Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #31  
Staro 07.03.2011, 14:26
Dejan
Gost
 
prilozi: n/a
Hahahaha e sad kad spomene kafanu, bas sam se vratio sa pijanke jos sam pijan pa me nasmeja. )) Drago mi je da sam dobio potvrdu Dzonijeve izjave sto se tice OKMa. Znaci kad budem planirao da bacim 20 000 E pola para dajem u dobrotvorne svrhe a za drugu polovinu zovem vas sve sa foruma, muziku i udri do zore.
odgoovorite sa citatom
  #32  
Staro 07.03.2011, 14:29
Dejan
Gost
 
prilozi: n/a
Do kraja meseca ili pocetkom narednog znaci uzmem GPXa pa cu uraditi par testova i obavestavam vas kakva su moja zapazanja. Dosta ste mi pomogli svaka cast, hvala.
odgoovorite sa citatom
  #33  
Staro 07.03.2011, 18:19
Deki
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Dejan Prikažite prilog
Hahahaha e sad kad spomene kafanu, bas sam se vratio sa pijanke jos sam pijan pa me nasmeja. )) Drago mi je da sam dobio potvrdu Dzonijeve izjave sto se tice OKMa. Znaci kad budem planirao da bacim 20 000 E pola para dajem u dobrotvorne svrhe a za drugu polovinu zovem vas sve sa foruma, muziku i udri do zore.
To je sve nazalost prava istina tog aparata ako mozemo ga tako nazvati. Mozda bude ove godine skup pa ces castiti jagnje, neko prase a ja se zadizujem za pice.
odgoovorite sa citatom
  #34  
Staro 07.03.2011, 19:44
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Ni jedan od tih uredjaja poput GPX-a nema dobru diskriminaciju, male predmete od gvozdja na povrsini nekako moze izbaciti ali ostalo se sve mora kopati. Ti aparati su uglavnom za terene gde su braca pocistila skoro sve sto je od metala i za terene koje imaju jaku mineralizaciju i gde su obicno standardni ili VLF aparati na granici. Inace na normalnom terenu gde je zemljiste sa normalnom mineralizacijom i puno gvozdja takvi aparati nemaju nikakvu prednost.
Prvo sto treba da znas je na kakvim terenima zelis da trazis i sta pa po tome prilagoditi aparat.
Sto se tice OKM-a to su bacene pare.......
odgoovorite sa citatom
  #35  
Staro 07.03.2011, 20:45
Dejan
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Deki Prikažite prilog
To je sve nazalost prava istina tog aparata ako mozemo ga tako nazvati. Mozda bude ove godine skup pa ces castiti jagnje, neko prase a ja se zadizujem za pice.
Moze slazem se, okrenemo neko jagnjence na fruskacu + pivo idealno!
odgoovorite sa citatom
  #36  
Staro 07.03.2011, 20:53
Dejan
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od kratki Prikažite prilog
Ni jedan od tih uredjaja poput GPX-a nema dobru diskriminaciju, male predmete od gvozdja na povrsini nekako moze izbaciti ali ostalo se sve mora kopati. Ti aparati su uglavnom za terene gde su braca pocistila skoro sve sto je od metala i za terene koje imaju jaku mineralizaciju i gde su obicno standardni ili VLF aparati na granici. Inace na normalnom terenu gde je zemljiste sa normalnom mineralizacijom i puno gvozdja takvi aparati nemaju nikakvu prednost.
Prvo sto treba da znas je na kakvim terenima zelis da trazis i sta pa po tome prilagoditi aparat.
Sto se tice OKM-a to su bacene pare.......
U prvi mah sam pomislio da bi mozda bio dobar za vece ostave, grobnice i tako to jer kao odma mozes da posmatras sta se dole nalazi preko onih naocara medjutim vidim da je bacanje para.

Planiram da radim po sremskim njivama a tu je ja bi rekao poprilicno mineralizovana zemlja. S obzirom da je GPX pre svega pravljen za prospekting u visoko mineralizovanom zemljistu pretpostavljem da ce se aparat dobro pokazati i na sremskom zemljistu.
odgoovorite sa citatom
  #37  
Staro 07.03.2011, 20:54
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
imas u mojoj temi o goldmaxxu jedan klip gde se nalazi deus,kad se zavrsi taj klip dole na lajsni ces videti i test LDM X5. pa pogledaj,da li ti to treba.
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
  #38  
Staro 07.03.2011, 22:26
Korisnička slika od I.Dzon
I.Dzon I.Dzon je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2008
prilozi: 756
Zahvaljivao se: 25
Dobio je 158 zahvalnice(a/u) za 36 priloga
Citat:
citat od kratki Prikažite prilog
Ni jedan od tih uredjaja poput GPX-a nema dobru diskriminaciju, male predmete od gvozdja na povrsini nekako moze izbaciti ali ostalo se sve mora kopati. Ti aparati su uglavnom za terene gde su braca pocistila skoro sve sto je od metala i za terene koje imaju jaku mineralizaciju i gde su obicno standardni ili VLF aparati na granici. Inace na normalnom terenu gde je zemljiste sa normalnom mineralizacijom i puno gvozdja takvi aparati nemaju nikakvu prednost.
Prvo sto treba da znas je na kakvim terenima zelis da trazis i sta pa po tome prilagoditi aparat.
Sto se tice OKM-a to su bacene pare.......
Kratki,ne bih se bas slozio oko diskriminacije,ti uredjaji se moraju dobro upoznati i dobro treba nauciti kako se radi sa njima.Mnogi recimo imaju losa iskustva jer nisu savladali rad sa detektorom pa se zale na isti,da ne navodim primere ima ih,pogotovo GP,GPX serije jer pruzaju mnogo.Recimo potkovicu preko 40 cm odlicno diskriminise,ima vise modova za rad,extra mineralizovane terene gde mnogi aparati sa podesavanjem grunda drasticno gube na dubini,ovaj to ne oseca i ne gubi nista.Rad ispod dalekovoda je omogucen isto tako.Napravljen je da radi u extremnim uslovima i daje dobre rezultate,jedina mana mu je sto je ne zgrapan za rad zbog opreme,ima jos jednu manu a to je bilon srebro,sad sve zavisi ko je kakvih iskustava imao.
odgoovorite sa citatom
  #39  
Staro 07.03.2011, 22:56
Dejan
Gost
 
prilozi: n/a
Ne bi bilo cti iskutva i za taj uredjaj. A koja je cena istog ako se zna vec?
odgoovorite sa citatom
  #40  
Staro 07.03.2011, 23:51
Dejan
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od eclipse4 Prikažite prilog
imas u mojoj temi o goldmaxxu jedan klip gde se nalazi deus,kad se zavrsi taj klip dole na lajsni ces videti i test LDM X5. pa pogledaj,da li ti to treba.
Pogledao sam taj ruski test ali sta mi vredi kad ih nista ne razumem a opet su samo uradili jedan vazdusni test, da je bilo bar nekog kopanja pa da i zakljucim kako realno radi.
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Neki novcic ArchNosferatu Novac 1 17.10.2010 23:02
Testiranje LORENZ DEEP MAX 3 kratki Testiranje detektora 0 20.09.2006 09:41
Lorenz Deepmax X3 kratki Vrste i namjena 2 05.08.2006 09:31


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!