Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > NOVI VIJEK > Novac
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Novac Sav novac koji spada u gore navedeni period...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #21  
Staro 26.07.2008, 12:30
Korisnička slika od I.Dzon
I.Dzon I.Dzon je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.03.2008
prilozi: 756
Zahvaljivao se: 25
Dobio je 156 zahvalnice(a/u) za 36 priloga
Citat:
citat od laki Prikažite prilog
enigma, davno sam radio sa spektrumom na plazi, ali koliko se secam nismo imali nikakvog rezultata kad je zlatni nakit bio u pitanju...na lance i narukvice bio je potpuno nem ,na prstenje je dobro reagovao ali je pokazivao isti broj kao i za "cepove"limenki, mislim da je bio broj 25,te mete smo prestali da vadimo , bilo ih je previse...
Drugari pojasnite mi malo ovo nije mi jasno.Izbacite aluminijumsku foliju,to jest diskriminisete je, a ostaju veci zlatni predmeti na plazi koje pronalazite bez problema.Koji su to veci predmeti na plazi osim narukvica,lancica i prstenja?Vrlo dobro se zna kako se detektori ponasaju sa lancicima i narukvicama.Pre ce videti tanak prsten od 3g nego narukvicu od 14g ili lancic.
odgoovorite sa citatom
  #22  
Staro 26.07.2008, 12:45
Sirmion
Gost
 
prilozi: n/a
Da li neko zna kako je u Grckoj regulisan i da li je zakonom regulisano unosenje MD-a , kao i pretrazivanje njihovih plaza? Putujem ovih dana tamo, pa reko da ubijem dosadu.
odgoovorite sa citatom
  #23  
Staro 26.07.2008, 13:06
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Koliko znam Grcka i Turska imaju ostre zakone sto se tice upotreba detektora za metal...da li se to odnosi i na plaze to ne znam ali znam da su neki korisnici foruma nosili detektore sa sobom (ali one malecke )
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #24  
Staro 26.07.2008, 14:32
laki
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od I.Dzon Prikažite prilog
Drugari pojasnite mi malo ovo nije mi jasno.Izbacite aluminijumsku foliju,to jest diskriminisete je, a ostaju veci zlatni predmeti na plazi koje pronalazite bez problema.Koji su to veci predmeti na plazi osim narukvica,lancica i prstenja?Vrlo dobro se zna kako se detektori ponasaju sa lancicima i narukvicama.Pre ce videti tanak prsten od 3g nego narukvicu od 14g ili lancic.
i dzone ,ko je spominjao vece zlatne predmete ?!
odgoovorite sa citatom
  #25  
Staro 26.07.2008, 16:26
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Na plazi sigurno neces naci dukate ili tome slicno, osim ako je neko tu zakopao plen. Sto se lancica ogrlica i narukvica tice ta vrsta nakita je uglavnom uradjena suplja, sto znaci da detektor takve stvari vidi kao foliju ili neki zatvarac zbog male provodljivosti. Kod prstenja je vec druga prica osim ako ne lezi na bok, onda ga je teze registrovati. Sto se izbora detektora tice dobro je da se koriste detektori sa visokom frekvencijom i veliku prednost imaju digitalci zbog tacnijeg stelovanja i pokazivaca provodljivosti, jacina nije toliko bitna bolje je smanjiti sens zbog toga sto dublje predmete detektor ne moze dobro razlikovati pa daje lazne signale.
odgoovorite sa citatom
  #26  
Staro 26.07.2008, 22:46
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Citat:
citat od Sirmion Prikažite prilog
Da li neko zna kako je u Grckoj regulisan i da li je zakonom regulisano unosenje MD-a , kao i pretrazivanje njihovih plaza? Putujem ovih dana tamo, pa reko da ubijem dosadu.
Ponesi tamo detektor ako želiš naebati, " Prav-Zdrav".
odgoovorite sa citatom
  #27  
Staro 26.07.2008, 22:52
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Citat:
citat od kratki Prikažite prilog
Na plazi sigurno neces naci dukate ili tome slicno, osim ako je neko tu zakopao plen. Sto se lancica ogrlica i narukvica tice ta vrsta nakita je uglavnom uradjena suplja, sto znaci da detektor takve stvari vidi kao foliju ili neki zatvarac zbog male provodljivosti. Kod prstenja je vec druga prica osim ako ne lezi na bok, onda ga je teze registrovati. Sto se izbora detektora tice dobro je da se koriste detektori sa visokom frekvencijom i veliku prednost imaju digitalci zbog tacnijeg stelovanja i pokazivaca provodljivosti, jacina nije toliko bitna bolje je smanjiti sens zbog toga sto dublje predmete detektor ne moze dobro razlikovati pa daje lazne signale.
Majstor Kratki jako dobro razumije ovu problematiku.
odgoovorite sa citatom
  #28  
Staro 27.07.2008, 03:55
tragac
Gost
 
prilozi: n/a
diskriminacija folija

Da li i kako moze na GOLDMaxx-u da se uradi identicna diskriminacija za folije i cepove a da zlato da pozitivan signal.Da li je mozda Vumi ili neko ko ga ima probao takve opcije sa svojim XP-om.
odgoovorite sa citatom
  #29  
Staro 27.07.2008, 08:22
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od tragac Prikažite prilog
Da li i kako moze na GOLDMaxx-u da se uradi identicna diskriminacija za folije i cepove a da zlato da pozitivan signal.Da li je mozda Vumi ili neko ko ga ima probao takve opcije sa svojim XP-om.
Kod GoldMaxxa se ne mogu diskriminirati folija i cepovi, vec se samo moze napraviti razlika u intepretaciji zvuka. GoldMaxx je konstruisan za trazenjae zlata i on ne poseduje diskriminaciju kao ostali detektori, uradjen je tako da razlikuje metale s'tim sto mu sa jednim potencijalmetrom (Iron Treshold) mozes pustiti velicinu gvozdja a sa drugim (Iron Volume) menjas boju tona za gvozdje.
odgoovorite sa citatom
  #30  
Staro 27.07.2008, 22:49
tragac
Gost
 
prilozi: n/a
pravi treren

Kratko ja sam pokusao sa alu folijom i zlatom e sad zavisi i od velicine predmeta ali meni su tonovi koje daje alu folija skoro identicni kao i za zlato.Da ti odmah kazem da sa sluhom ne da nemam problema nego sam se ceo zivot bavio muzikom i ziveo od sviranja.Tonske visine za mene su poprilicne poznanice.I pored svega alu folija je pretpostavljam na skali provodljivosti skoro identicna zlatu pa su zato i tonske visine za ta dva metala naizgled iste(Mozda bi ugradnja nekog instrumenta sa skalom ili digitalca resila ovu situaciju).Verovatno bi tada XP bio savrsen detektor. Mislio sam da bi se mozda ukidanjem jednog zvucnog signala (prekidac postaviti na br.2) mozda moglo nesto uraditi na tom polju ali sam negde procitao u medjuvremenu da su zlato i aluminium na istoj skali po provodljivosti a tako su i postavljeni kod XP uredjaja.
U svakom slucaju kada prvi put budem na pravom terenu dilema sigurno biti nece.
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
nesto zanimljivo zeljketa Zanimljivosti 4 03.07.2006 01:32


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!