Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 20.05.2017, 11:58
Dr.jare
Gost
 
prilozi: n/a
Како бити ловац на благо у Русији, а не завр&#

https://ruskarec.ru/arts/2017/05/19/...zatvoru_766004
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 20.05.2017, 13:13
Korisnička slika od Solidus1
Solidus1 Solidus1 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 05.07.2014
prilozi: 829
Zahvaljivao se: 583
Dobio je 1.144 zahvalnice(a/u) za 388 priloga
„Дозвољено је трагати за фрагментима метеорита, изгубљеним накитом, кључевима, телефонима, кованицама и металним отпацима“
Pa zašto kod nas ne donesu takve zakone. Takve stvari uglavnom i nalazimo i to još pod stresom zbog sankcija. Pojedinci zbog toga završavaju u crnim kronikama kao najveće štetočine, forumi pomalo postaju otužni, članovi iznenada prestaju o objavama i jednostavno nestaju. A s druge strane kad vidimo priloge po forumima, ili u vijestima iz zapadnih zemalja vidimo ljude ozarenih lica koji se ponosno slikaju sa svojim nalazima koji nerijetko obogaćuju njihove muzejske zbirke.
odgoovorite sa citatom
Korisnici koji su se zahvalili korisniku Solidus1 na prilogu
  #3  
Staro 20.05.2017, 20:20
Korisnička slika od Darko
Darko Darko je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 03.09.2011
Starost: 47
prilozi: 638
Zahvaljivao se: 579
Dobio je 155 zahvalnice(a/u) za 54 priloga
Od velike vrednosti po nekad neko nešto u teoriji, a retko u praksi i pronađe...
Uglavnom se nađu mesta gde su živeli prilično jadno i bedno, ljudi koji su jedva preživljavali, po koja zarđala parica,... Priče i legende o veeelikom blagu mi se više čine kao i legende o recimo junacima tipa "Kraljević Marko" i sl... Tj. živimo jadno ali "... postoji veeeliko blago, koje je sakrio,..." ... ili tlače nas... "... ali što je bio juunak, ma taj je sve..."...
Tako da i sada postoji legenda o tragačim za zlatom, pa ako neko kopa sa det. ... Šta kopa?... ZLATOOO
Pre neku godinu sam se igrao sa det. na plaži u CG... a u 6h ujutru babe neke već sišle da zauzmu busiju... i naravno jedna zna i čime mlatim i šta kopam... a ja se mislim "Iz tvojih baba usta u Božije uši"... ali ni Z od Z već jedva 2e, naravno u zarđalom sitnišu...
Pošto sam se juče solidno trovao, izašao sam danas u sred ničeg, namlatio 8km pjehe, jedva nešto pra pra keramike + kilometraža kolima,+...
Realno u celoj priči najbolje prolaze proizvođači detektora, kao i trgovci...
__________________
Iskopaće tebe Bili...
"Arheologija je puna iznenađenja... Tražiš jedno, nađeš drugo!"
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 20.05.2017, 21:44
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Al ga preteruju, dva miliona tragaca sa metal detektorima. Ako dodamo ove iz SAD Australije, Velike Britanije i drugih zemalja onda nas ima najmanje 20 miliona sa detektorima. Koliko onda neka fabrika napravi tih detektora ili recimo deusa najmanje 100 000 komada ili?
__________________
tesoro tejon
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
У Србији пронађен најстарији град на свет pike.sch Zanimljivosti 3 19.07.2013 00:50
Листа владара Црне Горе banebeograd Zanimljivosti 6 04.06.2007 14:36
Листа владара Србије и Југославије banebeograd Zanimljivosti 0 03.06.2007 01:46
Мач кана Кубрата на изложби у Москви rammstein Zanimljivosti 1 09.04.2007 13:07


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!