Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 15.01.2007, 19:18
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Meteorit

Prije osamnaest stoljeća na zviježđem okićenom nebu, pojavi se ogroman meteor, glasnik zle sudbe. Meteoroid u ruke uze močni Jupiter i strovali ga na nevjernike.
Strašni udar uzdrma drevni grad koji zauvijek izgubi Božju milost, koju
dotad imaše.
Da krivo ne shvatite, ovdje se ne radi o mitu, radi se o mojoj hipotezi, koja iz godine u godinu mučnog rada poprima oblik lako održive teze.
Prikazani meteorit je dio velikog meteoroida koji je pao šest kilometara od drevnog grada, a potpisao se velikim kraterom, koji trenutno istražujem.

Lijepi pozdrav.
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg Meteorit.jpg (66,3 KB, 73x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 15.01.2007, 20:31
Weber
Gost
 
prilozi: n/a
kako zvuci ona stara"U laži su noge kratke)?!.
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 15.01.2007, 20:58
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
nije valjda i ova kratkonoga
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 15.01.2007, 21:09
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Citat:
citat od Weber
kako zvuci ona stara"U laži su noge kratke)?!.
Što to motivira čovjeka na ovako dosadno i vijekovima bolesno stanje , možda ću razumjeti tek kada spoznam taj kamen spoticanja unutar jedne pojavnosti, pojedincima neumitno ponestaje elementarnih spoznaja da izraze svoju misao, odnosno vrlinu.

Weber lijepi pozdrav!
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 15.01.2007, 23:22
Weber
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Enigma
Što to motivira čovjeka na ovako dosadno i vijekovima bolesno stanje , možda ću razumjeti tek kada spoznam taj kamen spoticanja unutar jedne pojavnosti, pojedincima neumitno ponestaje elementarnih spoznaja da izraze svoju misao, odnosno vrlinu.

Weber lijepi pozdrav!
...jeli mozda netko vidio citat. ..." taj kamen spoticanja "...zavrsen citat ...duhovito ili dosadno bolesno stanje
.....jos lijepsi pozdrav Enigma !!!
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 15.01.2007, 23:43
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Ovaj jezik ne razumijem bas najbolje, ako vec koristis te fraze onda napisi i prevod pored njih...najbolje je ipak da ih ne koristis!

Promijenjeno od Vumi (16.01.2007 u 19:08 sati)
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 16.01.2007, 01:08
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Enigma
.
Prikazani meteorit je dio velikog meteoroida koji je pao šest kilometara od drevnog grada, a potpisao se velikim kraterom, koji trenutno istražujem.

Lijepi pozdrav.
smije li se znati koji je to drevni grad,gde je taj meteorit pao......
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 16.01.2007, 01:38
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Ramo, žao mi je, ne želim piramidu iz Visokog. Lijepo sam naveo da se radi o hipotezi, koja poprima oblik teze, rezultati postoje. Na žalost imam puno posla da pribavim održive dokaze.
Kada ustanovim i ako ustanovim da hipoteza" drži vodu", skinut ću veo tajne.
Hvala na razumijevanju.

Budi pozdravljen!
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 16.01.2007, 03:13
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Znaci jos uvjek je sve pod velom tajne,nisam toliko specijalizovan za takve stvari,ali mislim da ce ti trebati puno rada,vremena i truda da bi svoje teze i argumente odbranio i potvrdio.
Tj da hipoteza predje u tezu,a teza da prodje u teoriju,teorija u argumente.a sve to celokupno u dokaz.
E sada posto je tema vec postavljena ovde na forumu mislim da bismo malo trebali da popricamo o samoj temi,posto kao sto sam rekao ne bavim se takvim stvarima,ali uvek imam zelju da nesto novo naucim i saznam,licno mislim da je steta da se tema zavrsi na samo nekoliko gore napisanih komentara,jer tema koju si napisao ja napisana u nekom obliku misterije,pa bas zbog toga posetiocu i ne daje neke velike mogucnosti za dalju diskusiju i rad medjutim ako se malo po temi promrda levo i desno,ako se pocnu postavljati pitanja i dati misljenja ostalih clanova,e onda ces imati pune ruke posla za pisat.
Bas kao sto si pomenuo slucaj Piramide u Bosni
pozzdrav
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 16.01.2007, 11:10
ЛазарС
Gost
 
prilozi: n/a
Enigma, a šta misliš o ovoj "legendi":

"Pre 22 veka, putnik namernik hodao je umoran predelom stranim i čudnim, jer svugde oko njega bilo je crvenog kamena. U selu gde je sinoć prenoćio su mu pričali o ovom ukletom mestu gde je davno vatra sa neba padala jer su se bogovi naljutili. Nemajući kud, morao je da zanoći upravo na tom mestu. Uzeo je par većih crvenih kamenica i njima ogradio krug na zemlji u koji je nabacao suvog drveta. Uz mnogo truda je uspeo zapaliti vatru, razbuktati je, nebi li njenom svetlošću oterao strah. San ga je osvojio...
Kada su ga prvi zraci sunca probudili, ugledao je u ognjištu nešto već poznato! Na jednoj od kamenica je ugledao nešto što je ličilo na veliku suzu... Gvoždje! Iz kamena je poteklo par "suza" gvoždja! Mora nazad u selo da im kaže šta je saznao!..."

Nastavak predpostavljaš?
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Meteoriti SAMUIL Zanimljivosti 5 11.02.2007 00:05
Meteorit????????? zeljketa Zanimljivosti 5 04.10.2006 09:10
meteoriti dragan3 Novi vijek 9 23.04.2005 23:07


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!