Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti > Antika
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Antika Sve što pronađete u internetu, knjigama i sl. a mislite da spada u ovaj vremenski period

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 13.11.2008, 23:03
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Taj zakon je super za nase tragace...prodaju po cijenama na crnom trzistu a sto nikome nije interesantno, ostavljaju sebi ili ih prodaju nekom drugom....raj na zemlji
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 14.11.2008, 00:07
Korisnička slika od zeljketa
zeljketa zeljketa je offline
MODERATOR
 
Registriran : 20.05.2006
Starost: 65
prilozi: 1.439
Zahvaljivao se: 1.491
Dobio je 578 zahvalnice(a/u) za 201 priloga
I u Holandiji je nesto slicno .Evo bas danas na sva zvona pisu i govore o keltslim zlatnim i srebrenim novcicima pronadjenim u Mastrihtu zahvaljujuci jednom"hoby detektorasu"(stampa) ili "arheologu amateru"(radio)Najve cu do sada pronadjenu ostavu keltskog novca na teritoriji Holandije su pronasli arheolozi, nakon sto im je detektoras dojavio da je na jednom kukuruzistu pronasao odredjeni broj keltskh novcica.Ostava se sastoji od 39 zlatnih i 70 srebrenih "duginih tanjurica",kako ovdje nazivaju taj tip keltskog novca.Bila je na dubini od 65 cm,ali je vjerovatno plug izbacio primjerke koje je pronasao ovaj kolega.
80 novcica su u vlasnistvu grada Mastrihta a ostalo u kolekciji tragaca...
Na slici su zlatni novcici koji su pronadjeni..
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg Munten_131882c.jpg (27,7 KB, 20x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 14.11.2008, 00:39
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Da mi je doživiti dan da mlatim detektorom bez brige i pameti.
odgoovorite sa citatom
  #14  
Staro 14.11.2008, 08:07
miligor
Gost
 
prilozi: n/a
To bi bilo trazenje, ovako samo zveram kada trazim oko sebe. A nocu zalezem kao zec cim cujem nesto............... .
odgoovorite sa citatom
  #15  
Staro 14.11.2008, 19:33
Korisnička slika od zeljketa
zeljketa zeljketa je offline
MODERATOR
 
Registriran : 20.05.2006
Starost: 65
prilozi: 1.439
Zahvaljivao se: 1.491
Dobio je 578 zahvalnice(a/u) za 201 priloga
Ja u Bosni nemam nikakvih problema.Naprimjer: proslo ljeto dok sam trazio parkirao sam auto na brdu iznad magistralne ceste.Ja se zanio mahanjem i kopanjem,ispada ekser za ekserom ,i ne obracam paznju sta se u okolini dogadja.Nakon nekog vremena pogledam ka autu i vidim stoji covjek pored njega.Da je uniformisan vidim tek kad sam se priblizio.Odnekud ispade i drugi,vjerovatno je isao da me trazi na drugu stranu,(obojica oznojeni od penjanja uz strminu )i gledaju u mene.Ja sa sve slusalice,rusakom,lo patom i detektorom....i ja oznojen ,ali od kopanja .
Pitam:"U cemu je problem".Kazu da su vidjeli auto sa ceste i da su mislili da je ukradeno i tu parkirano.Jos su se raspitivali o detektoru i o tome sto trazim,i naposlijetku otisli na cestu,vjerovatno misleci da nisam bas normalan cim masem sa detektorom i kopam na 40 stepeni,a niko me ne tjera.
Meni su problem klipani u kupacim gacicama ,a drze sijekiricu u rukama ko da je ona neki statusni simbol ...Ma, odakle samo dodjose toliki....???
odgoovorite sa citatom
  #16  
Staro 14.11.2008, 22:31
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Ja mislim da je dobro ovakvo kakvo je stanje sa zakonom jer da je zakonom dozvoljeno traganje kao u Engleskoj onda bi ovde bio totalni haos. Po nekim pretpostavkama samo u Sremu ima oko 1000 detektora. Postoji strah kod vecine da se trazi na nekim "rizicnim terenima". Legalizacijom traganja strah bi se otklonio plus sto bi se broj tragaca udvostrucio i rezultat bi bio sledeci: iovako se sve slabije i slabije nalazi bilo sta onda bi se brze ocistili svi tereni. Oraci bi sve zivo preorali i gotovo. Ovako jos bar nekih dvadetak godina nesto ce ispasti iz zemlje. Ustvari kako god se okrene ne valja nista. Koja je korist drzave u ovakvom zakonu. Legalnim otkupom ova nasa siromasna drzava nebi dobila nista. Novac iz drzavne kase bi se trosio za deponovanje svega i svacega po iovako pretrpanih muzeja svime i svacim. Na ovakav nacin drzava ima vece koristi jer drzava nista ne ulaze a devize ulaze u zemlju i ovde se trose. Na kraju sav taj "prljavi" novac ipak stigne u drzavnu kasu kroz razno razne dazbine i poreze koje svi placaju. A vlast kako raporedjuje taj novac to je neka druga prica. . Lako je Englezima i Spancima kad su pljackali vekovima svoje bivse kolonje po celom svetu.
odgoovorite sa citatom
  #17  
Staro 15.11.2008, 00:12
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Citat:
citat od pike.sch Prikažite prilog
Ja mislim da je dobro ovakvo kakvo je stanje sa zakonom jer da je zakonom dozvoljeno traganje kao u Engleskoj onda bi ovde bio totalni haos. Po nekim pretpostavkama samo u Sremu ima oko 1000 detektora. Postoji strah kod vecine da se trazi na nekim "rizicnim terenima". Legalizacijom traganja strah bi se otklonio plus sto bi se broj tragaca udvostrucio i rezultat bi bio sledeci: iovako se sve slabije i slabije nalazi bilo sta onda bi se brze ocistili svi tereni. Oraci bi sve zivo preorali i gotovo. Ovako jos bar nekih dvadetak godina nesto ce ispasti iz zemlje. Ustvari kako god se okrene ne valja nista. Koja je korist drzave u ovakvom zakonu. Legalnim otkupom ova nasa siromasna drzava nebi dobila nista. Novac iz drzavne kase bi se trosio za deponovanje svega i svacega po iovako pretrpanih muzeja svime i svacim. Na ovakav nacin drzava ima vece koristi jer drzava nista ne ulaze a devize ulaze u zemlju i ovde se trose. Na kraju sav taj "prljavi" novac ipak stigne u drzavnu kasu kroz razno razne dazbine i poreze koje svi placaju. A vlast kako raporedjuje taj novac to je neka druga prica. . Lako je Englezima i Spancima kad su pljackali vekovima svoje bivse kolonje po celom svetu.
Ima nešto u tome, ebeš lov ako istvremeno i sam nisi lovina.
odgoovorite sa citatom
  #18  
Staro 15.11.2008, 11:06
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Svaki teren ima svoje vreme kad se ide. Neki se rade kad su usevi veliki, neki u januaru neki u martu itd. Svi imaju svoje vreme kad je najbolje za rad. Terene u vukoebinama za koje zna ili malo ljudi ili niko radim pred opadanje lisca stim sto sve rupe zatrpavam i posle mesec, dva oni su i dalje skriveni od ociju drugih.
odgoovorite sa citatom
  #19  
Staro 15.11.2008, 22:23
Mladen Mladen je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 08.05.2008
prilozi: 580
Zahvaljivao se: 66
Dobio je 61 zahvalnice(a/u) za 23 priloga
Citat:
citat od pike.sch Prikažite prilog
Svaki teren ima svoje vreme kad se ide. Neki se rade kad su usevi veliki, neki u januaru neki u martu itd. Svi imaju svoje vreme kad je najbolje za rad. Terene u vukoebinama za koje zna ili malo ljudi ili niko radim pred opadanje lisca stim sto sve rupe zatrpavam i posle mesec, dva oni su i dalje skriveni od ociju drugih.
Znaci to su te rupe po kojima savijam gleznjeve i sve si mislim kome vrag neda mira nego kopa po sumi
odgoovorite sa citatom
  #20  
Staro 15.11.2008, 23:21
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Citat:
citat od Mladen Prikažite prilog
Znaci to su te rupe po kojima savijam gleznjeve i sve si mislim kome vrag neda mira nego kopa po sumi
Ne samo po sumama i gorama nego i po njivama i livadama
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Predmet star oko 6000.godina rammstein Praistorija 1 12.06.2005 22:47


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!