Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti > Srednji vijek
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Srednji vijek Sve što pronađete u internetu, knjigama i sl. a mislite da spada u ovaj vremenski period, ca 500-1500 godine

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 16.03.2006, 20:10
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
koliko sam ja negdje cuo ili procitao (mozda cak i ovdje) da je u nekom muzeju izlozena samo jedna replika toga pojasa a da se original nalazi u nekom "trezoru"
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 16.03.2006, 20:19
bokiii
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Vumi
koliko sam ja negdje cuo ili procitao (mozda cak i ovdje) da je u nekom muzeju izlozena samo jedna replika toga pojasa a da se original nalazi u nekom "trezoru"
nadam se da nije u privatnom
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 17.03.2006, 00:08
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=199
Posto smo kod teme Atila(bic boziji),ovde mozete vise procitati o njemu,a isto takodje i nesto vise napisati.Sve u svemu ljudima poput Atile,Hanibala...... ...ja se divim. Zaista treba postovati takve ljude.
odgoovorite sa citatom
  #14  
Staro 18.03.2006, 01:31
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od bokiii
sta je s tim avrskim pasom
cujem da je nek frka bila neki tvrde kao da uopte vise nije u zemlji vec prodan negdje a ovi nasi tvrde da jeste i da ce ga izloziti uskoro
Koliko sam ja uspeo da shvatim i procitam,mislim da je odavno dobio noge i pobego negde......
Ma salim se. Mislim da je na sigurnom.Barem tako kazu,ako ne lazu.
Kao sto je zlatkovisc rekao u jednom prilogu"ako oni lazu,lazem i ja vas"
Vise o pojasu na ovom linku
http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=900

Promijenjeno od rammstein (18.03.2006 u 01:41 sati)
odgoovorite sa citatom
  #15  
Staro 18.03.2006, 05:51
dwarf
Gost
 
prilozi: n/a
Evo da se i ja ukljucim, posto mogu objektivno da govorim o 40-tak km toka Tise, DA LI JE UOPSTE TISA U PITANJU?, ako postoji neki ocevidac, ako postoji neki izvestaj, verovatno i postoji naziv mesta(reke) makar i ondasnji! Ako nije pronadjen(sto je prosto neverovatno), moje misljenje je da je negde u njvama, pod zemljom i to na “momackoj” dubini!
odgoovorite sa citatom
  #16  
Staro 19.03.2006, 01:19
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Pozdrav dwarf,koliko sam ja do sada citao stvari o Atili i njegovom grobu,nigde nisam nasao da se spominje reka Tisa,vec se uvek spominjao Dunav,mislim da resenje treba traziti u Dunavu.....
http://www.vumidet.net/forum/showpos...6&postcount=21
nego hteo sam da te pitam,da li se ti bavis profi ronjenjem.

Promijenjeno od rammstein (19.03.2006 u 01:37 sati)
odgoovorite sa citatom
  #17  
Staro 19.03.2006, 08:49
bokiii
Gost
 
prilozi: n/a
ja koliko se sjecam da sam citao negdje u vezi Atile pisalo je da je sahranjen negdje na drugoj granice il u Bugarskoj il Rumuniji...
odgoovorite sa citatom
  #18  
Staro 19.03.2006, 09:59
dwarf
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od rammstein
Pozdrav dwarf,koliko sam ja do sada citao stvari o Atili i njegovom grobu,nigde nisam nasao da se spominje reka Tisa,vec se uvek spominjao Dunav,mislim da resenje treba traziti u Dunavu.....
http://www.vumidet.net/forum/showpos...6&postcount=21
nego hteo sam da te pitam,da li se ti bavis profi ronjenjem.

Pozdrav Rammstein!

Nisam profesionalac (ne zivim od ronjenja), ali od '82 ronim sa bocama, imam kategorije, clan sam ron. kluba, nebrojeno mnogo sati pod vodom, kad god se nesto lose desi (ne daj boze) idem po pozivu, imam iskustva i u laksim ron. radovima (nisam vadio brodove(to je isuvise veliki zalogaj), ali camce i motore -da), itditd. Ne zivim od ronjenja jer je to ipak malo nesigurno (u Vojvodini bas nema previse posla, a i ima par firmi koje to mukotrpno rade). Eto nadam se da sam odgovorio.
odgoovorite sa citatom
  #19  
Staro 19.03.2006, 12:12
Korisnička slika od perun
perun perun je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 28.10.2005
Starost: 53
prilozi: 794
Zahvaljivao se: 1
Dobio je 1 zahvalnicu za 1 prilog
Terminus mozes li dati svoj komentar. Posto su zapisane neke cinjenice za Atilinu grobnicu, ako se vracao iz Rima a sahranjen u okolini Mitrovice tacnije u zemlji Monoksila dali se to radi o podrucju koje obuhvata tromedja Hrvatske, Srbije i Bosne ( razlog nepregledne hrastove sume od kojih se prave monoksili). Jedan put iz Rima vodi Savom ka Mitrovici cak i sad se taj put zove "Filipov put", drugi ako je isao morem od Neuma preko Mostara, Sarajeva, Romanije, ( Dubrovacki put za Mitrovicu) Drinom do usca u Savu. Ja laicki mislim da Tisa otpada definitivno.
odgoovorite sa citatom
  #20  
Staro 19.03.2006, 19:38
terminus
Gost
 
prilozi: n/a
Svojevremeno, dok sam studirao, imao sam seminar na temu Priskovog izvještaja kao bizantskoga izaslanika na Atilinom pogrebu. Ali to je bilo davno i više se ne sjećam svih pojedinosti. Komentar o tome "Izvještaju" svima je dostupan. Ako se ne varam, analizirao ga je Frane Barišić i objavio u "Vizantijskim izvorima za historiju naroda Jugoslavije", objelodanjeno prije više 10-aka godina u Beogradu. Nisam potpuno siguran je li je naziv časopisa točan.
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!