanjem po danu cene su od 20 pa do 200e po danu i vecina njih su prevaranti [ izvinjavam se postenima ] uplatis mu na racun trazenu sumu a od njega ni traga ni glasa ili dodje jednom a kada se ugovori drugi put ni njega ni para sa racuna. [ iz iskustva komsija i drugara ] u Srbiji nema nijedno zvanicno predstavnistvo za prodaju ili iznajmnjivanje hobi detektora [ jer profi su zabranjeni moze samo da ih koristi Vladina neka agencija] "zvanicno".Hvala na razumevanju i izvinjavam se ako sam nokog uvredio ili nesto stavio tamo gde ne treba.
  #4  
Staro 31.03.2008, 20:00
Ljuba
Gost
 
prilozi: n/a
Za IDzona.

Na samom ovom forumu pod nazivom"detektor šop"imaš ponude za kupovinu detektora pa malo pregledaj ako ima nešto za tebe.
  #5  
Staro 31.03.2008, 21:12
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 993
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 42 zahvalnice(a/u) za 30 priloga
I.Dzon
Citat:
citat od I.Dzon Prikažite prilog
I Ja sam pocetnik samo malo duze od tebe idem na dosta prljav teren gde ima svega
pa reci lepo da nisi pocetnik
Citat:
citat od I.Dzon Prikažite prilog
hteo sam da kupim neki direktno na Floridi ali ako je za njihovo tlo garancije vaze onako kako pise ako je za Evropu od garancija nista .U cemu je problem tu oni kazu da je kod nas zemljiste nabijeno mineralima ?
ja sam kupio aparat iz amerike ,/minelab musketar advantage/ stigao mi preko kanade,
probali smo ga vise puta i nema nikakve razlike u odnosu na aparate pravljene za evropsko trziste, moj je utisak da mozes da pazaris te van evropske modele bez ikakve bojazni...
Citat:
citat od I.Dzon Prikažite prilog
Posalji adrese gde se mogu nabaviti polovni ili probni aparati.Kod nas u Srbiji mnogi se bave prodajom ili ti predprodajom da bi zaradili koju paru ali su im cene duplo vece pa i vise od toga. Neki se bave iznajmljivanjem po danu cene su od 20 pa do 200e po danu i vecina njih su prevaranti [ izvinjavam se postenima ] uplatis mu na racun trazenu sumu a od njega ni traga ni glasa ili dodje jednom a kada se ugovori drugi put ni njega ni para sa racuna. [ iz iskustva komsija i drugara ] u Srbiji nema nijedno zvanicno predstavnistvo za prodaju ili iznajmnjivanje hobi detektora [ jer profi su zabranjeni moze samo da ih koristi Vladina neka agencija] "zvanicno"
pa zar nisi u vise navrata komunicirao sa jednim prodavcem koji nije duplo skuplji od cena u evropi....
cene su mu iste kao na http://www.detektori.com/...
postoji najmanje dva ili tri mesta u srbiji gde je mogu kupiti metal detektori, fabricki i sa garancijom....
nema razlike a ni zabrane koriscenja izmedju onih aparata koje koriste hobisti i vladine agencije,
postoji samo razlika gde ko koristi iste...
  #6  
Staro 31.03.2008, 21:52
Korisnička slika od I.Dzon
I.Dzon I.Dzon je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.03.2008
prilozi: 756
Zahvaljivao se: 25
Dobio je 156 zahvalnice(a/u) za 36 priloga
banebeograd

Citat:
citat od banebeograd Prikažite prilog
I.Dzon

pa reci lepo da nisi pocetnik

ja sam kupio aparat iz amerike ,/minelab musketar advantage/ stigao mi preko kanade,
probali smo ga vise puta i nema nikakve razlike u odnosu na aparate pravljene za evropsko trziste, moj je utisak da mozes da pazaris te van evropske modele bez ikakve bojazni...

pa zar nisi u vise navrata komunicirao sa jednim prodavcem koji nije duplo skuplji od cena u evropi....
cene su mu iste kao na http://www.detektori.com/...
postoji najmanje dva ili tri mesta u srbiji gde je mogu kupiti metal detektori, fabricki i sa garancijom....
nema razlike a ni zabrane koriscenja izmedju onih aparata koje koriste hobisti i vladine agencije,
postoji samo razlika gde ko koristi iste...
poz banebg to da li sam komunicirao sa nekim da li je bitno i kada to iznosis na forum reci sa kim i odakle je taj kupac kada je to bilo navedi primer a evo mog jednog prosle godine sam zvao jednog prodavca kod nas za garet ac 250 cena je bila 470 e .Drugo kada sam poslao drugara koji zivi na Floridi u njihovu prodavnicu i covek je rekao da je za Evropu rekli su mu da aparati nisu isti za Americko trziste i Evropsko upravo zbog velike mineralizacije zemljista ako je za SAD garancija 5 godina za Evropu nije 5 god. nego duplo manje.Trece na carini kazu da hobi det. mogu da se uvezu legalno i carine sa 1% carine i 18-20% poreza Profi detektoe ne moze da uveze fizicko lice ni da poseduje a to da li moze neka ovlastena agencija da trazi na mojem imanju ono sto bih ja hteo to je nesto drugo na to ima pravo svako uz dozvolu vlasnika imanja. Naravno da je zabranjeno posecivati arheoloska nalazista ili ti lokalitete zasticene od strane drzave sa bilo kakvim detektorima.
  #7  
Staro 31.03.2008, 22:32
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
I.Dzone znas li mozda koje detektore ovi na carini podrazumevaju pod
HOBI detektorima a koje pod Profesionalnim detektorima?
  #8  
Staro 31.03.2008, 23:18
Korisnička slika od I.Dzon
I.Dzon I.Dzon je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.03.2008
prilozi: 756
Zahvaljivao se: 25
Dobio je 156 zahvalnice(a/u) za 36 priloga
kratki

Citat:
citat od kratki Prikažite prilog
I.Dzone znas li mozda koje detektore ovi na carini podrazumevaju pod
HOBI detektorima a koje pod Profesionalnim detektorima?
poz rekao sam legalno .Pozovi carinu lukeBG. pa ce ti reci.
  #9  
Staro 01.04.2008, 00:13
crni
Gost
 
prilozi: n/a
Moze li se to prebaciti podmornicom? Sto mora sve da vide!
  #10  
Staro 01.04.2008, 00:26
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od I.Dzon Prikažite prilog
poz rekao sam legalno .Pozovi carinu lukeBG. pa ce ti reci.
I ne zove mi se bas odavde iz inostranstva!

Crni moze le stici podmornica Dunavom preko Velike Morave do tebe?
Tema je zatvorena

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!