Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #21  
Staro 21.12.2009, 18:33
jeka 57
Gost
 
prilozi: n/a
Smak sveta 2012. je otprilike 104./107. po redu, tako da me ne plasi mnogo. Mada...
odgoovorite sa citatom
  #22  
Staro 21.12.2009, 21:05
Korisnička slika od apostata
apostata apostata je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.02.2008
prilozi: 1.319
Zahvaljivao se: 602
Dobio je 1.524 zahvalnice(a/u) za 400 priloga
Pocetak kraja

Nadam se da se ovakva predskazanja raznih religijskih mitova i proroka nece ostvariti na predskazane nacine ni na pomenute datume, ali ne znam ni na kakvom to optimizmu vi bazirate svoje negacije nadolazece opste kataklizme u kojoj covek ima najmanje sanse da opstane. Jedan proces je vec zapoceo, moguce na prirodan nacin, kako se vec vise puta kroz (geolosku) istoriju desavao, a industrijsko drustvo (vodjeno pronicljivoscu kapitaliste da od svega napravi pare) je izgleda samo ubrzalo, ako ne i prouzrokovalo taj proces. Takvi su procesi nezaustavljivi, traju i hiljadama godina uzrokujuci drasticne posledice po zivot na zemlji. Proces klimatskih promena ima formu lancane reakcije sa tendencijom fiperaktivne akceleracije. Datumi pomenutih prorocanstava su sasvim realni i ovde se, na zalost, ne radi ni o kakvom prorocanstvu vec realnosti situacije u kojoj se nalazimo. Pretpostavljam da ce neverne Tome odmah odgovoriti na ovaj post, molim vas samo da mi podnesete nekoliko logicnih argumenata, pa da i ja budem optimista ili je vas optimizam potvrda one izreke da su optimisti lose obavesteni pesimisti.
Ako je proces izazvan aktivnoscu coveka, ne vidim nikakve znakove racionalnih odluka koje bi mogle biti donesene, a pogotovo primenjene. U osnovi same prirode kapitalistickog drustva postoji komponenta autodestruktivnosti (prvenstveno u ekonomiji) koju svako moze da primeti recimo kroz nashvatljivu i suludu teznju da se potrose cak i neobnovljivi resursi planete. Pouke Uskrsnjih Ostrva tim idiotima nista ne znace (nisu se, na zalost, nikada ubijali citanjem knjiga). Verovatno je i u medijima koje pratite pazljivo izbacena informacija o demonstracijama u Kopenhagenu koje su prvenstveno imale antikapitalisticko obelezje zahtevajuci da se kapitalizam zaustavi jednom za svagda. Povezanost klimatskih procesa i prirode idiotskog klasnog sistema su ocite svakome ko hoce da otvori oci. Nadam se da cemo, koliko na godinu, razgovarati opet na ovu temu i bas me interesira koliko ce vas, danasnjih optimista, biti na mojoj strani.
__________________
IDI KUD TE SRCE VODI
odgoovorite sa citatom
  #23  
Staro 21.12.2009, 21:29
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Mene opet zanima izjava nekih holandskih eksperata u kojoj se kaze da klimatskih promjena uopste nema vec da je to samo obicna igra kako bi se uveli raznorazni zakoni i obaveze za placanje ovoga ili onoga...pored holandskih, ovakve izjave su davali i neki drugi strucnjaci ove oblasti.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #24  
Staro 21.12.2009, 21:44
Korisnička slika od apostata
apostata apostata je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.02.2008
prilozi: 1.319
Zahvaljivao se: 602
Dobio je 1.524 zahvalnice(a/u) za 400 priloga
Eksperti

Ne znam za cega su oni eksperti, ali za klimu sigurno nisu. Ili su neki zaebanti ili totalne budale. Ima ih dosta u toj bransi koji su veoma problematicnog morala pa se daju kupiti za male pare. Daju takve kontroverzne izjave koje onda narucioci (a zna se ko su) nasiroko eksploatiraju u svojim medijima. Ne trebaju ti ovde nikakvi veliki strucnjaci da vidis globalnu situaciju i tendencije buduceg razvitka.
__________________
IDI KUD TE SRCE VODI
odgoovorite sa citatom
  #25  
Staro 21.12.2009, 22:10
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
gledao sam svetski rekord u zadrzavanju vazduha pod vodom....covek je izdrazao preko 16 min.
bilo sta da se desi....prilagodicemo se mi i tome
uz enigminu medovacu,mocicemo i pod lavu
ljudi,dajte vedrije teme...recimo...kada ce biti sledeci sajam erotike u madjarskoj....ebes ti ove teme sto ti menjaju raspolozenje......
vumi,stavi katanac i otvori temu sajam erotike
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
  #26  
Staro 21.12.2009, 22:35
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Pa sto ga sam ne stavis ?
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #27  
Staro 21.12.2009, 22:38
Korisnička slika od apostata
apostata apostata je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.02.2008
prilozi: 1.319
Zahvaljivao se: 602
Dobio je 1.524 zahvalnice(a/u) za 400 priloga
Tema

Tema je valjda i otvorena da bi se o njoj iznela misljenja. Koga ne interesira, moze samo da je preskoci. Veoma je aktuelna i zahvalna za diskusiju.
Iako je ovaj forum tematski odredjen, mislim da je ova tema zanimljivija nego da neko, po ko zna koji put, stavi neku izlizanu bronzicu ili fibulu bez igle i kao ne zna koji je car niti iz kojeg je veka fibula (takvima to bas puno znaci).
Drugo, uvek iste osobe, nedorasle diskusiji o bilo kojoj temi, svedu svaki pokusaj diskusije i eventualnog produbljivanja teme na svoj nivo izrugivanja drzeci tako i forum kao celinu na nivou na kojem jeste.
__________________
IDI KUD TE SRCE VODI
odgoovorite sa citatom
  #28  
Staro 21.12.2009, 22:51
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Evo sta pise u jednom broju "Treceg oka"...

"Sve su glasnije priče da će se 21.decembra 2012. dogoditi nešto... što će iz korena promeniti planetu na kojoj živimo. Ali ovoga puta neće biti reči o Planeti X, Nibiru i solarnom plamenu. Ovoga puta govorimo o mogućnosti da se neka promena dogodi duboko u jezgru Zemlje, stvarajući katastrofalni efekat u njenom zaštitnom magnetnom polju. Ne samo da bismo primetili ubrzanu redukciju jačine magnetnog polja, već i preokretanje polariteta magnetnih polova (severni magnetni pol bi se mogao naći iznad današnjeg Južnog pola i obratno). Šta bi takav događaj doneo stanovništvu Zemlje? Ako poverujemo propovednicima Sudnjeg dana, bićemo izloženi ogromnim količinama zračenja sa Sunca. Preokretanje magnetnog polja usloviće slabljenje Zemljine sposobnosti da odbija kosmičke zrake. Svi vojni i komercijalni sateliti će pasti iz orbite, dodajući samo kap u more sveopšteg haosa koji će vladati na tlu. Socijalni nemiri, borba za hranu i vodu, glad, ekonomski kolaps... Mobilni telefoni, GPRS sistemi, kompjuteri, električna struja i krajnji dometi visokorazvijenog tehnološkog društva, potonuće u legendu i mit."

Ostatak mozete procitati OVDJE
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #29  
Staro 21.12.2009, 23:02
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Ljudskoj masti i glupostima nikad kraja. Nadam se da cemo se vratiti u praistorijsko doba i bolje ceniti prirodu i svet oko sebe.
odgoovorite sa citatom
  #30  
Staro 21.12.2009, 23:05
Korisnička slika od dropsyblood
dropsyblood dropsyblood je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 10.03.2005
mjesto: U bekstvu
prilozi: 106
Zahvaljivao se: 1
Dobio je 0 zahvalnice(a/u) za 0 priloga
Milutin Milankovic je u svojim radovima davno predvideo(opisao)
nadolazece promene... nazalost mislim da je u pravu.
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!