Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #81  
Staro 04.03.2009, 23:11
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Citat:
citat od laki Prikažite prilog
ma razumemo se ,na isto mislimo nego kroz poruke je uvek teze to docarati(ispricati) nego u direktnim razgovorima(uzivo) ...pozdrav
Živ bio !
odgoovorite sa citatom
  #82  
Staro 04.03.2009, 23:19
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Citat:
citat od Ljuba Prikažite prilog
Moram opet i ja da se malo umešam u razgovor.Možda je ranije na forumu pisano o testovima detektora ali nije loše da se još jednom podsetimo.Mislim da ovde svi mislimo na istu stvar ali sa različite tačke gledišta i zato se čini mi se pomalo ne razumemo.
Test detektora sa današnjim kovanim novcem pa i onim koji je pronađen detektorom i drugim predmetima će se znatno razlikovati.Misli da je suvišno pominjati da detektor nalakše prodire u peskovitom tlu,zatim u vlažnom tlu a najteže na jako mineralnim terenima i konačno kad je srednja mineralizacija a teren suv.Stoga uvažavam svačije mišljenje i probe na terenu jer smo tu da bi došli do novih saznanja menjajući svoja dragocena iskustva.
Podržavam tvoj pristup ovoj problematici.
odgoovorite sa citatom
  #83  
Staro 05.03.2009, 00:17
3900d 3900d je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 14.11.2008
prilozi: 380
Zahvaljivao se: 200
Dobio je 131 zahvalnice(a/u) za 46 priloga
Test na lokalitetu

Danas smo bili na lokalitetu da uradimo PRAVI test Tejona i XP detektora. Bez vazdusnih proba ili zakopavanja u zamlju. Oba aparata su proveravala istu metu i belezeno je dali su imali odziv ili ne. Test poligon je bila jedna njiva koja je dugi niz godina pretrazivana i koja u sebi ima dosta gvozdenog i aluminijumskog otpada. Na ovaj nacin smo u isto vreme proveravali i diskriminaciju. Test je trajao oko dva sata i aparatai su bili na istim postavkama kao i predhodnom testu sem sto je Tragac uradio korekciju kao sto je sugerisano na forumu. Evo sledecih rezultata :
Oba detektora su pokazala identicne mete. I to u vise navrata. Ni jedan detektor nije zaostajao u dubini niti su jedan drugom pravili smetnje zbog radne frekvencije. najdublji nalaz je bio na 30 cm.Diskriminacija im je otprilike bila ista sem sto je Tejon bio u prednosti sa alternativnom diskriminacijom koja je u polozaju foil mogla da ukloni alu folije i zatvarace od pasteta. Mada ne u potpunosti. U koliko je veci komad gvozdja bio pored neceg dobrog u ovom slucaju olova. Tejon je pokazao kao dobar signal dok ga je XP diskriminisao. Ovo se desilo samo u jednom slucaju. Tesorov rad je bio dosta mirniji i bez puno signala dok je XP javljao svaki put kada bi presao preko gvozdja. Zbog tri tona koja mogu biti malo zbunjujuca u pocetku mislim da je XP za iskusnije tragace dok za Tesoro izuzev podesavanja GB vrlo jednostavan za rukovanje. Prilazem slike sa danasnjeg testa.
Alu foliju na 30 cm nasao je XP.
Metak takodje XP.
Bronzani prsten precnika 22mm Tejon.
Zadnja slika je postavka XP aparata.
Sitna rimska bronza kao i jedan srebrni madjar su nadjeni na malim dubinama tako da to nije zabelezeno.
Tejon je radio sa standardnom sondom kao i u vazdusnom testu
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg test a2.jpg (102,6 KB, 17x prikazano)
Tip dokumenta: jpg test a1.jpg (51,4 KB, 19x prikazano)
Tip dokumenta: jpg test a3.jpg (45,1 KB, 22x prikazano)
Tip dokumenta: jpg test a0.jpg (84,4 KB, 24x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #84  
Staro 05.03.2009, 01:44
tragac
Gost
 
prilozi: n/a
Test na terenu

Kao sto je 3900d napisao uradjen je pravi test.Mene je XP malo zezao jer mi je javljao prilikom svakog zamaha da ima gozdenih predmeta.Fotografija koja je postavljena pokazuje stelovanje na pocetku potrage.Kasnije sam pokusavao da smanjim ground balans i sens. ali nisam uspeo da izbegnem silno sviranje .Kada sam skinu potpuno iron volume izgubio sam ton za gvozdene predmete ali mi je prijavljivao visljim tonom mete koje nisu bile dobre samo ovoga puta ne tako cesto.
Propustio sam da prebacim silencer na 2 ali to cu uraditi na drugom izlasku na tom terenu.
Verovatno da bi neko sa vise iskustva u radu sa XP imao bolje rezultate od mene No naucicu ja jos sam "mlad"
Inace moram da kazem da sam sa danasnjeg izlaska imao zadovoljstvo da ocistim jedan novcic koji bih molio da mi kazete sta je?Za sad je radila samo cackalica i voda .Treba li jos nesto?
Pronasao ga je 3900d ali posto sam ga ja iskopao ustupio ga je meni.
Ponekad se isplati i lopatati???
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg forum.jpg (73,5 KB, 28x prikazano)
Tip dokumenta: jpg forum 1.jpg (46,3 KB, 16x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #85  
Staro 05.03.2009, 06:25
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Citat:
citat od tragac Prikažite prilog
Pronasao ga je 3900d ali posto sam ga ja iskopao ustupio ga je meni.
Ponekad se isplati i lopatati???
Vjeruj mi, i ja bih ti ga ustupio . Salim se...jedino sto se na fotki moze vidjeti je to da se radi o posrebrenom bakrenjaku . Ispraviti ga neces moci lako, ako uopste i mognes a da ne pukne.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #86  
Staro 05.03.2009, 06:33
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Koliko sam ja mogao skontati tesorove aparate (lobo supertraq), njima je diskriminacija dosta jaka i u mogucnosti su izbaciti kompletno zeljezne predmete bez problema. Ova stelovanja koja se vide na goldmaxxu, meni govore da ce ti detektor dobrim signalom prikazati zeljezne predmete velicine zeljeznih bolcni od samostrela, jer sam ih sa istim stelovanjem vadio kao lud na jednoj gradini u Bosni. Mislim da te ne treba cuditi onda sto je cesto "Pucketao" ili cak i davao lazne signale, jer je vjerovatno nailazio na zeljezne predmete koji su na granici diskriminacije i pozitivnog signala. Pretpostavljam da Tejon ima istu vrstu diskriminacije kao i Lobo i vjerujem da je bio mirniji jer mu je diskriminator bio malo jace podesen (ovo bi trebao reci onaj ko je njime radio,na kojem broju je bio). Veci strucnjak u radu goldmaxxom od mene je kratki i on ce moci mnogo vise o tome reci. Ja sam ipak radio vise sa starim goldmaxxom a rad njime je malo drugaciji nego sa powerom (sto se stelovanja tice).
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #87  
Staro 05.03.2009, 07:51
3900d 3900d je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 14.11.2008
prilozi: 380
Zahvaljivao se: 200
Dobio je 131 zahvalnice(a/u) za 46 priloga
Diskriminacija na Tejonu je bila sledeca:
prva diskriminacija na Iron
alternativna na 5 centi.
To je uobicajena postavka koju koristim da nebi nesto zuto ili belo promaklo. To potvrdjuje i nalaz koji je prilozio tragac. Ovaj mali srebrni novcic dao je jasan signal na dubini od oko 10 cm.
odgoovorite sa citatom
  #88  
Staro 05.03.2009, 08:27
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Kod GoldMaxxa Power nema diskriminacije, on ima princip razlikovanja metala, zato pucketa i nemirno radi ako mu je Iron Treshold nisko podesen. Iron Treshold je samo za stelovanje velicine gvozdenih predmeta koju hocemo da cujemo ali ne i diskriminacija, zato se kod njega ne moze izbaciti folija ni kad se okrene na maksimum. Prednost toga je sto aparat ne gubi na dubini kad se radi na maksimumu kao sto bi to bilo kod aparata koji imaju klasicnu diskriminaciju. Tragac probaj ga sledeci put podici slobodno malo vise ili ga cak ubaci i u Auto ako je teren dosta zaprljan gvozdjem, tako ce biti mirniji. Iron Volume koristim samo u sumi gde nema puno gvozdja u njivi ga iskljucim. Ground je dobar izmedju 10-11 sati za sve tipove zemljista, osim ako je ekstremno mineralizovano. Silencer mozes isto prebaciti na II ako je nemiran, razlika u dubini je beznacajna, jedino sto onda hoce malo da laze kad su tanki srebrni novcici u pitanju.
Sto se Tejona tice on ima normalni diskriminator i dobro se da podesiti zato mirnije radi gde ima dosta gvozdja, samo bi pazio kod vecce diskriminacije i izbacivanja alu folije i zatvaraca, tu se moze izbaciti i zlato kao i manji srebrni novcici, i to se mora probati na aparatu.
odgoovorite sa citatom
  #89  
Staro 05.03.2009, 08:32
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od 3900d Prikažite prilog
Diskriminacija na Tejonu je bila sledeca:
prva diskriminacija na Iron
alternativna na 5 centi.
To je uobicajena postavka koju koristim da nebi nesto zuto ili belo promaklo. To potvrdjuje i nalaz koji je prilozio tragac. Ovaj mali srebrni novcic dao je jasan signal na dubini od oko 10 cm.
Mislim da je Alternativni disk na 5 centi malo previse, tanko zlato je sigurno izbaceno u tom stelovanju. Ovaj srebrni novcic je posrebreni bakar zato je i dao lep signal, da je cisto srebro malo bi sigurno puckao kao kod gvozdja pri stelovanju diska na 5 centi. Probaj u vazduhu kako reaguje na tanku zlatnu minjusu i suplje zlato pri tom stelovanju diska.
odgoovorite sa citatom
  #90  
Staro 05.03.2009, 08:51
laki
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od 3900d Prikažite prilog
Diskriminacija na Tejonu je bila sledeca:
prva diskriminacija na Iron
alternativna na 5 centi.
To je uobicajena postavka koju koristim da nebi nesto zuto ili belo promaklo. To potvrdjuje i nalaz koji je prilozio tragac. Ovaj mali srebrni novcic dao je jasan signal na dubini od oko 10 cm.
ova druga diskriminacija ti je previse visoka ,stavi je malo ispod folije jer ces ovako izgubiti sitan anticki a i noviji zlatni nakit ...a foliju, ako malo i kopas nije strasno ...a prvu diskriminaciju ja bih stavio samo malo iznad gvozdja...naravno najbolje je da sam uradis testove, kod mene je tako a kod tebe je mozda fabricki aparat nastelovan drugacije, pa ne moraju na dva ista aparata stelovanja da budu potpuno ista (imao sam dva advantaza i bilo je odstupanja u stelovanju izmedju njih)
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
tesoro vaguero 2 I.Dzon Vrste i namjena 44 12.06.2008 00:08
GoldMaxx Power ws Goldmaxx II Stef74 Testiranje detektora 23 04.05.2008 13:58
Konačno mi proradi tesoro i evo rezultata. avukadi2 Novi vijek 2 01.04.2008 21:06
Tesoro Tejon kratki Vrste i namjena 4 07.03.2008 09:11
Test G-Maxx II i Tesoro-Tejon kratki Testiranje detektora 4 03.09.2007 23:24


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!