Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 30.07.2008, 11:26
Cakan
Gost
 
prilozi: n/a
Goldmaxx power DUBINA ?

Kao prvo zelim da pozdravim sve clanove ovog predivnog foruma i pozelim puno lepih i vrednih nalaza.........

Kao drugo imam jedno pitanje, na kojoj dubini u crnoj zemlji bez ikakvog zagadjenja metalima moze da se detektuje litarska staklena flasa sa srebrnim novcem sa gore navedenim detektorom i sondom od 22.5 cm

Unapred HVALA Cakan
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 30.07.2008, 12:07
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Dobrodosao na forum...sto se tice tvoga pitanja...najbolje je da sacekas da to neko isproba . Mislim da bi to ovaj detektor mogao uraditi do dubine od nekiiiiiih...ne znam, necu da govorim napamet, jer ako bih sada rekao 5m drugi bi se smijali ...ok, sala naravno...mozda 1m max, ali ovdje treba isprobati direktno na terenu, sto vjerujem da niko nije do sada radio.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 30.07.2008, 12:18
Cakan
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Vumi Prikažite prilog
Dobrodosao na forum...sto se tice tvoga pitanja...najbolje je da sacekas da to neko isproba . Mislim da bi to ovaj detektor mogao uraditi do dubine od nekiiiiiih...ne znam, necu da govorim napamet, jer ako bih sada rekao 5m drugi bi se smijali ...ok, sala naravno...mozda 1m max, ali ovdje treba isprobati direktno na terenu, sto vjerujem da niko nije do sada radio.
Hvala Vumi na iskrenom odgovoru,

mislis da bi 1 metar bio moguc ? jer se retko sta moze procitati oko vecih predmeta na koju se dubinu mogu naci, uglavnom stoji pojedini novcici...
sta je recimo sa predmetima od 50 ili vise santima to bih voleo da procitam kao POCETNIK

Unapred Hvala Cakan
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 30.07.2008, 12:46
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Niko nije testirao detektore na bas sve moguce predmete, ovo sto sam ti napisao to je moja pretpostavka a ista se bazira na osnovu dubine na kojoj pronalazi manje, meni vise poznate predmete, sto opet ne mora znaciti da dubina pronalazenja reciprocno raste sa velicinom objekta, posto tu ima i drugih faktora koji uticu na to. Ovim hocu reci, ako recimo novcic promjera 4 cm mozes naci na 30cm ne znaci da ces tamo nekakav novcic od 8cm u precniku naci na dubini od 60cm (mozda se i varam), mada ima onih koji tvrde da pronalaze folise na 40cm dubine bez ikakvih problema (nekim drugim detektorima)
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 31.07.2008, 02:04
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Novac u flaši, hm... Mislim da su vrbove rašlje naj dublje u ovom konkretnom slučaju. Možda griješim, vjerovatno će Rade dati precizniji odgovor jer je on jedini pravi ekspert za prutiće, rašlje, špagu, bijelu magiju i pronalaženje sličnih netipičnih ostava. Rade, brate moj od tetke pomogni našem novom zadrugaru, a ja mu u tvoje i svoje ime želim dobrodošlicu.
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 31.07.2008, 13:57
Deki
Gost
 
prilozi: n/a
Evo i ja da kazem nesto kao dosta novi vlasnik XP G-Maxx II a po meni to su slicne karakteristike.
Velia sonda 38x45: Novcic srebrni 42mm nalazi na 40 cm
Bakarna posuda 30 cm 65cm
Metalna felna 13 coli 1 metar
Blok motora Yugo 1.30 metra

Sonda koju dobijes uz njega je pronasla samo bakarni sud.

To je sto se tice poligona ali na terenu je to dosta drugacije, dosta se toga umanjuje pogotova ako je mnogo tvrd teren.
U jednom dosta mekanom vinogradu gde je na dubini od 20 cm bilo vlage u zemlji mogo sam da nadjem mali eksercic na 40 cm dubine sa malom sondom iako sam izbacio metale, kad sam ga odkopao apart ga nije vise registrirao ali na dubini jeste sto me malo i zbunilo.
Pozdrav
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 31.07.2008, 16:41
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Nema te tu sta zbunjivati, to je normalno kod skoro svih detektora..mali ekser, veca dubina, slab povratni signal i detektor ga detektuje kao nesto plemenito
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 31.07.2008, 18:18
Deki
Gost
 
prilozi: n/a
Da bas tako Vumi, posle sam primetio u cemu je caka ali dok neiskopas par rupa nemozes ni da znas, ustvari uvek ces da kopas jer mislis da je nesto plemenito. Sve u svemu meni je bas bila zabavna ta nedelja odmora detektorom i mogu svakome da preporucim. Steta da nisam imao leptop samnom pa da sam video tvoju poruku da dolazis za Srbiju pa da se nadjemo, ali valjda ce da bude druge prilike.

Pozdrav
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 31.07.2008, 19:09
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Moje iskustvo na terenu sa GoldMaxxom je bakarni tanjir (rimski, i to ispod rimske cigle) precnika oko 14cm, pronadjen na 70cm dubine sa sondom od 27cm. Kod GoldMaxxa se vise primecuje razlika u dubini izmedju sonde od 22,5cm i vece sonde od 27cm, dok je kod G-Maxxa ta razlika manja. Za vece dublje predmete na cistom terenu prednost ima G-Maxx, sa njim sam nalazio Sestere preko 40cm, mada mislim da tu dubinu moze ostvariti i GoldMaxx sa sondom od 27cm.
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 01.08.2008, 02:01
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Citat:
citat od Enigma Prikažite prilog
Novac u flaši, hm... Mislim da su vrbove rašlje naj dublje u ovom konkretnom slučaju. Možda griješim, vjerovatno će Rade dati precizniji odgovor jer je on jedini pravi ekspert za prutiće, rašlje, špagu, bijelu magiju i pronalaženje sličnih netipičnih ostava. Rade, brate moj od tetke pomogni našem novom zadrugaru, a ja mu u tvoje i svoje ime želim dobrodošlicu.

rade zajsta ume i on sa vrbovim rasljama moze naci a i ujedno kopati do neverovatnih 10m. dubine......ali ne flasu sa srebrnjacima,vec sa rakijom.......a sa srebrnjacima....ma mislim da uopste ne bi gubio vreme na to......RADE javi se....
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
GoldMaxx Power ws Goldmaxx II Stef74 Testiranje detektora 23 04.05.2008 14:58
GmaxxII ili GOLDMaxx power tragac Vrste i namjena 1 29.04.2008 21:56
xp goldmaxx power vedran Vrste i namjena 3 29.03.2008 23:48
Možetel mi pomoći u kupnji XP-a Goldmaxx-a Power-a vedran Vrste i namjena 25 22.03.2008 02:38


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!