Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 06.10.2008, 23:17
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Nesto o detektorima

Nije uvek dubina u pitanju, nekad je vaznije dobro razlikovanje i odvajanje metala zbog velike maske koju pravi gvozdje. Zato je potreban veoma brz detektor i kiji je jednostavan za stelovanje. Agripa bi mogao da vidi koja je razlika izmedju Xp-eovih i White-ovih detektora.

http://www.youtube.com/watch?v=0OrLc...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=Fzgae...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=_maDD...eature=related
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 07.10.2008, 10:34
agrippa
Gost
 
prilozi: n/a
Znam tacno na sta mislis kratki. veruj mi da sam to sve vec probao i tacno znam koje su White's -ove mane ali daleko manju markaciju pravi sa programima koje ja koristim(u isto vreme javlja i pozitivni i negativni signal) tako da kada se u polju nadju i ferit i plemeniti metal tada javlja dva zvuka. E sad dosta toga zavisi i od polozaja predmeta u zemlji i od velicine mete...
Wolf je sve ove testove vrsio sa whitesovim standardnim (silent) programima koji jako lose rade kada je antika u pitanju. Takodje je testove vrsio u vazduhu sto nije bas najmerodavnije ali dobro. slazem se sa tim da noviji detektori poseduju sve brzu elektroniku i tu dolazi da blage prednosti u odnosu na stare modele.
Radili smo cesto i dubinske testove (mozda ce nekoga zanimati) zakopavali smo na terenu razne aluminijumske koznerve kao i sitnije predmete . Neverovatno je do koje dubine detektor moze da uhvati konzervu od piva ali na terenu nikada nisam tako nesto iskopao??? Da li se radi o sveze zakopanom predmetu ili sta drugo nemam objasnjenje...
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 07.10.2008, 14:02
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Radi se o tome da je tu vec bio neki od tragaca, popio pivu a konzervu zakopao da zezne sledeceg koji se tu nadje
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 07.10.2008, 16:27
agrippa
Gost
 
prilozi: n/a
he he
nisam bas najbolje objasnio Konzervu smo mi zakopali da testiramo detektore
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 07.10.2008, 17:27
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Onda jos bolje, jer kada iskopas neku koja je tu namjerno zakopana i to obicno na vecoj dubini, spomenes onome svu blizu i dalju familiju
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 07.10.2008, 23:11
Korisnička slika od zeljketa
zeljketa zeljketa je offline
MODERATOR
 
Registriran : 20.05.2006
Starost: 65
prilozi: 1.439
Zahvaljivao se: 1.491
Dobio je 578 zahvalnice(a/u) za 201 priloga
evo jedan sajt sa testovima detektora...http://www.detectortest.info/
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 08.10.2008, 16:57
agrippa
Gost
 
prilozi: n/a
ima tu i ona fora zvana "zamka za iskusnog tragaca" . Od materijala potrebna konzerva (sto veceg precnika) da daje sto jaci signal i na velikoj dubini, iskopa se rupa (sto dublje to bolje)
Nakon toga dobro se najesti i cekati da priroda odradi svoje Kada debelo crevo pocne da peva ,tada se umesto u sumi pored neke sljive olaksati u rupu i zatim ubaciti onu konzervu iz prvog dela
Zatim rupu zatrpati i zemlju dobro nabiti (proveriti detektorom da li daje jasan signal).
NAPOMENA ZA ZABORAVNE : "OBAVEZNO UCRTATI MESTO NA MAPU ILI GPS"
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 09.10.2008, 19:48
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Leleee, moogu samo da zamislim sta ce biti kad izvadi zlatnike..........
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 10.10.2008, 12:50
agrippa
Gost
 
prilozi: n/a
...zutace
nadam se da niko nece ozbiljno uzeti ovu malu salu. jer bi u protivnom ovaj nas hobi doziveo ozbiljnu krizu
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 10.10.2008, 19:59
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Sprovedi ideju u djelo jer je šaljiva, a nije zločesta, uostalom ebeš život bez kvalitetne zajebancije. Već sam realizirao tvoj patent na jednom jako prometnom terenu, ni kravlju balegu mi nije bilo teško cibarit.
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Iskustva sa Metal Detektorima kratki Testiranje detektora 13 22.10.2008 01:30
Istine i zablude o detektorima lovac Testiranje detektora 18 19.05.2007 19:13
uputstva za rad metal detektorima banebeograd Vrste i namjena 1 28.04.2007 13:33


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!