Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #791  
Staro 05.07.2019, 12:21
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Filistejci

Ne žele otkriti pravu lokaciju iz koje su Filistejci mogli doći na Bliski Istok. Valjda ih sramota priznati i prihvatiti da su tamo nekakve seljačine s zapadog Balkana zabilježeni u Bibliji. Poklapa se čak i vrijeme odlaska, baš nakon pada Troje...https://net.hr/magazin/spektakularno...-bili-susjedi/
odgoovorite sa citatom
  #792  
Staro 14.10.2019, 18:09
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Homerovi roboti

Ilijada:
''Pogosti se, mila ženo – reče Hefest Tetidi – dok ja pospremim ovaj nered. Onda hramajući digne se čađavi bog od nakovnja, njišući se mučno makne mjehove od vatre, zatvori sve drugo oruđe u srebrni kovčeg, spužvom opere lice, ruke, vrat i prsa, ogrnut u košulju i podupiran od svojih sluškinja ponovo othramlje iz sobe. Te sluškinje ne bijehu žive, ali slične živima, pune mladalačke dražesti, a Hefest ih je skovao od zlata, obdario ih snagom, razumom, glasom i umjetničkim nagonom. One hitrim koracima odjuriše od svoga gospodara''...

Što reći na ovakav opis ''od zlata napravljenih žena'' - lijepih, pametnih i umjetnički nadarenih? Ne vjerujem da je Homer imao takvu maštu kojom bi mogao predvidjeti budućnost 3 ooo godina unaprijed. Odlično je znao što opisuje u svojim djelima.
https://zimo.dnevnik.hr/clanak/uspon...---578959.html
odgoovorite sa citatom
Korisnici koji su se zahvalili korisniku Grga na prilogu
  #793  
Staro 17.10.2019, 16:28
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Homerovi roboti

Ne želim ponovo objavljivati moja razmišljanja o drugačijem nagibu Zemlje u prošlosti u odnosu na Ekvator, a tko ima volju neka potraži u objavama. Mislim da je ovo ''priznanje'' dokaz da sam bio u pravu, osim što NASA nije objavila uzrok današnjim promjenama klime. Naravno da nisu krivi stanovnici Zemlje već... I to piše u jednoj od mojih prošlih objava. Zato sam u više navrata, što u šali i zaozbiljno, napisao da gradim apartmansko naselje na planini Psunj u Slavoniji (ili Panoniji), očekujući povratak Panonskog Mora. Gospodo, nije šala, vratiće se ''moje'' more sigurno, osim što ne znam kada, a volio bi da se desi za vrijeme moga života. Jedini problem će biti ako se vrati jako brzo, jer slijedi ponovno opća svjetska kataklizma u obliku potopa, a ako postupak potraje duži vremenski period neće baš biti previša kataklizmično. Uz poruku da se preselite na neke planine savjetujem da što prije (mislim na područje Balkana i Europe) promijenite uzgoj poljoprivrednih dobara. Ja ću početi saditi naranče, ananas i banane, jer jabuke, kruške i šljive puno će kvalitetnije biti tamo na sjeveru, kao što je npr. Sibir...https://www.dnevno.hr/planet-x/je-li...vanja-1379586/
odgoovorite sa citatom
  #794  
Staro 18.10.2019, 00:44
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Grga, sve je to poznato i geološki zapisano, a drug Homer prezentirao na svoj način. Faeton je primio silnu energiju i otrgnuo se, baš poput elektrona u atomu koji uslijed energetske anomalije utekne iz atoma. Faeton je izbio dinosaure s planeta. Veliki potop koji slijedi je uzrok magnetske anomalije, koju generira mjesec dok trga lanac. Kada mjesec potrga lanac i utekne, izbit će ljude s planeta. Sve je to normalni ciklus, poput izmjene dana i noći.
Tehnološki smo u banani da bismo to danas uspjeli spriječiti, no, to je daleka budućnost. Vjerojatnije je da će bahati čovjek sam sebe izbiti s plavog planeta.
odgoovorite sa citatom
  #795  
Staro 18.10.2019, 12:19
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Enigma, el bi ti otpo prst da se javiš jednom malom porukom, onak u čet'ri oka? Daj očisti ''sandučić'' s poštom da malo popričamo...
odgoovorite sa citatom
  #796  
Staro 18.10.2019, 23:07
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Grga, očistio sam kad si me zadnji put upozorio.
odgoovorite sa citatom
  #797  
Staro 21.10.2019, 15:59
Korisnička slika od futyfuty9
futyfuty9 futyfuty9 je offline
Korisnik
 
Registriran : 31.12.2018
prilozi: 75
Zahvaljivao se: 44
Dobio je 30 zahvalnice(a/u) za 21 priloga
Citat:
citat od Grga Prikažite prilog
Ilijada:
''Pogosti se, mila ženo – reče Hefest Tetidi – dok ja pospremim ovaj nered. Onda hramajući digne se čađavi bog od nakovnja, njišući se mučno makne mjehove od vatre, zatvori sve drugo oruđe u srebrni kovčeg, spužvom opere lice, ruke, vrat i prsa, ogrnut u košulju i podupiran od svojih sluškinja ponovo othramlje iz sobe. Te sluškinje ne bijehu žive, ali slične živima, pune mladalačke dražesti, a Hefest ih je skovao od zlata, obdario ih snagom, razumom, glasom i umjetničkim nagonom. One hitrim koracima odjuriše od svoga gospodara''...

Što reći na ovakav opis ''od zlata napravljenih žena'' - lijepih, pametnih i umjetnički nadarenih? Ne vjerujem da je Homer imao takvu maštu kojom bi mogao predvidjeti budućnost 3 ooo godina unaprijed. Odlično je znao što opisuje u svojim djelima.
Grgo rode, zaista mi je trebalo mnogo vremena da sa pažnjom odčitam ovu tvoju temu. Još uvek je ne stigoh celu doslovce pročitati.
Da. Na prvi pogled iz ovog citata koji govori o Hefestu se nedvosmisleno prvo pomisli na robotiku. Međutim ima tu još nešto veoma lepo izrečeno a da niko nije do kraja razumeo šta se sve krije u ovih par rečenica a da nije samo robotika u pitanju.
Srdačan pozdrav Grgo
odgoovorite sa citatom
Korisnici koji su se zahvalili korisniku futyfuty9 na prilogu
  #798  
Staro 25.10.2019, 15:45
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Vanzemaljci...(?)

Trdesetak godina uvjeravam javnost da na Zemlji ne postoje ''vanzemaljci'', što upravo potvrđuju i ''tajni'' dokumenti svjetskih sila, ali NLO-i su prisutni otkad je i svijeta i vijeka. U više navrata pisao sam priloge na ovu temu i svaki put ponavljam da ''teoretičari zavjere'' nemaju pojma kada počnu uvjeravati javnost kako Ameri (i Rusi) kriju podatke o susretu s ''putnicima'' pristiglih s drugih planeta, pa čak i galaksija. Pri tom zaboravljaju da Zemlji, s prve najbliže zvijezde, Alfa Centauri, svjetlost putuje više od četiri godine. Piloti nadzvučnih aviona moraju imati specijalnu ''odoru'' da bi uopće mogli letjeti nadzvučnim avionima, inače umiru kod akceleracijskog ubrzanja. Danas poznatom i pristupačnom brzinom putovanje do najbliže zvijezde trajalo bi stotinama godina, što jasno upućuje da ni prema nama ne dolazi nitko, a tko se ''voza'' u tzv. ''letećim tanjurima'' čitajte Bibliju, Ilijadu, Odiseju, Eneidu, Ramajanu, Mahabharatu... Ili neku od mojih prošlih objava...

https://www.express.hr/kultura/vanze...je-nasao-23340
odgoovorite sa citatom
  #799  
Staro 26.10.2019, 02:45
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Specijalnu "odoru" mora imati letjelica, a ne pilot, u tom slučaju pilot može biti i u gaćama. Kad baba rasproda krave imat ću lovu da krenem s projektom. S malim zelenim svaku subotu kartam belu i rekao mi je kako masu broda svesti na nulu. Sad ga vidiš, pa ga više ne vidiš, a tu je neđe. Što se tiče brzine, fotoni su smijurija za ovu "antimaterijsku" makinu.
Ako uključiš možđane, koliko te znam skontat ćeš u čemu je kvaka i da su međuzvjezdana putovanja realna stvar.
odgoovorite sa citatom
Korisnici koji su se zahvalili korisniku Enigma na prilogu
  #800  
Staro 26.10.2019, 12:31
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Ne kažem da zvjezdana putovanja nisu moguća, već da dugo vremena traju. Svjetlost najbrže putuje, koliko je znanosti poznato, a ako materijalni objekt ide ovom brzinom pretvara se u fotone, koji nikada više neće biti materija, osim u ''Zvjezdanim stazama''. Da su međuzvjezdana i međugalaktička putovanja moguća Zemlja bi vrvjela od '' vanzemaljaca''. Ja sam ipak pristalica Božje zemaljske kreacije i sve je pod njegovom kontrolom, a naše je da odlučimo u što želimo vjerovati... Daj ti meni rođeni pošalji porukicom nekakav svoj telefonski broj da se čujemo. Ljetos sam bio u tvome zavičaju, na slikarskoj koloniji - i nikoga nije bilo tko te pozna. Opet sam 9. 11. na istom mjestu (bar se nadam, ako me nešto ne zakoči), pa da malo podivanimo uživo...
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Koga postaviti z amoderatora u forumu "Mjesto za razmjenu"? Vumi Kako? 10 14.12.2007 19:17
"Tamo preko Vrbasa"-Tomo Maric x_lav Zanimljivosti 1 13.11.2005 20:40
"Garrett GTI-2500 "Supreme Pro 4" DINIC Vrste i namjena 12 06.02.2005 03:30
Ako moze jos jedna mala pomoc"Quattro MP" DINIC Vrste i namjena 1 03.12.2004 20:54


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!