Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 20.04.2012, 10:18
Marko
Gost
 
prilozi: n/a
Ne sekiram se ja za vas dok ste blindirani.
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 20.04.2012, 11:24
Cezar Veliki
Gost
 
prilozi: n/a
Jako to staklo
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 20.04.2012, 11:58
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
za svaku bolest ima lijeka tako i za blindu. staklo iz nekoliko odvojenih slojeva oko 4 cm debelo sve skupa. za sada je sve u redu. ipak je bilo slucajno,baraba sprasio iz daleka i hoce se tako pa po nama. bitno je da nije ciljano protiv nas.nismo imali nikakvih problema do sada sa lokalcima tako da me ovo malo zacudilo,ali eto...kazu nije namjerno .
odgoovorite sa citatom
  #14  
Staro 20.04.2012, 13:53
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
nego pitam se kako bi ovdje detektori radili? za razliku od saudijske pustinje koja je pjescana kao i veliki dio Sahare Irak nema pijeska nego isusenu tvrdu ,nabijenu zemlju. samo krajnji jug i krajnji zapad (provincije Rumaylah i Al-Anbar ) su pjeskovite.
u central. i sjevernom Iraku ima dosta rijeka i rjecica. tu su i cvjetali gradovi i naselja korz istoriju.
ovdje bih volio testirati detektore. danas bageri kopaju tampon za neki novi kamp,nekakve kanale po 3 m dubine i 1 m sirine a ja gledam i mislim sta se sve krije u onoj zemlji...ali dzaba samo mogu da gledam
odgoovorite sa citatom
  #15  
Staro 20.04.2012, 14:01
Nezakcij
Gost
 
prilozi: n/a
e još kad bi u slobodno vrijeme mogo bez straha da mlatiš detektorom onuda,teren je vrhunski,svašta bi isplivalo tamo
odgoovorite sa citatom
  #16  
Staro 20.04.2012, 14:09
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
ma da imam kakav ovdje pa makar i Bounty Hunter-a rizikovao bih...ko ga hebe. ovi lokalci svakako ne obracaju paznju,policije skoro da i nema a okolo rade i demineri. ne bi oni skontali sta ja radim. ja bi se spakovao,tetu M-21 na rame i polako. ali nemam masine ovdje.to je muka.
odgoovorite sa citatom
  #17  
Staro 20.04.2012, 15:49
Korisnička slika od Darko
Darko Darko je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 03.09.2011
Starost: 47
prilozi: 638
Zahvaljivao se: 579
Dobio je 155 zahvalnice(a/u) za 54 priloga
... a lepo smo ti predlagali da nabaviš bar pin pointer
... kakav si sa deminerima... da ti daju na zajam da im testiraš detektor?
__________________
Iskopaće tebe Bili...
"Arheologija je puna iznenađenja... Tražiš jedno, nađeš drugo!"
odgoovorite sa citatom
  #18  
Staro 20.04.2012, 17:31
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
ako budemo dobili ugovor da cuvamo deminere na terenu prvi se prijavljujem za taj posao. uslovi nisu dobri,cijeli dan bi bio vani ali ima ona druga strana . imao bih pristup detektorima kad nema sefova .ako nista hodao bih za njima i vidio sta iskopavaju pa bih mogao sta i tutnuti u svoj dzepic.
danas nadjoh ovaj otisak skoljke u tvrdom uglacanom kamenu. nije mnogo ali bolje nego nista. kad nema arheologije i geologija moze biti zanimljiva
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg Photo-0002 (2).jpg (187,7 KB, 28x prikazano)
Tip dokumenta: jpg Photo-0004.jpg (207,0 KB, 24x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #19  
Staro 20.04.2012, 18:29
Korisnička slika od Darko
Darko Darko je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 03.09.2011
Starost: 47
prilozi: 638
Zahvaljivao se: 579
Dobio je 155 zahvalnice(a/u) za 54 priloga
Ako ćeš u geologe, nabavi Estwing-ov čekić, nije loš ni za naš hobi (... a dobar je i za samoodbranu )...
__________________
Iskopaće tebe Bili...
"Arheologija je puna iznenađenja... Tražiš jedno, nađeš drugo!"
odgoovorite sa citatom
  #20  
Staro 20.04.2012, 18:43
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
ako dodje do toga da se moram braniti cekcem tu je kraj. ma nisam nesto za geologiju. nije da nije zanimljivo ali mi se ne da lupati kamenje po cijeli dan. imao sam priliku da radim sa geolozima prosle godine. za 20 dana sam se zasitio hodanja za njima po vuko****nama. lijecio sam zuljeve na stopalima sledecih mjesec dana. Kudistan ce mi ostati u pamcenju jos dugo .
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!