Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti > Novi vijek
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Novi vijek Sve što pronađete u internetu, knjigama i sl. a mislite da spada u ovaj vremenski period, od ca.1500 godine do današnjeg dana

Odgovor
 
Teme - opcije
  #31  
Staro 23.05.2014, 09:30
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Ja sam uplatio na Caritas, Hochwasser Balkan Spende

Promijenjeno od kratki (23.05.2014 u 19:01 sati)
odgoovorite sa citatom
  #32  
Staro 26.05.2014, 18:37
Korisnička slika od zeljketa
zeljketa zeljketa je offline
MODERATOR
 
Registriran : 20.05.2006
Starost: 65
prilozi: 1.439
Zahvaljivao se: 1.491
Dobio je 578 zahvalnice(a/u) za 201 priloga
Ove poplave su su zaista prava katastrofa.U subotu sam prosao kroz Maglaj i Doboj i mogao sam vidjeti nevjerovatne posljedice razaranja vodenog talasa;metarske naslage drveta,namjestaja ,plasticnog otpada i mulja,razorene ceste,mostovi i ulicna rasvjeta.Sve je izgledalo tako sablasno i prazno.
Milioni plasticnih kesa i smeca koje vise po oguljenim granama oborenog drveca ,a i onog koje je uspjelo da odoli bujici,su svjedocili o nemarnosti ljudi i njhovom nepostovanju prirode.Sjetio sam se kako izgledaju nase sume;kao da je bobma pala i to jedna velika...Nemoguce je da se normalno krece kroz sumu od svih onih ostavljenih grana i stabala.Kad kod odem u traganje,pored pticijeg cvrkuta,se negdje cuje i motorna pila.Prije par dana sam skoro ostao u sumi sa autom,jer su ,dok sam ja trazio,sumokradice unistile put izvlaceci oborene balvane.
Moram napomenuti i to da se svugdje,ama bas svugdje,prave divlje deponije za odlaganje smeca.U kanjonu rijeke Lasve je napravljena deponija na svakom mjestu gdje nedostaje bankina na cesti.

Mislim da su ljudi sami krivi za sve ono sto ih je zadesilo i da bi bolje bilo da, umjesto da krive nekog tamo Boga,promjene svoje ponasanje.Bolje bi bilo da ne obaraju svako stablo koje je na dohvatu motorne pile,da ne bacaju gradjevinski i drugi otpad na obale rijeka,suzavajuci im tako korita,da ne grade stale kuce i pomocne objekte na samoj obali itd,itd.
Malo vise respekta za prirodu,a malo manje arogancije,jer priroda ce da uspostavi ravnotezu i po cijenu da izbrise ljude sa lica zemlje.Proslost nas je naucila da je to tako jednostavno...
odgoovorite sa citatom
Korisnici koji su se zahvalili korisniku zeljketa na prilogu
  #33  
Staro 27.05.2014, 11:46
Marko
Gost
 
prilozi: n/a
Upravo je čovek glavni krivac, kuće se prave bez ikakvih dozvola, bez inspekcija i zabrana gradnje. Seču se rečišta pa reke izlivaju i odnose obale. Drzava i lokalne samouprave pijanče po kancelarijama i lade se klimama. Niko ne mari zadnjih 20 i kusur godina da se očiste obični kanalai a kamoli da se osiguraju bedemi.BANANA REPUBLIKA
odgoovorite sa citatom
  #34  
Staro 27.05.2014, 14:08
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Crni Saruman je okrivio bradatu pevacicu za ove poplave i pozvao vernike da se anti dodolama zaustavi kisa. Joj koliko gluposti citam na vestima ovih dana da je to zastrasujuce sa jedne strane a sa druge mnogo smesno. Nama treba hitno revolucija. Proleteri ujedinite se!
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg publishwall_resized_1388304563_3497767.jpg (20,7 KB, 6x prikazano)
__________________
tesoro tejon
odgoovorite sa citatom
  #35  
Staro 27.05.2014, 20:31
miligor
Gost
 
prilozi: n/a
Najbolja je izjava Tome diplome(predsednika) da je ovo upozorenje nama,tj.narodu. Kao da je narod kriv, a ne nesposobnost stare i nove vlasti koja nije nista radila da se sve ovo spreci. Ta izjava me podseca na kralja Ibija.
odgoovorite sa citatom
  #36  
Staro 28.05.2014, 20:36
Korisnička slika od apostata
apostata apostata je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.02.2008
prilozi: 1.319
Zahvaljivao se: 602
Dobio je 1.524 zahvalnice(a/u) za 400 priloga
Saglasan

Citat:
citat od zeljketa Prikažite prilog
Ove poplave su . . . .Proslost nas je naucila da je to tako jednostavno...
Kolega, osecam koliko besa i tuge je u tebi sto su stvari takve kakvima si ih opisao i da bi o tome mogao ceo dan da pises pun gneva . . . . .Saglasan sam s tobom 100%. Ne znam da li mi je vise zao ljudi (pa i takvih koje opisujes) ili prirode - ni krive, ni duzne, a ona nam je SVE:
__________________
IDI KUD TE SRCE VODI
odgoovorite sa citatom
Korisnici koji su se zahvalili korisniku apostata na prilogu
  #37  
Staro 29.05.2014, 14:01
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Nisam znao da postoji vulkan na Balkanu i to u Makedoniji, kazu da su ga vatrogasci uspesno ugasili, bar trenutno http://www.blic.rs/Vesti/Svet/469320...n-u-Makedoniji
http://www.youtube.com/watch?v=5jl1uOL6WWg
__________________
tesoro tejon
odgoovorite sa citatom
Korisnici koji su se zahvalili korisniku pike.sch na prilogu
  #38  
Staro 29.05.2014, 17:58
ObeliX
Gost
 
prilozi: n/a
krenulo je...
odgoovorite sa citatom
  #39  
Staro 29.05.2014, 21:33
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Od početka kišnog maja Srbiju je zatreslo 11 slabih zemljetresa, čak osam od 16. maja do sada, intenziteta do 2,6 stepeni po Rihterovoj skali. Seizmolozi upozoravaju da bi zbog poplavnog talasa u narednim danima podrhtavanja tla mogla biti još češća, pogotovu u oblastima sa akumulacionim jezerima, a koja su inače podložna zemljotresima.
- Posle poplava, vode prodru duboko u tlo i menjaju ravnotežu podzemnih voda, što ubrzava procese podrhtavanja zemljišta koja bi se i inače dogodila. Ovo se sada naročito dešava oko akumulacionih jezera iz kojih je ovih dana puštana voda, poput Gruže kod Kraljeva, brana kod Bajine Bašte i Nove Varoši.
__________________
tesoro tejon
odgoovorite sa citatom
  #40  
Staro 10.06.2014, 22:56
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Nastavak apokalipse http://www.blic.rs/Vesti/Svet/472246...uji-u-Nemackoj
__________________
tesoro tejon
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!