Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 24.03.2007, 22:50
imperator16
Gost
 
prilozi: n/a
pomoc white"s

Interesuje me dali neko mozda zna nesto za White"s 6000/Di PRO Plus.mislim da se radi za postariji model.Moj drug ga posedjue ali on radi "pali-vozi" tako da to mu nedonosi bas neke rezultate.Detektor ne izgleda tako lose i prema funkcije koje ima mislim da se radi o solidnom aparatu.Mogu postaviti i koju sliku ako treba...?
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 24.03.2007, 22:55
Korisnička slika od sirmium
sirmium sirmium je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 09.09.2006
Starost: 47
prilozi: 668
Zahvaljivao se: 26
Dobio je 85 zahvalnice(a/u) za 33 priloga
Sve stavis na P ima obelezeno ,znaci svako dugme na P i deri.
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 24.03.2007, 23:58
imperator16
Gost
 
prilozi: n/a
Tacno na svako dugme ima obelezano P.Ako namestis tako sta se dobija,a sta diskriminira?Dali postoje vise tonova raspoznavanja metala.Inace sigurno znas da posedjuje displej sa mehanickom strelicom...,ali ne znam koliko mozes da se oslonis na njega...?I dali mozda znas do kojoj dubini pronalazi novcic?
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 09.02.2008, 17:26
Ljuba
Gost
 
prilozi: n/a
6000 di pro plus.

Citat:
citat od imperator16 Prikažite prilog
Interesuje me dali neko mozda zna nesto za White"s 6000/Di PRO Plus.mislim da se radi za postariji model.Moj drug ga posedjue ali on radi "pali-vozi" tako da to mu nedonosi bas neke rezultate.Detektor ne izgleda tako lose i prema funkcije koje ima mislim da se radi o solidnom aparatu.Mogu postaviti i koju sliku ako treba...?
Whites 6000 di pro plus je dobar detektor.Jedina mana koju ima jepcija za automatsko snimanje efekta mineralizacije tla.Hocu da kazem da u vecini slucajeva tlo ne moze da se podesi automatski,pa vecina korisnika koji to znaju smanjuje"SIG BALL"u levo od oznake (P-preset)kako bi na nekom nizem broju automatika dobro odradila.Kada se to dogodi aparat "snimi" zemlju na manjoj dubini.Onda oni povecaju "SIG BALL"na preset ili jos vise pa onda uređaj radi veoma nestabilno.SIG BALL je ustvari regulator za ukupnu osetljivost aparata u svim modusima traganja.Efekat zemlje se iskljucivo podesava u modusu:GEB/NOR.Ako nesto jos treba ja cu objasniti moja iskustva i zapazanja.
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 10.02.2008, 11:46
crni
Gost
 
prilozi: n/a
Uvek daje isti ton a dali je u pitanju gvozd ili novcic odredjuje skala bez citanja skale neznas o cemu se radi. U praksi to radi ovako- kad predjes preko predmeta i dobijes signal vratis u drugu stranu opet dobijes signal e onda gledas sta je sa skalom ako je ostala skroz levo sitan gvozd ili jako mineralizovan kamen (skoro je kratki postavio post o tome) ako skala blokira u skroz desno onda je veliki komad gvozdja u pitanju a dobra meta ti je samo ako se skala ukoci negde od foil pa do bilo gde po sredini jedino tad vadis predmete od nemetala! Sto se tice oznake P preset to je fabricka preporucljiva podesavanja i mnogo toga treba uskladiti da bi radio normalno kao sto sam rekao imao i nisam zadovoljan a mnogi ga hvale! Svaki od 4 moda trazenja radi drugacije i drugacije reaguje na triger prekidac ispod kucista skale.
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 10.02.2008, 14:48
imperator16
Gost
 
prilozi: n/a
Sto se tice tona primetio sam da daje isprekinut ton na zatvarace i folije a gvozdje uopste i ne primecuje ali samo kada je na fabrickom stelovanju znaci u preset modusu ali ne svidja mi se to sto je prilicno plitak na preset.a sto se tice skali vrlo je tesko odrediti vrstu metala jedino ako se radi o vecem predmetu.U celini nisam bas zadovojjan.hvala na odgovorima
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 10.02.2008, 16:33
crni
Gost
 
prilozi: n/a
Tr/Disc modus triger u blok polozaju znaci od tebe prema sondi i Geb nastelovati samo koliko da odlepi skalu od granicnika tu je maksimum sto moze taj aparat da pruzi i to je u sustini al l metal mod. Kada je u ovom rezimu a triger u normal polozaju (sredina) skalom odredjuje vrstu materijala i u stisnutom trigeru odredjuje centar i dubinu sa time sto je vrednost na skali blizi prema oznaci 100 predmet je naplicoj dubini.
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 22.02.2008, 22:28
Ljuba
Gost
 
prilozi: n/a
citat

Citat:
citat od crni Prikažite prilog
Uvek daje isti ton a dali je u pitanju gvozd ili novcic odredjuje skala bez citanja skale neznas o cemu se radi. U praksi to radi ovako- kad predjes preko predmeta i dobijes signal vratis u drugu stranu opet dobijes signal e onda gledas sta je sa skalom ako je ostala skroz levo sitan gvozd ili jako mineralizovan kamen (skoro je kratki postavio post o tome) ako skala blokira u skroz desno onda je veliki komad gvozdja u pitanju a dobra meta ti je samo ako se skala ukoci negde od foil pa do bilo gde po sredini jedino tad vadis predmete od nemetala! Sto se tice oznake P preset to je fabricka preporucljiva podesavanja i mnogo toga treba uskladiti da bi radio normalno kao sto sam rekao imao i nisam zadovoljan a mnogi ga hvale! Svaki od 4 moda trazenja radi drugacije i drugacije reaguje na triger prekidac ispod kucista skale.
Da nesto napomenem za moduse traganja.Ranije sam pisao o tome pa evo i sada.Modus:GEB/NOR je za sve metal kod traganja i ovde se jedino podesava efekat zemlje sa automatikom.Modus:GE B/DISC je za traganje u zemlji sa razlikovanjem metala i ujedno regulaciom efekta zemlje.Modus:TR/DISC je za razlikovanje metala u zemlji ali se ovde ne vrsi regulacije efekta mineralizacije.Pogod an je za trazenje po zidovima građevina i u zemlji sa najmanjim sadržajem minerala.Modus:GEB/MAX je za traganje svih vrsta metala sa pojacanom osetljivoscu.Ovde TUNER radi automatski.
Posebno treba obratiti paznju na prekidac:HOOT ROCK.Kod polozaja ACEPT aparat u diskriminaciji ima najmanje odbacivanje(razlikov anje metala.Kod polozaja REJECT aparat vise razlikuje i preciznije odvaja metale.
Vazno:
GEB/NOR-kada raidi u ovom polozaju,povuces prekidac na rucici prema sebi onda je u polozaju GEB/DISC.
GEB/DISC- povuces prekidac prema sebi onda je u polozaju trazenje GEB/NOR.
TR/DISC- povuces prekidac prema sebi onda je u polozaju GEB/MAX
GEB/MAX-povuces prekidac prema sebi onda je metoda traganja na TR/DISC.
Preset pozicije oznacavaju na aparatu da aparat kada je postavljen na ovim oznakama radi najstabilnije i ne uticu nikakve smetnje sa strane kod rada.
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 25.02.2008, 01:57
mikipn
Gost
 
prilozi: n/a
evo celo uputstvo o njemu
http://www.detektoreninfo.de
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 22.03.2008, 01:35
Votis
Gost
 
prilozi: n/a
Vidi na ovom forumu
.................... .................... .................... .....

Promijenjeno od kratki (05.03.2011 u 23:13 sati)
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!