Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 03.05.2010, 21:49
Pero68
Gost
 
prilozi: n/a
Sta bi vi uzeli?

Da vam neko ponudi da izaberete detektor, bez obzira na cijenu?
Jedini uvjet je da bude funkcionalan,znaci da se ne bace pare na nesto skupo, a da nema koristi od njega...
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 03.05.2010, 21:54
Grati
Gost
 
prilozi: n/a
ja bih izabrao xp deus-a
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 03.05.2010, 22:04
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Cena ne znaci i kvalitet aparata, a da bi dobio maksimum moras aparat prilagoditi terenu na kojem iskljucivo zelis traziti, onda trebas znati sta najvise ocekujes od nalaza i koliko si upoznat sa detektorima, mislim na to jesi li pocetnik ili iskusniji tragac. Onda se vec moze komentarisati o ostalom.
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 03.05.2010, 22:41
Pero68
Gost
 
prilozi: n/a
Iskustva sa detektorima imam veoma malo.Teren je ravnica, oranice uglavnom.Trebao bih sve sto se moze iskoristiti za muzej.Neznam sta se sve moze naci na nalazistima, ali radi se od praistorije,kelta, rima,srednjeg vijeka, do naselja koja su nestala krajem 19 vijeka.
Onoga ko bi kupio detektor da ga koristim, interesuje uredjaj koji po meni vise lici na geo radar ili nesto tako. Znaci, mogucnost prikazivanja slike predmeta pod zemljom, da se ne raskapa vise nego sto je potrebno, a da se nadje i recimo spasi sto vise, jer je teren vlazan i vecina onoga sto sam nasao je u jadnom stanju...
Uglavnom, da moze naci od igle do lokomotive, od zeljeza do zlata :-)
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 03.05.2010, 23:43
Korisnička slika od IVLIANVS
IVLIANVS IVLIANVS je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.02.2008
prilozi: 1.470
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 599 zahvalnice(a/u) za 170 priloga
koliko para toliko muzike..izabrao bih White`s V3
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 04.05.2010, 07:52
Comodus
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Pero68 Prikažite prilog
Iskustva sa detektorima imam veoma malo.Teren je ravnica, oranice uglavnom.Trebao bih sve sto se moze iskoristiti za muzej.Neznam sta se sve moze naci na nalazistima, ali radi se od praistorije,kelta, rima,srednjeg vijeka, do naselja koja su nestala krajem 19 vijeka.
Onoga ko bi kupio detektor da ga koristim, interesuje uredjaj koji po meni vise lici na geo radar ili nesto tako. Znaci, mogucnost prikazivanja slike predmeta pod zemljom, da se ne raskapa vise nego sto je potrebno, a da se nadje i recimo spasi sto vise, jer je teren vlazan i vecina onoga sto sam nasao je u jadnom stanju...
Uglavnom, da moze naci od igle do lokomotive, od zeljeza do zlata :-)
Sto se tice praistorije i kelta MINELAB GPX 4500,za rim GOLDMAX XP.Moj savet,ne mora da znaci da su i najbolji,imao sam priliku da radim sa njima!A preporuka da nikada ne uzmes je GOLDEN KING.
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 05.05.2010, 13:10
Nigrianvs
Gost
 
prilozi: n/a
pero68
nekapiram te potpuno?
ti si jedini hobi tragac koji zvanicno vrsis iskopavanja i traganja za muzej ili se samo salis
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 05.05.2010, 20:45
Pero68
Gost
 
prilozi: n/a
Zasto bi se salio?
U pitanju je lokalni muzej, i oni bi mi uzeli detektor. I onako sve sto nadjem nosim njima. A nalazista u nasem kraju nisu zanimljiva nikome, jer za neka se zna i vise od 100 godina, a niko nije vrsio iskopavanja. Cak je neka nalazista Sava u potpunosti isprala.
Ja nema problema sto se tice vlasti, mogu sa detektorom setati gdje god hocu.Jedino me zanima kako ce vlasnici njiva reagirati :-)
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 05.05.2010, 20:47
Pero68
Gost
 
prilozi: n/a
Usput, ako je neko blizu Orasja, mogao bi svratiti na pivo i ponijeti detektor, da vidim kako se radi :-)
Mozda i pazarimo kakav :-)
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 05.05.2010, 22:25
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
blago tebi...aj sredi i meni imunitet

gde ti je to orasje?
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!