Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 26.07.2005, 20:25
Ahil
Gost
 
prilozi: n/a
sta mislite o ovom detektoru???

dali se isplati izdvojiti 2 hiljade eura za ovaj detektor i dali je tacno da je efikasan do 4 metra dubine ili je to samo naduvano????

The ARGUS GD3003A is a metal-detector with the latest Dual-Processor technology.
One processor takes over the measurement processing whilst the second one controls
the completely newly-developed Pulse Isolation Unit (PIU). This enables measurement
amplification for the first time, so that Gold can also be searched for and differentiated at
larger depths. The GD3003A uses the latest 5th generation Pulse Induction System with
digital measurement processing, graphic monitor and, thanks to PIU technology, with the
most accurate Gold indication, based on complex software.

The detector has been developed up to the latest technological level and is based on the
digital Pulse Induction Detector GD2002P which has proven itself for years. It's a device
which was manufactured in great numbers and which has functioned to the complete
satisfaction of its owners. With the new PIU technology, the total digitalisation of the
measuring system has been pushed even further.

The signal processing and system control is carried out using the most modern Dual-
Processor technology for fast and reliable measurement. With the futuristic programming
and the additional programming port, the software can be adapted to cope with new
problems in the future. The software has been especially written for the requirements of
selective searching for gold.

A clear graphic display leads even the beginner, step-by-step, with optimal device
settings, to a successful search. A find is indicated both acoustically via loudspeaker or
headphones and shown in the graphic display. This enables conclusions to be drawn
immediately about the located metal. By switching to the time-line mode it is at last
possible to search larger areas quickly.

The GD3003A can be operated with various search-coils. They can be simply selected in
the appropriate menu. The maximum achievable penetration depth varies very much with
the type of coil used. (See Technical Details).

A high performance IGBT power amplifier ensures the optimal conformity of the coil with
the system. The devices amplifier has a power of 300 Watt. This means that even larger
coils (1 x 1 metre) can be used,

With the GD3003A, a pulse induction system having measurement amplification with
digital signal processing has finally been realized for the first time. This is the foundation
for the 5th generation pulse induction system.

Technical Details

System : Pulse Induction of 5th Generation with PIU-Technology
Impulse Power : 430 Watt (250 µs)
Power Amplifier : IGBT 1200 Volt / 25 Amp. / 300 W / Impulse 150 A
Frequency : 500 Hz / 650 Hz (8/10 MHz Quartz)
Pulse Isolation Unit (PIU) : C16-S1-D, Release 3.0.1
Operating Time : 4 - 6 hr. depending on impulse amplification
Operating Elements : ON/OFF Switch
: Keypad with 12 Keys
Connectors : Search-Coil
: Headphones
: Charger
: Data-Port
Display : Graphic-Display 128 x 64 Pixel
Processor : Dual-Processor-Technology
Speaker : 40 mm
Headphones : 2 x 32 Ohm, Volume adjustable
Telescopic Shaft : Fiber glass, 3-part175 cms long, extendible
Power Supply : Internal via NC Battery, 18 Volt / 2000 mA
Charger : Plug-in Charger
Charging Voltage : 24 Volt
Charging Current : 200 mA
Charging Time : 15 hrs.
Dimensions : 178 x 178 x 95 mm
Weight : 1800 gms
Theoretical Search-Depths : max. with Ř28 cms Search-Coil - 2,80 m
max. with 50x50 cms Search-Coil - 3,50 m
max. with 100x100 cms Search-Coil - 4,00 m


The penetration-depth depends on the diameter of the search-coil, the pulse
amplification, the soil characteristics, and the object size.

The working-depth of the discriminator depends on the relationship between ferrous and
nonferrous parts (soil). A special alloy algorithm provides the most accurate metal
discrimination.
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg gd3003.jpg (8,5 KB, 105x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 26.07.2005, 23:15
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Pozdrav Ahil

Dobro dosao na nas forum,licno se nadam da ces uzivati u razmeni misljenja i svih drugih stvari sto se tice ovog hobija,sa ostalim clanovima,a isto tako se nadam da cemo i mi malo stariji clanovi ovog foruma,nesto novo nauciti od tebe.Posto se svi mi ucimo dok smo zivi......
E sada sto se tice ove tvoje postavljene teme,nisi ti jedini koga muce ovakve stvarcice i naprave na stranim sajtovima.
Isti problem imam i ja isto.....Tako da ti licno mogu reci da me u poslednje vreme boli glava od svega toga..........
Osim gore navedenog u vezi detektora koji te interesuje ja ti nemogu reci vise nista.....osim da pazljivo pregledas forum,i nadjes teme u kojima je vec pisano o ovakvim stvarcicama.A pisano je puno toga,i jos uvek se pise momentalno o njima.
Pozdrav........
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 26.07.2005, 23:41
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Ahil, pogledaj na ovoj stranici o kakvim se detektorima radi, tehnologija je ista pa cak mislim da se radi o istom proizvodjacu (mada nisam siguran) jer se kod njega spominje PIU tehnologija a i karakteristike su identicne ovima koje si ti naveo. Stranica je na njemackom jeziku ali mozes otprilike da znas o cemu se radi pa cak da vidis i kako je napravljen.

http://www.pulsdetektor.de .
Kada otvoris ovu stranicu na lijevoj strani imas polje na kojem pise "PROJEKTE" i na sledecoj stranici izaberi "DETEKTOREN" gdje mozes vidjeti koji detektori su vec napravljeni. Koliko sam upoznat postoji prodaja ovih detektora na samo jednoj web stranici a nju ces naci kada u google uneses ime detektora koji te zanima...
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 27.07.2005, 00:51
Miki
Gost
 
prilozi: n/a
Pozdrav Ahil . Novcice neces naci - ni sa tim detektorom niti sa bilo kojim drugim na dubini od 3-4 metara. To sto su oni napisali to je Teoretska Maksimalna dubina na kojoj bi Detektor ,,mozda,, nasao zakopanog Mercedesa ili VW . Nemoj da te to sada izneveri jer dovoljno toga dobrog za naci lezi na dubinama do 50cm.
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 27.07.2005, 09:24
Ahil
Gost
 
prilozi: n/a
znate o cemu se radi
meni treba detektor koji ce otkriti vece stvari a ne novcice
meni je potrebno nesto sto moze da pronadje sanduk velicine televizora na dubini od 2 metra.dali to moze sa ovim detektorom koji sam ja naveo? nasao sam covjeka odje u bg koji zastupa tu njemacku firmu i koji moze da mi donese detektor odje u bg i da ga isprobamo i ako ne bude efikasan da ga vrati. znam nekolika mjesta na koja 100% ima nesto ali sam trenutno zbunjen ne znam sta da radim
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 27.07.2005, 10:01
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Mene zanima odakle ti podatak da se tako nesto nalazi bas na dubini od 2 metra. Interesuje me ko je toliko duboko zakopavao bilo sta, kao prvo ako je neko nesto krio onda nije bas imao previse vremena da bi kopao toliku rupcagu a kao drugo ne vidim razloga da se nesto krije na tolikim dubinama. Po meni je dovoljno da se nesto zakopa samo ispod dubine oranja zemljista (ako se nalazi na takvom mjestu) sto znaci 50 cm ispod povrsine je dovoljno. Ako se radi o sanduku velicine TV-a (ok, ima manjih i vecih TV-a ), uzmimo da je onda sanduk velicine 70-80cm, i da se u njemu nalazi recimo zlato, to bi se onda radilo o nekoliko stotina kg istoga i mislim da bi dobar detektor sa sondom od 1x1m to trebao pronaci. Posto si rekao da poznajes nekoga ko zastupa te detektore, i da imas mogucnost da isprobas isti na terenu prije nego ga kupis, ne vidim razloga zasto ne iskoristis tu sansu, uzmes detektor i zakopas nesto na 2 m dubine, velicine toga sanduka i ako to bude otkriveno, kupis detektor i onda si na konju ?
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 27.07.2005, 13:26
Ahil
Gost
 
prilozi: n/a
on je mozda zakopan na metar dubine ali takav je sastav terena da je on mozda potonuo jos malo u zemlju jer ko zna koliko godina to tu stoji kapiras? zato ocu da budem siguran.evo ako ima neko takav detektor a da ga je provjerio i da se uvjerio da radi na toj dubini neka mi se javi ja cu mu snositi troskove puta i obezbjedicu mu smjestaj u niksic i sve ostalo sto zeli i da odemo da to odradimo!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 27.07.2005, 20:09
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Resenje problema bi bilo ovako.....
Upotrebi se malo ova danasnja tehnologija,tj njene prednosti i njene mane.
Skenira se teren i resen problem.....
Ali nesmem da pricam vise o tome......
Posto su misljenja podeljena jos uvek oko ove nove generacije detektora.....
Ahil ovo sam gore napisao sta bih ja napravio da imam takav problem.....
Prema tome nemoj da mislis da hocu da te nateram da kupis ovakav detektor......koji je prokleto skup....
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 27.07.2005, 21:23
Miki
Gost
 
prilozi: n/a
Posto se cesto na forumu pominju ,,Velike i Duboke Rupe,, mislio sam da priupitam dali je neko od vas vec Rucno kopao rupu Siroku na primer 1 metar i duboku 2 metara ? Znate li koliko je potrebno jednom Coveku sa jednim Asovom da to iskopa ? Naravno treba imati u obzir i Sastav Zemljista ali i Raspolozenost kopaca kao i Fizicku Spremnost !
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 27.07.2005, 23:24
Ahil
Gost
 
prilozi: n/a
kopanje je najmanji problem prekopao bih ja to za sat vremena samo da ga lociram.dobio bih volju i snagu za kopanjem nemam ja para za te skupe detektore.mislio sam sa drugom da skupimo tu do 2 hiljade i da uzmemo onaj detektor ali..... ima li neko odje da je vidio neki detektor koji je efikasan na 2 metra i da je to provjerio??????????? ?/
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!