Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > NOVI VIJEK > Nakit
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Nakit Sav nakit, za koji smatrate da pripada periodu od ca. 1500 godine do danas

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 08.03.2011, 16:14
Lotr Lotr je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 05.10.2010
prilozi: 217
Zahvaljivao se: 48
Dobio je 92 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Hvala kolega a i nick mi je takav Ma nije poseban, XP goldmaxx power sa sondom od 22cm mada je veci deo pronasao DFX. Kako kazu: "Kad nema kise dobar je i grad",kad vec nema rimskih novcica onda je i prstenje dobro
Imam dva lokaliteta koja jos nisam ocistio, preko 250 komada sam nasao, dobar deo(duplikata) je poklonjen raznim ljudima Zao mi je sto ih predhodno nisam fotografisao.
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 08.03.2011, 18:30
Jevus
Gost
 
prilozi: n/a
to je jak srednji vek,kako samo prstenje
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 08.03.2011, 19:20
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Da nisi mozda upao na neko groblje???
odgoovorite sa citatom
  #14  
Staro 08.03.2011, 19:28
Lotr Lotr je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 05.10.2010
prilozi: 217
Zahvaljivao se: 48
Dobio je 92 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Citat:
citat od kratki Prikažite prilog
Da nisi mozda upao na neko groblje???
nisam kolega.prvi lokalitet je u jednom starom naselju, ogromna livada gde su se navodno odrzavala okupljanja, tipa proslave praznika itd a drugi je takodje staro naselje mesanog tipa, rim, turska , srbija.nalazio sam sve i svasta.
odgoovorite sa citatom
  #15  
Staro 09.03.2011, 11:27
crni
Gost
 
prilozi: n/a
Verovatno su se igrali TUPARCA. Za neupucene to je igra u kojoj se povuce crta iliti linija na zemlji i onda par igraca baca novcice sto blize liniji ko je na liniji ili njoj najblizi kupi sve. E sad em da ih ovi nisu kupili em su umesto novcica bacali prstenje
odgoovorite sa citatom
  #16  
Staro 09.03.2011, 11:28
Jevus
Gost
 
prilozi: n/a
mozda se covek bavio izradom prstenja
odgoovorite sa citatom
  #17  
Staro 10.03.2011, 01:21
miki13
Gost
 
prilozi: n/a
poz

Ti si naso neko dobro bojiste bato nadji 27cu ispasce tu jos sto sta.
Ili je kuca od nekog loseg srednjevekovnog sudije koji im je za svaku kradju seko prst.(sala)
odgoovorite sa citatom
  #18  
Staro 10.03.2011, 01:46
Lotr Lotr je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 05.10.2010
prilozi: 217
Zahvaljivao se: 48
Dobio je 92 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Citat:
citat od miki13 Prikažite prilog
Ti si naso neko dobro bojiste bato nadji 27cu ispasce tu jos sto sta.
Ili je kuca od nekog loseg srednjevekovnog sudije koji im je za svaku kradju seko prst.(sala)
e slatko me nasmeja

evo jos tri komada od danas, sa dva razlicita terena.srebrni novijeg datuma, jedna polutka i ovaj sa inicijalima CK koji mi je interesantan(vec sam nasao jedan ranije) ali i nepoznat, mada verujem da iz perioda austro-ugarske.moj prijatelj je nasao isti takav na terenu gde je vadio austro-ugarske kovanice.
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg IMG451.jpg (54,6 KB, 42x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #19  
Staro 10.03.2011, 08:12
Atila Hunt
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Lotr Prikažite prilog
Hvala kolega a i nick mi je takav Ma nije poseban, XP goldmaxx power sa sondom od 22cm mada je veci deo pronasao DFX. Kako kazu: "Kad nema kise dobar je i grad",kad vec nema rimskih novcica onda je i prstenje dobro
Imam dva lokaliteta koja jos nisam ocistio, preko 250 komada sam nasao, dobar deo(duplikata) je poklonjen raznim ljudima Zao mi je sto ih predhodno nisam fotografisao.
Na dva lokaliteta si naso 250 komada?.Svaka cast.Ja za tako nesto nemam neko razumno objasnjenje.Cak mi ni bojiste kako neko rece ovde nepije vodu za tako nesto.Pre ce biti da si naso kucu neke srednjovekovne babe vracare koja je prstenjem nesto vracara
odgoovorite sa citatom
  #20  
Staro 02.04.2011, 05:06
Lotr Lotr je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 05.10.2010
prilozi: 217
Zahvaljivao se: 48
Dobio je 92 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
raniji nalazi, od 16-og marta, isti teren.malo sam zakasnio sa upload-om. xp plače za malo dubljom sondom
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg IMG470.jpg (123,5 KB, 29x prikazano)
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!