Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > H O B B Y > Priče...legende...itd
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Priče...legende...itd Ovdje možete unositi razne priče, legende i sl. koje ste negdje čuli ili pročitali...!!!

Odgovor
 
Teme - opcije
  #291  
Staro 12.04.2008, 02:30
Korisnička slika od rajan
rajan rajan je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 14.06.2006
mjesto: o Pirote mOj kraj Nisave
prilozi: 133
Zahvaljivao se: 1
Dobio je 0 zahvalnice(a/u) za 0 priloga
Citat:
citat od oskar Prikažite prilog
Pozdrav svima! Odskora sam pročitao ove vaše priče oko "smokove dupke", ima tu raznih verzija, izmedju ostalog koje su i meni poznate.
Pošto živimu tom kraju, konkretno u Dimitrovgradu, otprilike su mi poznata sva ova nagadjanja. Pojedini članovi dosta lutaju sa pričama, ali ima tu dosta sličnosti, ali i odstupanja.
Selo odakle potičem je Kusa Vrana, blizu Poganovskog manastira i Zvonačke banje. Planine za koje se govori i koje sam video na slikama, jesu Vlaška planina i planina Greben. Izmedju njih prolazi reka Jerma.
Ako ima nekih interesenata, koji dolaze prema ovom kraju, mogu im biti lični vodič. By the way bugarin sam po nacionalnosti i mogu dosta toga da pomognem oko bugarskog jezika.
Možda je ova tema otišla u zastarelost, ali evo za početak toliko od mene.
jel znas nesta konkretno na "lokalitetu" zemljak?
u opisima zajebanciju predstavlja turski jezik bugarski je macji kasaj
__________________
док не пробам лава,за мене је свиња краљ животиња!
odgoovorite sa citatom
  #292  
Staro 12.04.2008, 22:31
Ljuba
Gost
 
prilozi: n/a
citat

Citat:
citat od oskar Prikažite prilog
Pozdrav svima! Odskora sam pročitao ove vaše priče oko "smokove dupke", ima tu raznih verzija, izmedju ostalog koje su i meni poznate.
Pošto živimu tom kraju, konkretno u Dimitrovgradu, otprilike su mi poznata sva ova nagadjanja. Pojedini članovi dosta lutaju sa pričama, ali ima tu dosta sličnosti, ali i odstupanja.
Selo odakle potičem je Kusa Vrana, blizu Poganovskog manastira i Zvonačke banje. Planine za koje se govori i koje sam video na slikama, jesu Vlaška planina i planina Greben. Izmedju njih prolazi reka Jerma.
Ako ima nekih interesenata, koji dolaze prema ovom kraju, mogu im biti lični vodič. By the way bugarin sam po nacionalnosti i mogu dosta toga da pomognem oko bugarskog jezika.
Možda je ova tema otišla u zastarelost, ali evo za početak toliko od mene.
Zdravo oskar.Mogli bi ja ti i Rajan nesto konkretno da ucinimo.samo treba da se vidimo.Ja mislim da prodjes selo trnski odorovci pa ispred mosta ides desno
odgoovorite sa citatom
  #293  
Staro 13.04.2008, 13:36
oskar
Gost
 
prilozi: n/a
Antika- Za te pećine o kojima govoriš, nisam siguran na šta misliš, ali moguće da je to "Peterlaška pećina", koja je na petnaestak km od Dim-grada. Bila je pod pokroviteljstvom države i kolko ja znam bilo je tu nekih priča o njenoj zaštiti, ali kako je država otišla u k..., tako je i sa tom pećinom prestala priča. Taj lokalitet ne poznajem dobro, jer je to u suprotnom smeru od mesta gde se naslućuje "smokova dupka". Selo Petrlaš po kome pećina nosi naziv, jeste u delu koji se zove "Zabrđe".

A reon uz klisuru reke Jerme je u suprotnom smeru i zove se "Burel" i "Derekul".

Rajan- Turski..uh! Teško!!! Znam samo da napsujem na turski, jer sam to naučio zbog granice

Ljuba- Put iza Trnskih Odorovca, ispred mosta za Zvonačku Banju, koji skreće desno, jeste put koji vodi prema mom selu, a to je Kusa Vrana. Šta s tim?
odgoovorite sa citatom
  #294  
Staro 13.04.2008, 16:54
Spencer
Gost
 
prilozi: n/a
Petrlaška pećina je PRAZNA...
Ko ne veruje, neka proveri...
By the way...dobrovoljac za taj kraj?
odgoovorite sa citatom
  #295  
Staro 13.04.2008, 20:24
Ljuba
Gost
 
prilozi: n/a
citat

Citat:
citat od oskar Prikažite prilog
Antika- Za te pećine o kojima govoriš, nisam siguran na šta misliš, ali moguće da je to "Peterlaška pećina", koja je na petnaestak km od Dim-grada. Bila je pod pokroviteljstvom države i kolko ja znam bilo je tu nekih priča o njenoj zaštiti, ali kako je država otišla u k..., tako je i sa tom pećinom prestala priča. Taj lokalitet ne poznajem dobro, jer je to u suprotnom smeru od mesta gde se naslućuje "smokova dupka". Selo Petrlaš po kome pećina nosi naziv, jeste u delu koji se zove "Zabrđe".

A reon uz klisuru reke Jerme je u suprotnom smeru i zove se "Burel" i "Derekul".

Rajan- Turski..uh! Teško!!! Znam samo da napsujem na turski, jer sam to naučio zbog granice

Ljuba- Put iza Trnskih Odorovca, ispred mosta za Zvonačku Banju, koji skreće desno, jeste put koji vodi prema mom selu, a to je Kusa Vrana. Šta s tim?
Samo te podsećam da sam i ja iz tih krajeva
odgoovorite sa citatom
  #296  
Staro 13.04.2008, 20:35
Korisnička slika od rajan
rajan rajan je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 14.06.2006
mjesto: o Pirote mOj kraj Nisave
prilozi: 133
Zahvaljivao se: 1
Dobio je 0 zahvalnice(a/u) za 0 priloga
sve smo zemljaci a moze i spencer snama na cist vazduh
__________________
док не пробам лава,за мене је свиња краљ животиња!
odgoovorite sa citatom
  #297  
Staro 13.04.2008, 21:14
Spencer
Gost
 
prilozi: n/a
Da, osim što za razliku od vas - ja nemam aparaturu, nego samo tako poneke informacije i volju za hodanjem...
odgoovorite sa citatom
  #298  
Staro 13.04.2008, 23:08
Antika
Gost
 
prilozi: n/a
dobrovoljac

ja sam dobrovoljac
samo mi obaveze ne daju... trenutno sam bas zauzaet drugim stvarima...pa cim budem mogao, mozemo se dogovoriti! I koliko se ja secam, deda mi je pominjao nesto oko pecina, a ne pecine...pitacu ga cim se cujemo, posto nismo iz istog mesta...
odgoovorite sa citatom
  #299  
Staro 14.04.2008, 12:13
Spencer
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Antika Prikažite prilog
ja sam dobrovoljac
samo mi obaveze ne daju... trenutno sam bas zauzaet drugim stvarima...pa cim budem mogao, mozemo se dogovoriti! I koliko se ja secam, deda mi je pominjao nesto oko pecina, a ne pecine...pitacu ga cim se cujemo, posto nismo iz istog mesta...
Da, bio sam tamo, znam gde je...jako lepo mesto... Čisto sam išao da vidim čega ima... I ima...
Kao što kažem, nemam aparaturu, nego samo volju, njuh i nešto znanja...
odgoovorite sa citatom
  #300  
Staro 14.04.2008, 12:22
Antika
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Spencer Prikažite prilog
Da, bio sam tamo, znam gde je...jako lepo mesto... Čisto sam išao da vidim čega ima... I ima...
Kao što kažem, nemam aparaturu, nego samo volju, njuh i nešto znanja...
Ja sam bio kao klinac tamo, imao sam 4 godina
Tako da se i ne secam bas mesta...Ali imam ogromnu zelju da idem ponovo, pa ako si za Spencer cim nam obaveze dozvole, mozemo se dogovoriti da se vidimo...
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Porodicno blago Vumi Priče...legende...itd 8 15.11.2007 17:11
Zidovarsko blago rammstein Zanimljivosti 2 16.06.2007 14:50
Blago Cara Lazara lovac Priče...legende...itd 13 19.05.2006 19:18
Tracansko blago rammstein Zanimljivosti 5 07.02.2006 21:40


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!