Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti > Antika
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Antika Sve što pronađete u internetu, knjigama i sl. a mislite da spada u ovaj vremenski period

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 21.06.2005, 00:18
Hamburg HH
Gost
 
prilozi: n/a
CD katalog za rimski novac

Dali neko zna gde mogu nabaviti katalog na CD za rimski novac (za sve rimske vladare i katalosku vrednost)unapred hvala pocetnik iz Hamburga
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 21.06.2005, 02:43
Miki
Gost
 
prilozi: n/a
Zdravo ,,Hamburg HH,, i dobrodosao . CD o Rimskim novcicima mozes nabaviti na e-bay , vidjao sam nekoliko puta da se tu prodaje ! Ali sobzirom da mi je jednom prilikom Administrator ,,Vumi,, pominjao da on poseduje nekakav CD o tome - ja bih sacekao njegov odgovor , mozda ti on moze pomoci ili cak i da ti kopira i posalje... da ne obecavam nesto u tudje ime ipak sacekaj da vidimo sta ce on da kaze !
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 21.06.2005, 10:39
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Dobrodosao na forum HamburgHH. Sto se tice CD-a sa katalogom rimskoga novca on postoji. Radi se o 4 CD-a i najlakse ih je kupiti na Ebayu (ako si clan). Naziv im je "Münzkatalog" - römische Kaiserzeit.
Koliko sam vidio, trenutno niko ne prodaje ali sacekaj malo i pojavice se. Pored ebaya vidjao sam te CD-e i na drugim mjestima kao sto je "Amazon" i jos nekim... Koliko se sjecam cijena im je bila oko 50 Evra. Sto se tice vrijednosti pojedinih novcica, koje su navedene na CD-ima, malo (mozda i malo vise), su pretjerane i nisu nikakvo mjerilo...
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 22.06.2005, 18:31
Hamburg HH
Gost
 
prilozi: n/a
Katalog za rimski novac

Hvala za informacije za cd katalog video sam i ja ranije te ponude ali sam isto razmisljao kao vi da nisu neke gluposti, mozda je najsigurnije da se poducavam sa obicnim katalogom (KNJIGA) gde bi mogao nabaviti tako nesto ali za sve rimske monete sa slikom i cenom HVALA UNAPRED SVIMA lepo je biti s vama vec sam nesto shvatio i naucio pozdrav iz HAMBURGA
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 22.06.2005, 21:01
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Ako te bas zanimaju cijene onda mozes da si kupis kataloge numizmatickih kuca sa rezultatima prodaje. Osim toga imas i na internetu dosta aukcijskih kuca (Lanz u Njemackoj, Rauch u Austriji itd). Adrese istih mozes naci ovdje na forumu pa ako te zanima tamo mozes da vidis sve aukcije pojedinacno sa prodajnim cijenama (zavrsnim)...
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 22.06.2005, 21:13
Miki
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Hamburg HH
... gde bi mogao nabaviti tako nesto ali za sve rimske monete sa slikom i cenom...
Ubedljivo najpoznatiji su ,,RIC,, katalozi , kada imas ceo komplet tih knjiga mozes biti siguran da imas i sve novcice sa slikom i opisom ali je ,,RIC,, komplet knjiga istovremeno i Papreno Skup ! Ja ti preporucujem od Kampmann / Battenberg / Romische Kaiserzeit katalog , ima dovoljno slika sa detaljnim opisom i Aktualnim Cenama . Inace je naj jeftinije kad u Google utipkas ,,Roman Coins,, ili ,,Römische Münzen,, i Trazis sta te interesuje......
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 23.06.2005, 01:54
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Pozdrav hamburg .Evo i ja se prikljucujem pozdravima,i zelim ti dobrodoslicu na forum.
Slazem se sa misljenjima koje su izneli miki i vumi,znaci cedeovi zaista postoje.Ja posedujem jedan za indentifikaciju rimskih novcica.
Naime o cemu se radi.Radi se o nekom programu koji vec ima podatke unutra,skenerom ubacis sliku novcica i ukoliko takav novcic postoji u programu,dobices informacije o zeljenom novcicu.
Ali sve ovo sto sam ti ukratko ispricao o mom programu za indentifikaciju novcica,pricam ti s tacke teorije.Nazalost nisam imao prilike i da to probam do sada.
Ali ne sumnjam u neispravnost programa.
E sada sto se tice kataloga,gore ti je vec sve ispricano i navedeno,ali bih ja dodao da takodje imas i on-line kataloge sa slikama novcica i podacima,kao i sa cenama na trzistu.
Pozdrav........:36_1 _12[1
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 23.06.2005, 19:35
Hamburg HH
Gost
 
prilozi: n/a
Katalog za rimski novac

Hvala svima na ove dobre savete pokusacu tako uraditi kako ste mi preporucili pozdrav iz Hamburga
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 23.06.2005, 22:48
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Hamburg HH
Hvala svima na ove dobre savete pokusacu tako uraditi kako ste mi preporucili pozdrav iz Hamburga
Ma nema frke hamburg,tu smo da pomognemo kome treba pomoc,a isto tako od svakog clana koji se odluci da se javi na sajt(a nema ih puno da se jave,a ima puno onih koji samo citaju,boje se ili sta ti ja vec znam sta je u pitanju) i mi ponesto novo naucimo.
Znas kako se kaze"Niko se nije rodio naucen".
Nego usput da te pitam nesto.Bavis se ovim hobijem dugo,ili si pocetnik....kao ja naprimer.
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 23.06.2005, 23:37
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
http://www.wildwinds.com/coins/ric/indexc.html
Hamburg pogledaj na ovaj sajt,mozda nadjes nesto zanimljivo za tebe.
Napomenuo bih ti da posle ulaska na sajt i posle odabira zeljenog novcica,obavezno kliknes na sliku.

A isto tako evo ti adresa od RIC-a,koji je miki spomenuo gore........
http://www.catbikes.ch/coinstuff/coins-ric.htm
I evo ti jos jedne adrese........
http://www.roemische-muenzen.com/links.htm
Ako si pocetnik u svemu ovome.........i ovo ti je previse.
Poludeces u moru slika i podataka......
Srecno.........:36_1 _12[1

Promijenjeno od rammstein (23.06.2005 u 23:44 sati)
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Istorijat novca Srbije,Crne Gore i Jugoslavije rammstein Novac 8 04.03.2007 19:50
Novac plemena Deroni rammstein Antika 1 03.06.2005 00:30


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!