Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena > XP
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

XP Svi xp modeli

Odgovor
 
Teme - opcije
  #101  
Staro 04.02.2013, 20:31
Janko Veselinovic Janko Veselinovic je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 11.02.2012
prilozi: 205
Zahvaljivao se: 745
Dobio je 296 zahvalnice(a/u) za 72 priloga
Evo nekih mojih iskustava sa deusom... Ovim hobijem sam se poceo aktivnije baviti prosle godine i tad sam nabavio i svoj prvi detektor-deus,isprva planirao sam bio da kupim neku bolju masinu ali kad sam procitao hvalospeve o istom rekoh to je to.
Da ga nisam kupio mozda bih jos uvek steko parice za bolju masinu i samo cito forum ne izlazeci na teren. Narovoucenije je da bolje poceti i sa skromnijim detektorom a ako ima nalaza put do boljeg nije nedostizan.
Kao apsolutni pocetnik samo sam prepisao neka podesavnja sa foruma i kreno u akciju. Prilkom izlaska na prvi rimski teren , u kraju gde svaka kuca ima detektor i gde se na taj teren ide cesto kolko i u bastu ja sam naso svoj prvi rimski novcic-denar, i jos dve parice naknadno, zemlja je tolko bila suva-tvrda(septembar prosle godine) da asov nije mogo da udje dublje od 5 cm, nalaz je bio na nekih 20cm. Napomenuo bih i da je teren maximalno zagadjen svim i svacim. Zakljucak je da cak i apsolutni pocetnik sa njim moze da postigne rezultate cak i sa relativno podesenom masinom.
E sad sto se tice dubine ja nisam detektovao jednu ostavu koja je kasnije iskopana iako sam stojao na njoj, dubina 1m, moje neiskustvo, podesavanja, prokleti put, zemlja ko kamen...
Druga relativno specificna situacija u kojoj sam tragao je pescana plaza, kraj septembra, nasao sam ukupno oko 5 eur, najvise je bilo sitnih od 10, 20 centi ali je bilo komada od 1-2eur. To je bilo za jedno 1h posla, ali sam kopao na skoro svaki neobican signal . Dubina nalaza nije prelazila 20cm. Ono sto je specificno je da sam pronasao i 5 centi koji su tu sigurno bili najmanje godinu dana s obzirom na stanje u kojem su se nalazili. Pre polaska kuci sam sam saznao od konobara da su trojica 2 dana pre mene pretabala plazu sa detektorima, i da im je ovo u principu promaklo.
Na jednom izletu u blizini mi se desila isto jedna interesatna situacija, sa prijateljem nas je izbacio na teren dogovorili smo da nas pokupi za 7h, ja sam deusa demontirao i spakavao u ranac i krenuli smo. Medjutim kad smo konacno stigli u teren i kad sam krenuo da montiram masinu primetio sam da nigde nema plasticne matice kojom bih pricvrstio sondu, i tako u sred nicega bez ikakvog alata doslo mi je bilo da placem. Srecom sam se dosetio i zalomio grancicu koju sam zaglavio izmedju sonde i stapa i tako fixirao sondu. Trebalo je malo cesce da se podesava ali je obavilo posao za taj dan, maticu sam naravno kasnije pronasao na sedistu auta...
Poslednja extremna situacija u kojoj sam se nasao sa Deusom bila je 8.1.2013
Krenuo sam sa bratom da trazim novi rimski teren, temperatura je bila u minusu kad smo krenuli. Bio sam blago skeptican kako ce se deus ponasati u minusu, da li ce elektronika raditi, da li ce LCD prikazivati vrednosti, kako ce baterija drzati, i da li ce uopste detektovati nesto zbog smrznutog zemljista, za svaki slucaj sam sondu kao i uvek napunio do kraja. Posto sam u medjuvremenu posvetio malo paznje proucavanju i razumevanju podesavanja, nastelovao sam masinu na neke malo drugacije vrednosti nego obicno.
Posle sat vremena lutanja pronasli smo reper ali ne i teren, odlucio sam da krenemo na drugo brdo u nadi da ce mo biti bolje srece. Dok smo isli uzbrdo kroz neki sumarak deus je zapisto i ispala je jedna vizantijska-srpska cankasta kovanica, za njom odmah i jos nekolko.Ono sto me je prijatno iznenadilo je da
je deus detektovao cankare na dubini od 30 i kusur cm i pored ovih uslova. Jeste desavalo se da bude i po 2-3 u istoj rupi i da su one velike mete ali signal je bio cist i jak . Kad smo krenuli nazad termometar u autu je pokazivao -10c spoljasnju temeperaturu.
Neki moj zakljucak je da je deus dobar aparat uz pravilno podesavanje prilagodjeno terenu,da je lagan i da sa njime moze da se mlati ceo dan po visokim temperaturama, da je dobar za zagadjene i teske terene, da je otporan na niske temperauture ali da za neke ostavske, dublje nalaze ipak treba malo bolji , dugaciji ,detektor.
odgoovorite sa citatom
Korisnici koji su se zahvalili korisniku Janko Veselinovic na prilogu
  #102  
Staro 04.02.2013, 20:38
Rogic73
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od eclipse4 Prikažite prilog
sonda ko sonda ali vala za tu mineralizaciju bi bilo super istestirati.....mada sam vec poceo straaaasno da sumnjam u xp
i i dalje tvrdim da je gmaxx2 najbolji proizvod xp-a.....
Ja radim sa XP Gmaxx II detektorom i veoma sam zadovoljan.
odgoovorite sa citatom
  #103  
Staro 04.02.2013, 21:06
Deki
Gost
 
prilozi: n/a
Janko kojim detektorom nasli oni ostavu na metar, i dali si ti video tu ostavu ili samo rupu? Pozz.
odgoovorite sa citatom
  #104  
Staro 05.02.2013, 18:07
Janko Veselinovic Janko Veselinovic je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 11.02.2012
prilozi: 205
Zahvaljivao se: 745
Dobio je 296 zahvalnice(a/u) za 72 priloga
Citat:
citat od Deki Prikažite prilog
Janko kojim detektorom nasli oni ostavu na metar, i dali si ti video tu ostavu ili samo rupu? Pozz.
Neki Fischer, brazda je bila 30cm, signal je uhvatio na 70cm ispod nje, ali lik mu zna svaki zvuk jer godinama radi sa njim. Vido sam deo ostave i uzo jedan komad za sebe , za uspomenu.
odgoovorite sa citatom
  #105  
Staro 05.02.2013, 19:27
miligor
Gost
 
prilozi: n/a
Procitao sam na stranom forumu da ce krajem januara izaci V3 za deusa, i da ce biti besplatno. Januar prodje ali nista ne bi. Dali neko ima nove informacije, Kratki ili Vumi? Bane?
odgoovorite sa citatom
  #106  
Staro 05.02.2013, 19:39
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
U prvom kvartalu 2013-e sto znaci da moze biti i u aprilu. Svi novi programi (softwer update) ce uvijek biti besplatni.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #107  
Staro 05.02.2013, 20:01
Cule68
Gost
 
prilozi: n/a
danas sam dobio odgovor iz XP-a,eto ga ispod...

Hi

3.0 certain in one month and 11inch before the spring.



XPLORER Sarl
8, rue du développement
ZI de VIC
F-31320 CASTANET-TOLOSAN
FRANCE
odgoovorite sa citatom
Korisnici koji su se zahvalili korisniku na prilogu
  #108  
Staro 05.02.2013, 22:21
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Super odgovor (ako se ne zezas ), softwer za mjesec dana a sonda prije proljeca...pa zar to nije skoro pa isto ?
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #109  
Staro 05.02.2013, 22:57
Keltt
Gost
 
prilozi: n/a
dali deus moze da radi samo sa slusalicama i sondom bez masine
odgoovorite sa citatom
  #110  
Staro 05.02.2013, 23:00
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Naravno da moze
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
za korisnike deusa eclipse4 Zanimljivosti 3 05.12.2011 21:29
pitanja u vezi detektora metala frabrne Vrste i namjena 23 16.06.2008 19:13
Odgovor u vezi tetradrahme od nikostakic Miki Antika 0 24.04.2005 21:17


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!