Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Tema je zatvorena
 
Teme - opcije
  #31  
Staro 06.10.2005, 23:03
prepelica
Gost
 
prilozi: n/a
Dodao bih i to da na bilo koji detektor ako stavite sondu od 51´cm ima da ide veoma duboko,samo je pitanje snage baterija,koliko mogu dugo da napajaju sondu te velicine.U svim radnjama metaldetektora imate pored standardnih sondi i sonde veceg obima za svaki metaldetektor,tako da to nije nista novo,a ako je to, a to je sigurno taj "veliki"izum,to vec uveliko postoji,a kako rece Miki balkanska posla,ja bih dodao da ovde neko prodaje muda za bubrege.
  #32  
Staro 07.10.2005, 00:10
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
explorer II

pozdrav prepelici.ja isto posedujem explorer II.sto se tice dubine minelaba u pravu si.a imam i sondu 15 coli koja je jos dublja.imam problem samo sa mineralizovanom zemljom tako da gvozdje prebacuje da je dobra meta a non stop mi pisti na gvozdje dok radim i kad naidje nesto nemam pojma sta je a i cini mi se da mu se dubina smanjuje za pola iako je pojacan sensitivitet.neznam da li je i kod tebe tako ako nije onda moram sa njim u servis posto imam jos malo dok istice garantni rok.svi pricaju da je pulsni detektor i nema sanse da mu smetaju mineraliali izgleda da nije bas tako.ja sam ga platio 1500 e. i veliku sondu 350 a sad, nemogu ga prodati ni za 1000evra. pozdrav
  #33  
Staro 07.10.2005, 00:21
dragan3
Gost
 
prilozi: n/a
Dragan3

Meni ovde stvarno nisu jasne neke stvari.Kada neki covek ne pise nista na forumu Vi mu pretite da cete ga izbaciti sa foruma a kada neko hoce da se pohvali na dobrom izboru ( po svom misljenju ) detektora vi mu ga nabijate u ****. Na sta sve ovo lici.Zar prepelica zasluzuje da bude na forumu sa takvim vredjanjem. U uputstvu za koriscenje foruma lepo pise da se niko ne vredja. Vumi zasto nisi izbacio taj odgovor i prepelicu sa foruma. Takodje dok se prepelica ne izvini Ja vise ne ucestvujem na forumu.
  #34  
Staro 07.10.2005, 00:55
Oto
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od dragan3
Meni ovde stvarno nisu jasne neke stvari.Kada neki ckoriscenje foruma lepo pise da se niko ne vredja. Vumi zasto nisi izbacio taj odgovor i prepelicu sa foruma. Takodje dok se prepelica ne izvini Ja vise ne ucestvujem na forumu.
Pridružujem se draganu3 imao sam priliku se ćuti sa jackdetektom i osim što konstruktivno piše na ovom forumu a ni u telefonskom razgovoru kada sam kupovao knjigu nisam primjetio da mi oće naturiti njegov detektor, nego sam dobio samo par korisnih savjeta prije nego sam se odlućio za 1270.
Čovjek je O.K. trudi se a kupci njegovog detektora neka sude o kvaliteti istog.
U pola godine koliko sam kopao po internetu a imam u noćnoj van sezone dovoljno vremena ,stalni link i debelo surfersko iskustvo dobio sam isti dojam o problematici da su komercijalni li-la po karakteristikama i da postoji velika rupa detetiranja metal iznad 30cm .
  #35  
Staro 07.10.2005, 01:17
Oto
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od prepelica
Dodao bih i to da na bilo koji detektor ako stavite sondu od 51´cm ima da ide veoma duboko,samo je pitanje snage baterija,koliko mogu dugo da napajaju sondu te velicine.
Mislim da VLF detektori ne troše za razliku od PI detektora puno struje barem po principu, rada meni je deklarirano na 1270 nekh 40 sati i to 2*9V
dok sam našao neke Nj. pulsne sa nazivnom snagom od oko 400W
A iz teorije bi trebalo biti da je bitnije za dubinu sama površina namota a ne
toliko struja Em. polja.
  #36  
Staro 07.10.2005, 08:14
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Citat:
citat od dragan3
Meni ovde stvarno nisu jasne neke stvari.Kada neki covek ne pise nista na forumu Vi mu pretite da cete ga izbaciti sa foruma a kada neko hoce da se pohvali na dobrom izboru ( po svom misljenju ) detektora vi mu ga nabijate u ****
Nikome se ovdje ne prijeti nicime, vec jednostavno sa foruma se iskljucuju oni koji su na njemu bili samo na dan registrovanja i nakon nekoliko mjeseci nikako vise.

@dragan3
1.Ne da branim prepelicu, ali koliko se ja sjecam njega je doticni prvi uzeo u usta i rekao da laze na sta ja doticnom nisam nista rekao i potpuno razumijem nekoga kada tako reaguje.
2.Nabijanje detektora tamo negdje nije bilo na tvoj racun nego na racun doticnoga

Citat:
citat od pdragan
svi pricaju da je pulsni detektor i nema sanse da mu smetaju mineraliali izgleda da nije bas tako.ja sam ga platio 1500 e. i veliku sondu 350 a sad, nemogu ga prodati ni za 1000evra. pozdrav
Explorer II od Minelaba nije nikada bio pulsni detektor a to sto za njega ne mozes da dobijes ni 1000 evra lazi u tome sto mu je nabavna cijena 1099 evra.

@prepelica
Zamolio bih te da zaboravis pricu o doticnoj osobi i da nastavimo sa forumom tamo gdje smo stali
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
  #37  
Staro 07.10.2005, 08:38
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Jedno da razjasnimo za sva vremena!!!
Jackdetecta niko nije otjerao sa ovoga foruma vec se on sam nasao uvrijedjen nekim stvarima. Trazio je od mene da sudim ko je u pravu a ko nije na sta sam ja rekao da to nisam u stanju jer ne poznajem toliko rad detektora i ostalih uredjaja da bih to mogao. Ja sam ovdje trazio samo da se iznose iskustva, nije bitno o kakvom se uredjaju radilo jer sam mislio da ce to svakoga interesovati. Vjerovatno ste primjetili njegove komentare na spominjanje geo radara i sl stvari- pljuvao je po svima koji su spominjali da posjeduju tako nesto i govorio da su bez veze bacali pare a on to zna iz svoga iskustva. Ovdje su se samo trazila iznosenja iskustava vlasnika takvih uredjaja sto on nije dopustio. U slucaju da je neko pokusao nesto reci bio je sa njegove strane napravit glupakom.
Price da mi njemu branimo da on prica o svom detektoru su izmisljene jer je dosta toga pisao o njemu i nije mu ni jedna rijec recena. Kada sam spomenuo da se o uputstvu za rukovanje koje je bilo ovdje u vidu PDF fajla izneseno sa njegove strane rekao da se ne radi o onome sto je on rekao da ce biti (uopsteno uputstvo za rukovanje detektorima) vec da se radi o objasnjenju rada njegovim detektorom on se tu nasao uvrijedjen i napustio je ovaj forum. Tek nakon njegovog napustanja ja sam taj prilog izbisao (i to nakon pitanja da se izjasni da li zeli i dalje normalno ucestovati na forumu ili ne zeli, na sto on nije htio cak ni odgovoriti). Vi odlucite da li sam ja negdje pogrijesio a ako jesam slobodno recite gdje i zasto i ja cu se svima izviniti javno na forumu.

Ne mogu a da ne spomenem...kako neko moze hvaliti tamo neki detektor sa kojim nije izlazio na teren vec kako sam kaze, samo vidio na poligonu za testiranje koji pripada takodje doticnom prodavacu???
Ne cini li vam se da je i to malo nerealno ocijeniti detektor na osnovu poligona za test koji je napravljen samo u svrhe utvrdjivanja dubine trazenja.
Nadam se da ce mo imati priliku cuti komentare na taj detektor kada se sa njim bude izaslo na obican teren....naravno ako se vlasnik istoga ne bude stidjeo iznijeti sl podatke.

Sto se tice necijega ucesca na ovome forumu ono je samovoljno i tako ce i ostati jer drugacije niti zelim niti mogu vezati korisnike. Ako neko ne zeli u njemu ucestovati to je njegova stvar i njemu je na volju sta ce da radi.....ali ubuduce bih svakoga zamolio da se zaobidje spominjanje doticne osobe i doticnoga detektora na ovom forumu (koliko je to moguce), jer ista osoba nije bila napadnuta sa strane nekoga iz foruma nego su drugi bili napadnuti sa njegove strane !!!
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
  #38  
Staro 07.10.2005, 09:03
lovac
Gost
 
prilozi: n/a
Detektori

Posto se emocije ovde ne smiruju jer svako od nas hvali svoj detektor i kaze da je najbolji odlucio sam da se vidim sa Jackdetectom krajem Oktobra.Nosim sve svoje uredaje ( Fisher Coin Strike, Pulse Star 2 Professional i Future exp3000 radar ) jer on ima zakopanih stvari(bakarni bakraci okrenuti naopacke) na razlicitim dubinama od 40cm do 1,5m a trebao bi do tada da ima iskopanu rupu kao praznu prostoriju.
Tu cemo otkloniti i sve sumnje o kvalitetima detektora i sta skeneri mogu a sta ne a ujedno cu i isprobati njegov detektor.Za svoje detektore imam dosta kupljenih dodataka ( veci coil za Fisherov,45cm coil i cilinder sondu za Pulse Star i super sondu iVisuliser3D za Future) tako da cu moci ispitati mogucnosti svih ovih sondi.Pocetkom Novembra dobicete sve iskrene i stvarne informacije o svim ovim uredajima i njihovim mogucnostima ukljucujuci i njegov detektor.

Pozdrav Lovac
  #39  
Staro 07.10.2005, 09:10
lovac
Gost
 
prilozi: n/a
Istovremeno pisanje

Vumi izvini za pominjanje ovih svih stvari ,pisali smo u isto vreme samo sto sam ja bio prekinut pa je trajalo duze.
Lovac
  #40  
Staro 07.10.2005, 09:32
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
lovac, nema problema...cekamo novembar
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
Tema je zatvorena


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
osnovno uputstvo pdragan Testiranje detektora 10 20.09.2005 03:30


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!