Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 10.09.2008, 02:28
tragac
Gost
 
prilozi: n/a
frekvenca mete

Moze li mi neko od poznavalaca elektronike reci sledece:da li bi se negde sa izlaza zvucnog signala(govorim o XP Goldmaxx-u) mogao izvesti prikljucak za merenje frekvencije.Naime,vi deo sam instrument koji moze da meri frekvenviju,prilicno je mali tako da stane u saku.Ideja mi je sledeca :ako bih na XP-u napravio paralelni izlaz i tu prikljucio instrument mogao bi sa tacnoscu jedne ili dve decimale da ocitam koja je frekvencija koju emituje detektor dok mu je metal ispod ili u blizini sonde.
Radi se o tome da bih ocitavanjem tacnog broja koji emituje zlato,izbegao alu foliju koja ima priblizno istu frekvenciju zato sto su na skali provodljivosti jako blizu(odnosi se i na sve ostale metale) ali ipak ne toliko da ih digitalni instrument ne razdvoji.Mislim da bih sa mnogo vecom preciznoscu mogao da odredim sta je u zemlji i to bez kopanja.Sto bi reklo ako je za iskopati hvatam se asova a ako nije ,idemo dalje.
Zeleo bih da cujem sta Vumi i ostali dobri poznavaoci elektronike proizvodjaci i prepravljaci detektora misle o ovome?I da li ja uopste razmisljam u dobrom pravcu?
Ja znam da nema leba(nalaza) bez motike(asova) ali ipak...kopka me...
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 10.09.2008, 02:31
Korisnička slika od rajan
rajan rajan je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 14.06.2006
mjesto: o Pirote mOj kraj Nisave
prilozi: 133
Zahvaljivao se: 1
Dobio je 0 zahvalnice(a/u) za 0 priloga
Citat:
citat od tragac Prikažite prilog
Ja znam da nema leba(nalaza) bez motike(asova) ali ipak...kopka me...
Nema leba bez motike iz doba Gotike!
__________________
док не пробам лава,за мене је свиња краљ животиња!
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 10.09.2008, 03:37
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
...lepo rece rajan....a bice sigurno pametnijih odgovora od nasih....
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 10.09.2008, 10:04
agrippa
Gost
 
prilozi: n/a
pozdrav tragac
najbolja iskustva sam imao sa detektorima kod kojih diskriminacija razdvaja metale samo u dva pravca pozitivno i negativno kad se lomi malko razgrnes nogom zemlju i proveris jos jednom.
detektori koji odvajaju foliju ,prsten , zatvarac od konzerve i novcice(dolare,cente )... nisu nista efikasniji cak sta vise to im nekada moze biti i mana jer diskriminisanjem folije propustastaju se sitni komadici zlata kao i rimski novcici manjih dimenzija
neka me neko ispravi ako nisam u pravu
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 10.09.2008, 12:34
Ljuba
Gost
 
prilozi: n/a
Diskriminacija

Citat:
citat od agrippa Prikažite prilog
pozdrav tragac
najbolja iskustva sam imao sa detektorima kod kojih diskriminacija razdvaja metale samo u dva pravca pozitivno i negativno kad se lomi malko razgrnes nogom zemlju i proveris jos jednom.
detektori koji odvajaju foliju ,prsten , zatvarac od konzerve i novcice(dolare,cente )... nisu nista efikasniji cak sta vise to im nekada moze biti i mana jer diskriminisanjem folije propustastaju se sitni komadici zlata kao i rimski novcici manjih dimenzija
neka me neko ispravi ako nisam u pravu
Potpuno si u pravu,jer su mnogi metali po svom satavu i vremenu koje leže u zemlji priča za sebe i ne postoji potpuno tačna indikacija kakav je metal.
Najbolja indikacija je i po mom mišljenu da se predmet brižljivo iskopa.Onda je to prava stvar.
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 10.09.2008, 18:20
tragac78
Gost
 
prilozi: n/a
Bolje je iskopati deset rupa na sumnjivim signalima i biti siguran da nisi ništa propustio nego iskopati jednu i propustiti deset od kojih je možda neka prava.Ja bi kopao na svaki sumnjiv signal ali ti ideja nije loša.Samo je pitanje koliko je to precizno.
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 10.09.2008, 21:23
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Zaboravi na ideju, zlato se javlja u širokom frekvencijskom spektru zbog različite provodljivosti koja ovisi o čistoći zlata, obliku, veličini, masi mete itd...
Ne postoji aparat koji je u stanju da odbaci sve loše mete uz istovremeno prihvaćanje samo onih dobrih, ja radim bez diskriminacije, uključim ju po potrebi.
Logika je jednostavna, što više kopaš veće su šanse da nešto dobro iskopaš, u ostalom svaki je teren neophodno očistiti od smeća da bi se kvalitetno pretražio. Baš radi toga bježim u vukoebinu.
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 10.09.2008, 21:32
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Mogu se samo pridruziti ostalima sto se tice odgovora na tvoje pitanje. Ideja je u svakom slucaju dobra samo tesko izvodljiva, imas dobar detektor i iskoristit ces ga najbolje ako redovno radis sa njim i kopas sve sumnjive signale.
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 11.09.2008, 00:11
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
A stvarno lijepo pisti na alu folije
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 11.09.2008, 02:11
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Puno puta sam pomislio da je žućo, kad ono zekan.
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Frekvenca zlata i snovi!? jackdetect Zanimljivosti 23 26.06.2005 16:44


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!