Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 08.03.2008, 11:01
fabijanus
Gost
 
prilozi: n/a
...ljubo postovanje ..imasli koji program za minelab II.ex
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 08.03.2008, 11:17
Ljuba
Gost
 
prilozi: n/a
citat

Citat:
citat od crni Prikažite prilog
Ja nisam rekao a ni mislio Ljubo da se zezas vec me je zanimalo jesi li isprobao taj novi F4 jer me taj aparat zanima mozda bih ga kupio za sebe pa mi je jako bitno da nadjem nekog ko ga je i isprobao jer proizvodjac pise svasta hartija trpi a utisci sa terena su mnogo merodavniji. Nadam se da se sad slazes sa ovim sto sam izneo a sto se tice pravljenja aparata sema dilema itd toga sam sit , veruj mi na vrh glave su mi se popeli ti rucni radovi!
Ne pričam ovde o pravljenju aparata nego o servisiranju i testu.Ukratko ti preporučujem da ne kupuješ F4.On izgleda impresivno u pogledu dizajna i komforu podešavanja te notsh filtrom i uključivanja pojedinih simbola za traženje određenih nalaza.Ali kad se nađe u blizini dalekovoda ili na terenu gde je jaka mineralizacija on mrmoće i svirucka kao muzičar da je na veselju.Sve u svemu dobro dizajniran izgled ali na žalost samo za prodaju.Fisher 1236 jeste stariji model i nema neku naročitu dubinu i regulatore podešavanja,ali ima zato veoma dobar diskriminator.Nije mi uopšte jasno što je većina sklona za nabavku modela poput DFX-a,XLT-a,Minelaba,Garreta Grand master CX3,GTI2500 itd.Mislim da svi hoće da na displeju kad pogledaju ili čuju ton,odmah hoće sa lakoćom da vide šta je u zemlji.To na žalost u većini slučajeva ne ispada tačno.Kao što već i napominjem važan je detektor u koji ćete biti sigurni da ne svira na zemlju,po mogućnosti i gvozdeni nalaz.Za sve ostale slučajeve treba kopati.
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 08.03.2008, 11:30
Ljuba
Gost
 
prilozi: n/a
opet citat

Citat:
citat od crni Prikažite prilog
Znaci po tebi u prednosti je ipak 1236 u odnosu na F4 iako ima DD elipsastu sondu i displej koji pruza razne korisne informacije?
Da.F4 sester u vazduhu pokazuje kako god hoćeš na razdaljini od skoro 33 sm,ali kad ga zakopaš u zemlju i eliminišeš gvoždje onda on nema dušu,jedva ga pokaže na oko12 sm.DD sonda je bolja za traženje u modusu diskriminacije jer ima polje zahvatanja nalaza u zemlji od recimo sonde blue max 950 bolje,čiji je unutrašni kalem manji pa prema tome i slabiji efekat kod diskriminacije.
odgoovorite sa citatom
  #14  
Staro 08.03.2008, 11:31
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.896
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Mozda je vrijedno napomenuti i to da ako se predmet od obojenog metala nadje "na granici" detekcije, takodje moze proizvesti signal koji ukazuje da se radi o zeljezu, zato uvijek kod sumnjivih signala treba prvo nogom, koliko se moze, odgrnuti gornji sloj zemlje i onda opet provjeriti...cesto budu iznenadjujuci rezultati na kraju .

@ljubo, jel to govoris iz iskustva sa F-4 tj imao si ga u rukama i radio sa njim? Cudno mi je to da je detektor tek izasao na trziste a toliko podataka dajes o njemu...da to ipak nisi pokupio sa stranih foruma?
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #15  
Staro 08.03.2008, 11:34
Ljuba
Gost
 
prilozi: n/a
citat

Citat:
citat od Enigma Prikažite prilog
Bravo Ljubo, trnovit je put do spoznaje i moj prastari XLT je vrhunski apatat, ali uz puno zaebancije, na žalost svaki teren je priča za sebe.
Tačno tako.Svi imaju svoja zapažanja i terene za traženje.Pravilo je: Svaki detektor je nikakav ako nije dobro podešen za traganje pa makar bio dobar ili slab model.
odgoovorite sa citatom
  #16  
Staro 08.03.2008, 11:46
Ljuba
Gost
 
prilozi: n/a
citat

Citat:
citat od Vumi Prikažite prilog
Mozda je vrijedno napomenuti i to da ako se predmet od obojenog metala nadje "na granici" detekcije, takodje moze proizvesti signal koji ukazuje da se radi o zeljezu, zato uvijek kod sumnjivih signala treba prvo nogom, koliko se moze, odgrnuti gornji sloj zemlje i onda opet provjeriti...cesto budu iznenadjujuci rezultati na kraju .

@ljubo, jel to govoris iz iskustva sa F-4 tj imao si ga u rukama i radio sa njim? Cudno mi je to da je detektor tek izasao na trziste a toliko podataka dajes o njemu...da to ipak nisi pokupio sa stranih foruma?
Da ima ga moj prijatelj ovde nedavno nabavljen.Probali smo ga i testirali,naravno po našim probama i predmetima.Tačno je i to što napominješ da neki gvozdeni predmeti poput nekih potkovica i zapušaća daju veoma dobar ton i grafički prikaz cilja na displeju pa ne treba biti lenj nego proveriti šta je u zemlji.Digitalne verzije detektora veoma zamaraju kod traženja.Svi misle da su dobro podesili programe i da nema greške kod traganja,ali u praksi je stvar sasvim drugačija.Dosta sam radio sa XLT-om.On jeste dobar ali zahteva puno iskustva kod traganja.Mana mu je isto sto nestabilno radi u blizini dalekovoda,u blizini drugog detektora koji je u radu i na kraju nestabilan je i kod traganja u naseljenom mestu.Ja imam stari model Coinmaster6000 DS2,malo modifikovan i dosta sam njime zadovoljan.Ne kažem da ima loših detektora među novim današnjim modelima ali o tome odlučuje najviše kupovna moć korisnika.
odgoovorite sa citatom
  #17  
Staro 08.03.2008, 18:22
miligor
Gost
 
prilozi: n/a
Ljubo da li mozes dati tvoj mail hteo bih jos par saveta.
odgoovorite sa citatom
  #18  
Staro 08.03.2008, 22:52
Ljuba
Gost
 
prilozi: n/a
citat

Citat:
citat od miligor Prikažite prilog
Ljubo da li mozes dati tvoj mail hteo bih jos par saveta.
Mislim da ima ovde još ljudi koji bolje znaju od mene.
odgoovorite sa citatom
  #19  
Staro 08.03.2008, 23:48
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
ljubo kako ti se svidja spectrum 2,koji nije na prodaju
odgoovorite sa citatom
  #20  
Staro 09.03.2008, 08:46
crni
Gost
 
prilozi: n/a
Lubo zahvaljujem se na iscrpnim odgovorima
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Pitanje za Lakija zokioki Testiranje detektora 7 10.02.2008 11:25
PITANJE ZA SVE! sirmium Kako? 69 16.12.2007 18:23
Pitanje??? Fallen Angel Testiranje detektora 10 05.12.2007 23:24
Pitanje.... Vumi Pitanja koja se tiču korišćenja foruma!!! 9 14.04.2005 02:50


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!