Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Prikažite rezultate ispitivanja: Koje detektore koristite ???
Fisher 36 33,64%
Minelab 20 18,69%
Whites 18 16,82%
Tesoro 4 3,74%
Troy 1 0,93%
Ostali 33 30,84%
XP 11 10,28%
Multiple-Choice-ispitivanje. Učesnika: 107. Nemate pravo glasanja.

Tema je zatvorena
 
Teme - opcije
  #31  
Staro 30.11.2005, 23:31
laki
Gost
 
prilozi: n/a
Ne radi se samo o vrsti zemljista nego i o osetljivosti na pojedine metale . Spektrum ima jednu opciju da ga bukvalno "naucite" da reaguje ili ne reaguje na pojedine metale(naravno u pitanju je stelovanje}. Ko je radio sa njim i imao prevedeno uputstvo zna za to. Inace pre neki dan sam dobio katalog od MINELAB-a i DVD od istog na kome je prikazan rad njihovog novog modela TERA koji takodje ima ovu opciju.
  #32  
Staro 30.11.2005, 23:57
frabrne
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od sman
Ko je radio sa njim i imao prevedeno uputstvo zna za to.

sad si me podsjetio pa ako tko ima prevedeno uputstvo za njega nek se javi pa da se dogovorimo.
  #33  
Staro 01.12.2005, 01:00
laki
Gost
 
prilozi: n/a
Ako vlasnik mog bivseg detektora ima jos uvek to uputstvo, mozda bi mogao nekako da ti posaljem isto.
  #34  
Staro 01.12.2005, 02:08
dragan3
Gost
 
prilozi: n/a
Dragan3

Ok, ali stvarno sam pomislio da usnimavate programe kao na kompu a ovo drugo mi nije ni palo na pamet. Rakoh sve pratim i o svim detektorima a sta je sad ovo , kako za to nisam cuo.
  #35  
Staro 03.12.2005, 00:31
laki
Gost
 
prilozi: n/a
Za VUMIJA
Procitao sam tekst SOVEREIG i XP Gold max , pa me interesuje kakvo bi poredjenje bilo ADVANTAGE i XP Gold max ili ADVANTAGE i CZ 7 ( npr.kad je dubina u pitanu) . POZDRAV
  #36  
Staro 03.12.2005, 00:56
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Advantage - Goldmax
Koliko se sjecam advantage radi na ca 5 KHz a Goldmax na 18 KHz, samo po sebi govori da je Goldmax osjetljiviji na sitnije predmete. Iskustvo mi govori da je ipak i advantage jako osjetljiv na sitne predmete. Razlika je u tome sto ja koristim goldmax sa manjom sondom u odnosu na advantage. Pored toga advantage je dosta mirniji na zagadjenom zemljistu od goldmaxa sto je po meni posljedica vece osjetljivosti samoga goldmaxa. Ipak ko zeli da se bavi trazenjem novcica, preporucio bih mu goldmax-a.

Advantage i CZ 7
Ova dva detektora se ne mogu uporedjivati, jer je jedan vise za upotrebu na zagadjenim terenima (advantage) a drugi je daleko najjaci na cistim terenima (sume i podrucja koja se ne obradjuju). CZ 7 je, ako mu se osjetljivost smanji ispod 6, dosta nepouzdan pri pronalazenju sitnoga novca (sa sondom od 10 1/2'') a ako je osjetljivost veca ili =6 onda je prilicno "tezak" za upotrebu jer konstantno daje nekakve signale, posebno ako se sondom prodje blizu veceg zeljeznoga predmeta. Znaci Advantage je napravljen vise za obradivo zemljiste zagadjeno svim i svacim a CZ 7 je ipak bolji za trazenje po sumama. Nadam se da si koliko toliko zadovoljan odgovorom, mada ne vjerujem da sam nesto novo napisao
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
  #37  
Staro 15.12.2005, 01:36
laki
Gost
 
prilozi: n/a
Da li neko nesto zna o "NEXUS" metal detektoru?
pozdrav!
  #38  
Staro 22.01.2006, 06:21
BOKI
Gost
 
prilozi: n/a
Veliki pozdrav svima.Vidim da ovde retko ko spominje GARRETT 2500 sa TOS sondom.Molim vas ako neko zna kako se ponasa ovaj model na terenu neka mi kaze da ne bacam lovu uzalud.Unapred hvala
  #39  
Staro 22.01.2006, 23:31
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Pozdrav Boki u ime svih nas i dobrodosao.......... Vidim da si nov na forumu,otezavajuca okolnost za pocetnika da se snadje u moru podataka i priloga.
Klikni na link i saznaces sve o Garrettu

http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=174
  #40  
Staro 14.09.2007, 00:30
Nigrianvs
Gost
 
prilozi: n/a
Pa evo da i ja ubacim koju, posedujem XP-Goldmax 18khz mogu vam reci daje detektor Zabrinjavajuci ma ljudi ja nemogu da postignem da iskopam koloko on pronadje mala sala detektor je vrhunsko dostignuce tehnike,samo dobra lopata i kopati
Tema je zatvorena

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Detektori i njihove cijene Vumi Vrste i namjena 33 04.04.2008 10:20


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!