Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #61  
Staro 08.07.2013, 19:39
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 993
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 42 zahvalnice(a/u) za 30 priloga
probali smo juce i tu novu verziju , jeste da smo to odradili brzinski i u vazdusnom testu,
ali obojici nam se cinilo da je dubina tj u ovom slucaju daljina detekcije bila cak znacajno manja nego na V2 verziji sa istim tj standardnim tj radno-terenskim stelovanjima, a i zvuci detekcije su bili nekako neubedljivi.

na jednom forumu sam procitao da su nadlezni iz XP-a na sve kritike V3 verzije pokusali da se opravdaju time da ova nova verzija poredstavlja sasvim nov aparat ,
te da se stelovanja, zvuci i rad sa V2 i V3 ne mogu porediti .
e sad da li je to stvarno tako ili je to samo vadilica zbog obilja kritika koje je /zasluzeno/ dobio posle izlaska V3 to ne znam.

tako da...moj deus i na dalje ostaje na V2...
odgoovorite sa citatom
  #62  
Staro 21.08.2013, 00:50
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
neznam da li je bilo reci o ovome

http://www.youtube.com/watch?feature...&v=6BnMEMG0J2U
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
  #63  
Staro 21.08.2013, 02:30
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Citat:
citat od kratki Prikažite prilog
G.B. se najbolje pokazao na „PUMPEN“ i onda manuelno podesavanje u EXPERT modu ako je nemiran kod udara sonde od neki predmet.
pozdrav
kratki,mozda si do sada vec provalio,gb notch sluzi isto kao i notch u programu,sa time se ne steluje,nit moze da se steluje kad detektor udara u nesto pa postane nemiran,pogresno si protumacio.

notch filter za gb sluzi iskljucivo za recimo ugalj ili hot rocks,da pojednostavnim,miner alizacija na terenu ti je 75,ali ima malo zagadjenja sa ugljem ili hot rocks,na koji detektor svirne g.b poskace vislje pa se opet stisa i vrati ponovo recimo na 75,e tada ti nadjes taj kamen ili ugalj i dok secas detektor preko njega (primer g.b pokazuje 86),stelujes g.b notch filter,kad je zvuk prestao,vise nema upada tog tona,to jest,izbacio si tu mineralizaciju iz detektora.ako me razumes.

e tada,uzmes i stavis novcic pored uglja,pa ispod i vidis sta se desava sa zvukom i brojkama,ja to nisam testirao.
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
  #64  
Staro 21.08.2013, 09:43
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od eclipse4 Prikažite prilog
WOW Ovo je super "odradjen " test i objasnjenje za novu Deusovu sondu.
jako poucan video...nekome ko zna francuski kao maternji .
odgoovorite sa citatom
  #65  
Staro 21.08.2013, 10:47
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 993
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 42 zahvalnice(a/u) za 30 priloga
Citat:
citat od Desert Walker Prikažite prilog
WOW Ovo je super "odradjen " test i objasnjenje za novu Deusovu sondu.
nije ovo objasnjenje za novu sondu nego predstavljanje "DEUS Gold Prospecting".
nova sonda je ovde...
http://www.youtube.com/watch?v=jGGa0tGAOLg
odgoovorite sa citatom
  #66  
Staro 22.08.2013, 00:21
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
ma desert pokusava bezuspesno da nasmeje masu
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
  #67  
Staro 22.08.2013, 01:06
Kele78
Gost
 
prilozi: n/a
zz

Citat:
citat od eclipse4 Prikažite prilog
kratki,mozda si do sada vec provalio,gb notch sluzi isto kao i notch u programu,sa time se ne steluje,nit moze da se steluje kad detektor udara u nesto pa postane nemiran,pogresno si protumacio.

notch filter za gb sluzi iskljucivo za recimo ugalj ili hot rocks,da pojednostavnim,miner alizacija na terenu ti je 75,ali ima malo zagadjenja sa ugljem ili hot rocks,na koji detektor svirne g.b poskace vislje pa se opet stisa i vrati ponovo recimo na 75,e tada ti nadjes taj kamen ili ugalj i dok secas detektor preko njega (primer g.b pokazuje 86),stelujes g.b notch filter,kad je zvuk prestao,vise nema upada tog tona,to jest,izbacio si tu mineralizaciju iz detektora.ako me razumes.

e tada,uzmes i stavis novcic pored uglja,pa ispod i vidis sta se desava sa zvukom i brojkama,ja to nisam testirao.
Isprobano na terenu i funkcionise odlicno..malo gubi na dubini.Samo kad su ti minerali u pitanju detektor svakako ne pokazuje nista na skali displeja..tako da sam odlucio da tu funkciju i neupotrebljavam.
odgoovorite sa citatom
  #68  
Staro 22.08.2013, 23:16
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
nakon par izlazaka na teren tj 2 ,zakljucak je "bar za sada" da se vise ne vracam na 2.0
napravih jedan programcic za sebe,ne bas dubok (recimo kratkijev je dublji za jedno 5cm na sesteru),ali zato skuplja pa rastura,bez greske tj,nema promasaja,dok kratkijev bas puno brlja i pisti nesto mnogo.
gvozdje mi ne prebacuje u plemenito,nit mi vise plemenito prkce kao sto je umelo da radi i na 2.0 i na gm poweru.
ebucka me samo mineralni ugalj,koga necu da ubacim u notch cisto iz sujeverja ali s obzirom da je konstantna cifra na to 25,bio on od 1 cm ili od metar u precniku,nemoze se pogresiti.
miran i pri vecoj reakciji sa velikom sondom,nema iznenadnih pistanja nit po zemlji nit po vazduhu sto je na 2.0 poprilicno umelo da nervira.

s obzirom da sam u jako velikom poslu,renoviranje kupatila,kuhinje,vod a itd....nemam vremena za duza traganja ali eto iskoristio sam priliku da izadjem 2 puta po jedno 2 sata maksimum i rezultati su za ovo kratko vreme fenomenalni.

napravih i jedan programcic za dublje pretrazivanje,sve sto mogu reci je da je dublji od kratkijevog,lepsi zvuk ima,ali nisam testirao jedan vs. drugi na teren,tako da nemogu reci nista vise.
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
  #69  
Staro 22.08.2013, 23:53
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Pa napisi nam parametre tog tvog programa tj njih 2. Ja sam radio sa "trojkom", detektor super odvaja ali sam primjetio da gubi dubinu, sto mi recimo u sumi ne odgovara bas najbolje.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #70  
Staro 23.08.2013, 00:00
Kele78
Gost
 
prilozi: n/a
ajd bruder davaj stelovanje da isprobamo
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Deus Jevus XP 11 01.08.2012 10:44
Xp deus Goran XP 13 20.08.2011 16:05
Test Deus kratki XP 3 09.01.2011 20:11
XP Deus kratki XP 3 08.01.2011 17:19


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!