Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 17.09.2014, 15:08
Korisnička slika od LazarS
LazarS LazarS je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 28.09.2012
prilozi: 226
Zahvaljivao se: 134
Dobio je 101 zahvalnice(a/u) za 59 priloga
Krijumčarenje starog novca

Stara poslovica veli: Ne možeš se bosti sa rogatim. Zato je bolje po zakonu zatražiti od najbližeg regionalnog muzeja potvrdu za to što iznosite iz zemlje.

Sprečeno krijumčarenje starog novca

Niko Vam tada ne može oduzeti antikvitete, jer njihovo posedovanje nije zabranjeno. Zakonom je sankcionisano uništavanje, prodaja i iznošenje iz države.
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 17.09.2014, 17:47
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 993
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 42 zahvalnice(a/u) za 30 priloga
Citat:
citat od LazarS Prikažite prilog
Zato je bolje po zakonu zatražiti od najbližeg regionalnog muzeja potvrdu za to što iznosite iz zemlje.
Niko Vam tada ne može oduzeti antikvitete, jer njihovo posedovanje nije zabranjeno. Zakonom je sankcionisano uništavanje, prodaja i iznošenje iz države.
super , samo sto to tako ne ide ni kod nas ni u inostranstvu sto se tice tih nekakvih dozvola.
prvo bi morao da bude registrovan kolekcionar, da se zna sta je konkretno u kolekciji,
gde je nosi , kojim povodom i KAD VRACA NAZAD u zemlju,
jer van zemlje moze da se iznese samo privremeno i u za to predvidjenim slucajevima /izlozbe, sajmovi i slicno/ a ne da to kad iznese sa nekakvom dozvolom on to tamo i otudji.
ovo konkretno sa linka je najverovatnije bio pokusaj krijumcarenja radi dalje prodaje sto je naravno po trenutnim pozitivnim zakonima RS krivicno delo.
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 18.09.2014, 02:19
Korisnička slika od LazarS
LazarS LazarS je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 28.09.2012
prilozi: 226
Zahvaljivao se: 134
Dobio je 101 zahvalnice(a/u) za 59 priloga
Jeste tako Bane, ali ako je u pitanju izuzetno vredna stvar koju ne želiš prodati po ceni koju je ponudio muzej. Ako to nije nešto što muzej preko interesuje, oni ti izdaju potvrdu sa kojom možeš kolekciju izneti i ponuditi je na prodaju van zemlje. Ovaj slučaj je verovatno laički pokušaj krijumčarenja, mada mi je poznat slučaj kada je jedna osoba zbog svoje naivnosti i neupućenosti u pravila i zakone ostala bez vredne kolekcije na granici.
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 18.09.2014, 16:14
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 993
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 42 zahvalnice(a/u) za 30 priloga
Citat:
citat od LazarS Prikažite prilog
Ako to nije nešto što muzej preko interesuje, oni ti izdaju potvrdu sa kojom možeš kolekciju izneti i ponuditi je na prodaju van zemlje.
nazalost, moram da te razocaram,
takav papir od muzeja neces nikad dobiti, jer oni nisu nadlezni da izdaju bilo kakve dozvole "za prodaju" kulturnih dobara pogotovo ne van zemlje jer iznosenje istih podleze nekim zakonskim represalijama
uostalom svrati do prvog muzeja pa proveri sta od tih papira koje tebe zanimaju mogu da ti izdaju ....
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 18.09.2014, 17:39
Korisnička slika od Darko
Darko Darko je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 03.09.2011
Starost: 47
prilozi: 638
Zahvaljivao se: 579
Dobio je 155 zahvalnice(a/u) za 54 priloga
... ja kada šaljem sliku u inostranstvo od zavoda za zaštitu spomenika kulture dobijam mišljenje (da slika ne potpada pod kulturno dobro)... i onda u sekretarijatu za kulturu dobijam dozvolu...
... što se numizmatike tiče... nisam probao niti imam želju, nameru,...
__________________
Iskopaće tebe Bili...
"Arheologija je puna iznenađenja... Tražiš jedno, nađeš drugo!"
odgoovorite sa citatom
Korisnici koji su se zahvalili korisniku Darko na prilogu
  #6  
Staro 19.09.2014, 01:45
Korisnička slika od LazarS
LazarS LazarS je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 28.09.2012
prilozi: 226
Zahvaljivao se: 134
Dobio je 101 zahvalnice(a/u) za 59 priloga
Darko je najverovatnije u pravu, jer sam se ja za takvu dozvolu raspitivao kod drugara kustosa koji mi je obećao uraditi za jedan stari WW2 aparat. Nisam ga ni pitao da mi navede gde se te dozvole traže, pa sam ishitreno zaključio da je to u muzeju... Nemojte odmah biti kivni kada se dotaknemo ovakvih tema. Svestan sam da ste frustrirani problemima kojima se izlažete, ali koliko ja znam, ni u jednoj zemlji nije moguće tek tako uzeti antikvitete i preneti ih preko granice kao prtljag.
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 19.09.2014, 17:33
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Ma covek krenuo na sutrasnji sajam numizmatike u Slaviji.
Moguce je da ima neki dosije u policiji cim su ga stavili na detaljan pretres. Koliko sam puta prelazio granicu a da nikad nisu pitali sta imam u torbi niti su ikad otvarali. Ne mogu mu nista ako nema neki komad od istorijskog znacaja ili ako nije kulturno dobro. Verovatno ce mu vratiti kad budu se uverili da nije ukradeno ili kulturno dobro. Onda moze da tuzi drzavu zbog nanosenja dusevne boli ako se dokaze da je licna kolekcija za koju je emotivno i duhovno vezan.
__________________
tesoro tejon
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Klasifikacija metalnog novca pike.sch Zanimljivosti 0 02.05.2008 15:27
povijest novca banebeograd Zanimljivosti 0 09.01.2008 23:56
Kovacnice novca Stef74 Antika 5 15.02.2007 20:33
Kapija starog grada licinije Priče...legende...itd 4 05.02.2006 02:20


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!