Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 16.09.2005, 08:06
lovac
Gost
 
prilozi: n/a
Radioestezija. Stvarnost?

Licno sam imao priliku da isprobam visak od jednog prijatelja koji ga koristi za trazenje podzemnih voda.Isprobavali smo ga blizu jednog bunara jer se tacno zna iz kojih pravaca dolazi voda. Prilikom nailaska na put vode osetio sam neku energiju (strujanje ) u telu koje se manifestuje kao kod Metalnih detektora ,na pocetku slabije u sredini najace i na kraju slabije.Sve ovo uslovilo je okretenjem viska u desnu stranu.Interesuje me da li neko u Forumu radi sa tim stvarima i koje su mogucnosti daljeg razvoja i kako?Postoji li verovatnoca da se koristi za traganje plemenitih metala?
Pozdrav
Lovac
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 16.09.2005, 08:41
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Zdravo lovac
Ja sam samo jednom isprobao "raslje" (celicne) i mogu ti reci da stvarno funkcionise (samo ne znam na sta je tada reagovalo ). Sto se tice viska, nisam imao prilike da i to isprobam mada bih volio jer me tako nesto takodje zanima. Naravno ne bih se bavio time vec se radi o cistoj radoznalosti. Inace moj ujak se bavi time (nisam ga nikada upoznao) kao i bioenergijom, kojom je prakticno pomogao mome ocu pri bolovima u ruci (nestali su odmah poslije prvoga tretmana)...
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 13.10.2005, 01:35
Oto
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od lovac
Licno sam imao priliku da isprobam visak od jednog prijatelja koji ga koristi za trazenje podzemnih voda.Forumu radi sa tim stvarima i koje su mogucnosti daljeg razvoja i kako?Postoji li verovatnoca da se koristi za traganje plemenitih metala?
Lovac
Ja osobno ne, vezano za traženje metala jer se niti nisam bavio ovim hobijem do prije nekoliko mjeseci ali sticanjem okolnosti znam direktno i indirekto dosta o toj temi ... više zdravstvene problematike.. stric mi se je time bavio dvadesetak godina i skupio dosta iskustva i literature pa sam čisto iz radoznalosti naučio dosta o tome iz tog kruga ljudi.
Praktično da, pod nekim uvijetima, osnovno je da izbaciš "nevjerne Tome" iz sebe i oko sebe, traži se strpljivost i nakon nekog vremena ..., pustiš da podsvijet, odradi svoje bez tvog svjesnog upliva, alat je manje bitan, ali visak je za početnika i osnovno za rad na topogra. karti ili predmetu traženja, rašlje i L antene zaboravi na početku, ima jedna simpatična naprava nešto kao antena koju možeš složiti za par minuta i dobra je za traženje po terenu.
Nema tu nešto mehničko eletroničkog usavršavanja, osim sebe, tip pomagala je tu manje bitan.
Ima tu još puno caka ali ovo je ukratko.... Stvar se jako mistificira, nema u toj priči puno nadnaravnog, više manje se svatko može time baviti kao i bilo koji posao za koji je potrebno nešto i talenta ali vrhunskih mahera ima malo ostalo su ili šarlatani, koji prodaju bajke za puno para ili "pacijenti" kojima ljudi moje struke vrlo rado pružaju terapijsku stacionarnu te inu. uslugu.:00 000441:
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!