Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 06.05.2010, 15:06
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 993
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 42 zahvalnice(a/u) za 30 priloga
Citat:
citat od eclipse4 Prikažite prilog
gde ti je to orasje?
http://bs.wikipedia.org/wiki/Datotek...y_Location.png
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 06.05.2010, 16:57
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 06.05.2010, 23:30
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Ne znam Pero, ali ja se u okolini Orasja nebih previse muvao detektorom, cak ni bez njega. Da si se javio koji dan prije, mogao sam svratiti do tebe da ti pokazem kako to sve funkcionise, ali samo u tvome dvoristu, ako ga imas, dok bih terene izbjegavao...mislim da me razumijes
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #14  
Staro 07.05.2010, 00:03
fabijanus
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Pero68 Prikažite prilog
Zasto bi se salio?
U pitanju je lokalni muzej, i oni bi mi uzeli detektor. I onako sve sto nadjem nosim njima. A nalazista u nasem kraju nisu zanimljiva nikome, jer za neka se zna i vise od 100 godina, a niko nije vrsio iskopavanja. Cak je neka nalazista Sava u potpunosti isprala.
Ja nema problema sto se tice vlasti, mogu sa detektorom setati gdje god hocu.Jedino me zanima kako ce vlasnici njiva reagirati :-)


pero bez uvrijede mislim osobno da nam patku prodajes .. to sa detektorima .... te da smijes da hodas sa detektorom ....... smijem ija ali svi znamo kako na podrucju bivse juge.......mislim ako imas tako dobre kontakte sa muzeom grada orasja onda bi trebao znat da su oni prof te da znaju sto je detektor i cemu sluzi te koji je naj a koji naj losiji zato bez uvrijede tvoja prica smrdi mi pozzz
odgoovorite sa citatom
  #15  
Staro 07.05.2010, 00:39
RUAH
Gost
 
prilozi: n/a
I ja se slažem sa fabijanusom.Znaju oni dobro šta se detektorom može,ali kad oni dolaze na teren oni ga sondiraju i detaljno pretražuju da bi što više informacija pokupili, usto se i vodi dnevnik,a ne pobirali sa površine detektorom.
odgoovorite sa citatom
  #16  
Staro 07.05.2010, 01:43
Korisnička slika od IVLIANVS
IVLIANVS IVLIANVS je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.02.2008
prilozi: 1.470
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 599 zahvalnice(a/u) za 170 priloga
zasto se ne bi nasao neko pametan u muzeju pa uradio tako nesto?pa povrsinski sloj ce mu pokazati sta moze da ocekuje prilikom iskopavanja....
eh kad bih mogao nekako ove nase nezainteresovane u muzeju da pokrenem..... napunili bi muzej za mesec dana
ja stvarno ne znam sta oni rade u toku 8 h koliko im traje radno vreme.....
odgoovorite sa citatom
  #17  
Staro 07.05.2010, 03:16
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
U Orašju i većini malih zavičajnih muzeja stvari stoje ovako: kava, novine, jedna ljuta, gablec, kava, novine, odlazak kući, tako sve do plaće i ne diraj me ako Boga znaš.
odgoovorite sa citatom
  #18  
Staro 07.05.2010, 03:23
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
enigma samo si jednom upotrebio "ljuta".......mi slim da gresis....posmatraju ci sa tacke profajlera,to mi se ne uklapa u profil radnika u muzej.....iskreno... ..ne uklapa mi se ni u ciji profil koji ima drzavni posao....
mozda bi tom tvom ispravnom opisu jednog radnog dana dodao jos desetak ljutih i bar jos 5 kafa.i jedan burek u prvim redovima.
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
  #19  
Staro 07.05.2010, 12:16
RUAH
Gost
 
prilozi: n/a
Oni baš i nisu sretni kad im netko prijavi veće nalazište ,moraju se ostaviti svega toga i zasukat rukave.hahahaha
odgoovorite sa citatom
  #20  
Staro 07.05.2010, 21:54
Pero68
Gost
 
prilozi: n/a
Otislo je malo u krivu stranu...
Radi se o muzeju franjevackog samostana.O nejmu vise od 20 gpdnia niko nije vodio brigu.Svecenici nisu bas zainetesirani za fizikaliju, za hodanje po njivama i skupljanje predmeta.Orasje nema muzej, samim time ni strucnu osobu.Kazem samo da nisam imao problema sa radom sa detektorom sto se tice vlasti,a cini mi se da i necu imati, bar sto se tice okolice Orasja.
Nemam koga pitati o detektoru, niti koga to previse zanima. Glavni u samostanu vodi brigu o vecim stvarima, ali sakupljanje predmeta je prepustio meni.NIsam strucan , niti je iko ovdje strucan da vrsi iskopavanja, a ako se vec nesto moze detektorom pokupiti, sto to ne odraditi?Tlo je veoma vlazno i vecina stvari je vec u veoma losem stanju...
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!