Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > H O B B Y > Priče...legende...itd
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Priče...legende...itd Ovdje možete unositi razne priče, legende i sl. koje ste negdje čuli ili pročitali...!!!

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 22.03.2012, 11:41
Witcher030
Gost
 
prilozi: n/a
Dva oka a u oba su bili sakriveni dukati.

Da li neko zna pricu o ovim "bivoljim ocima" ili ima nekakav zapis. Okolina Majdanpeka.
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg Oci i drvo.jpg (38,5 KB, 92x prikazano)
Tip dokumenta: jpg oci na kamenu.jpg (95,9 KB, 109x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 22.03.2012, 12:59
Cezar Veliki
Gost
 
prilozi: n/a
Ja sam citao u nekim starim knjigama da je pola metra od levog zlato zakopano. Bas o tom kraju se radi. Mislim da ima jos dosta njih sa foruma koji su culi tu pricu. Sigurno ce jos neko da ti pomogne i isprica njegovu pricu sta je cuo o tim ocima
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 22.03.2012, 13:03
Witcher030
Gost
 
prilozi: n/a
Hvala!!!

Hvala Cezar Veliki!!! Otici cu da uslikam teren danas i okolinu.
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 22.03.2012, 14:29
miligor
Gost
 
prilozi: n/a
Ako je verovati starim pricama moras povesti jakog magarca da ponese tovare blaga koje ce se tu naci.
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 22.03.2012, 17:23
Deki
Gost
 
prilozi: n/a
Miligor to je tada bilo ,,jak magarac,, sad ima traktor i prikolica, ili lada Niva sa prikolicom vremena se menjaju. A sto se tice price cuo sam i ja ili citao o tome ako ponovo pronadjem rado cu je postaviti na forumu.
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 22.03.2012, 18:16
miligor
Gost
 
prilozi: n/a
Nikako da se naviknem na moderno doba i traktore...
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 22.03.2012, 18:47
Witcher030
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Deki Prikažite prilog
Miligor to je tada bilo ,,jak magarac,, sad ima traktor i prikolica, ili lada Niva sa prikolicom vremena se menjaju. A sto se tice price cuo sam i ja ili citao o tome ako ponovo pronadjem rado cu je postaviti na forumu.
Bilo bi super ako pronadjes i okacis, ja malo slikao danas i ocistio vodopad 5m ispod njega, i na mestu gde pada slap vode ima jedna rupa oko 5cm precnika a isto toliko i dubine. Tiha voda breg roni a da li pravi ovakve rupe nemam pojma. Okacicu slike kasnije.To je mesto gde se dve recice spajaju.
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 22.03.2012, 19:38
Rosuljac
Gost
 
prilozi: n/a
Witcher, to je definitivno to mesto koje svi traže!!!
Ali nije pola metra levo nego od desne rupe dve puške na sever. Pre nego što kreneš da kopaš, ponesi jedno jagnje i zakolji ga ispred leve rupe tako da krv šikne ka rupama. A onda uzmi pepeo pa pospi oko tog mesta i čekaj pun mesec. Ako u pepelu ima ljudskih tragova onda ponesi i crnu kokošku i zakolji na istom mestu. Glavu kokoške zakucaj ekserom iznad desne rupe. Onda možeš da kopaš.
Srećno!!!
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 22.03.2012, 19:48
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Rosuljac, sve mi je jasno u tvome objasnjenju jedino ne znam da li onaj pojam "dve puske na sever" znaci, kada jednom ispalis metak iz te puske, odes na mjesto gdje je zrno palo i onda jos jednom opalis i tek tada, kada dodjes na mjesto gdje je drugo zrno palo, treba da se kolje, prikucava ekserima i sve one klasicne radnje koje se rade u tim prilikama???
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 22.03.2012, 21:18
Rosuljac
Gost
 
prilozi: n/a
Ne Vumi, mislim da je samo dužina dve puške. Ali ako tu nema ništa mislim da će morati da puca
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Za obe koji nisu bili avgvst Zanimljivosti 11 20.05.2011 14:09
Sta mislite da su bili zlatnici? Vumi Antika 12 12.08.2010 16:50
Dukati pronadjeni u Indiji zeljketa Srednji vijek 1 14.07.2006 22:43
Dukati iz K. Stubline rammstein Priče...legende...itd 0 15.05.2005 23:25


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!