Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #31  
Staro 01.03.2009, 22:16
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Citat:
citat od Enigma Prikažite prilog
Jedini vjerodostojan način testiranja detektora je onaj koji je prezentirao Kratki, znači na terenu, na neviđeno. Probajte i siguno ćete doći do zaključka da su testovi u zraku i sa zakopanim predmetima nevjerodostojni i čisto gubljenje vremena.
dva drugara,dva detektora,dva asova,dve pljoske i jedan teren....
kad jedan naidje na metu,prodje i drugi,zatim se otkopa izmeri dubina zabelezi se u notes i tako ceo dan...kome je do najboljeg testiranja...i to je to...kakve saksije sa zemljom,zakopavanja i vazduh,nema nista od toga....
odgoovorite sa citatom
  #32  
Staro 01.03.2009, 22:42
tragac
Gost
 
prilozi: n/a
vazduh,zemlja,voda.. .

Jesi ti sigurno u pravu ali kada se ima mogucnosti treba sve proveriti u svim sredinama
odgoovorite sa citatom
  #33  
Staro 02.03.2009, 01:36
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Citat:
citat od tragac Prikažite prilog
Jesi ti sigurno u pravu ali kada se ima mogucnosti treba sve proveriti u svim sredinama
mozda si i ti u pravu ali ako mislis "u svim sredinama" na vazduh.....onda je taj samo test znatizelje i niceg drugog.....
... i ja sam ga radio ......priznajem
odgoovorite sa citatom
  #34  
Staro 02.03.2009, 03:31
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 994
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 44 zahvalnice(a/u) za 31 priloga
Citat:
citat od eclipse4 Prikažite prilog
dva drugara,dva detektora,dva asova,dve pljoske i jedan teren....
kad jedan naidje na metu,prodje i drugi,zatim se otkopa izmeri dubina zabelezi se u notes i tako ceo dan...kome je do najboljeg testiranja...i to je to...kakve saksije sa zemljom,zakopavanja i vazduh,nema nista od toga....
upravo tako kao sto su gospoda E. rekli,
uz jos jednu opasku,
po mogucstvu da oni koji testiraju aparate znaju sa njima i da rade,
dzabe test ako je neki od testiranih detektora nepoznanica za korisnika pa ga ovaj svojim navodnim stelovanjem prosto ugusi.
za tejon bi laki mogao da doda neki savet kako da se poboljsa rad na terenu,
a za xp ja bih rekao da bi realnije bilo da je silencer stajao na 1
a da se sa iron threshold-om izadje iz auto moda makar malo, recimo da on stoji negde oko oznake 5
javite se kad se vratite sa testiranja na terenu,
pozzzz
odgoovorite sa citatom
  #35  
Staro 02.03.2009, 13:31
tragac
Gost
 
prilozi: n/a
Bane,Bane

Bane,ja sam napomenuo da nemam neko veliko iskustvo i da bi mi svaka pomoc oko testiranja i sugestija oko stelovanja GoldMaxx-a dobrodosla.(27.02.20 09 si dao opasku da obratimo paznju na stelovanje.Ja sam ti istoga dana odgovorio da nam ukazes na to kako da ga stelujemo)(TEST JE RADJEN 01.03.2009.)).Ocito je da ti postu citas onako kako tebi odgovara,ili je uopstre ne citas?
Zasto mi nisi odmah odgovorio ovakvom sugestijom pre nego sto smo poceli da radimo test.
Na kraju ja sam detektor namestio upravo onako kako ga je na svom testu nastelovao : John Linn (Norfolk Wolf)
Da li treba bolje i od toga,to je vec u domenu "crnka ili plavusa"???
Mi smo se potrudili da uporedimo dva detektora radi ljudi na forumu i onih koji imaju u planu da nabave sebi detektor.
Ako mislite da smo pogresili sugerisite nam kako da stelujemo detektore.
Otvorimo novu temu :SUGESTIJE ZA STELOVANJE
Neka bude otvorena 10-tak dana i mi cemo ponovo uraditi test sa dokumentovanim fotosima kako smo radili po VASEM uputstvu i Vasim sugestijama.
Ja licno mislim da ovo moze samo da vise zainteresuje clanove i posetioce foruma.
P.S.
Verujte mi ja bih stvarno voleo da je XP imao bolje rezultate od Tesora.Ali...
odgoovorite sa citatom
  #36  
Staro 02.03.2009, 16:59
Ljuba
Gost
 
prilozi: n/a
test

Citat:
citat od 3900d Prikažite prilog
Evo prilazem fotografije danasnjeg testa kao sto je rekao Tragac. Aparati su bili postavljeni tako da stabilno rade prilikom traganja.
Pozdrav 3900.Pojasni malo za test.da li je ovo test na sve metale u vazduhu ili u diskriminaciji.Da li je test bio cist samo za pokazane predmete ili ne.Ja sam u prethodnom testu jasno napisao test za moj Whites classic turbo
odgoovorite sa citatom
  #37  
Staro 02.03.2009, 18:02
3900d 3900d je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 14.11.2008
prilozi: 380
Zahvaljivao se: 200
Dobio je 131 zahvalnice(a/u) za 46 priloga
Oba aparata su bila postavljena da rade u modu diskriminacije. Onako kako je uobicajeno da rade na terenu i da im je rad stabilan. Kod Tejona postoji i drugi stepen diskriminacije ali on nije koristen jer nije uobicajeno za rad na lokalitetima. Ukoliko bi se iskljucila diskriminacija rezultati za dubinu bi bili znatno veci ali verujem da vecina tragaca ne radi u all metal modu pa ni mi. Zato test nije radjen na sve metale. Probana je i velika sonda od 10x12 inca na Tejonu ali samo na par predmeta. Test nije bio potpun tako da o tome necu pisati.
Ovo je bio samo pokazni test ali mi je drago daje pobudio takvo interesovanje.
odgoovorite sa citatom
  #38  
Staro 02.03.2009, 20:15
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Koja sonda je koriscena kod Goldmaxxa? Ako je 22cm onda je u redu, kod 27cm bi rezultati trebali biti bolji. Probacu i ja moj Goldmaxx sa istim predmetima da vidim ima li razlike sa malom kao i sa velikom sondom. Kod stelovanja kod Goldmaxxa se ne moze uraditi nista pogresno, Sens treba podici dok ne pocne da kvrcka i onda ga vratiti malo nazad, Ground na od prilike 10h, Silencer na I, Disc na 6 ili 7 i to je to. Za Tejona neznam koje mu je naj bolje stelovanje za testove u vazduhu, samo ne treba preterivati sa Discom izmedju Iron i Foil je normalno.
Postoji razlika u elektronici kod aparata do +-6%, sto znaci da dva ista aparata nemaju istu dubinu.

Promijenjeno od kratki (02.03.2009 u 20:22 sati)
odgoovorite sa citatom
  #39  
Staro 02.03.2009, 20:20
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.896
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Ne znam zasto se dize tolika prasina oko ovoga vazdusnoga testa. Taj i slican test ne govori ama bas nista, osim kako je detektor osjetljiv u vazduhu. Kako se ponasa u zemlji to je prica ze sebe i ne moze da se poredi sa ovim testom. Kao sto rekoh, sve i jedan fisherov model, pa cak i onaj najjeftiniji, ce potuci u vazduhu oba ova detektora. Okrenes li ga prema zemlji, odmah se stvar drasticno mijenja. Da bi uporedili ova dva detektora, zakopajte nekoliko predmeta na dredjenim dubinama i onda na svaki predmet provjerite detektor. Bolji test vam nije potreban.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #40  
Staro 02.03.2009, 20:25
Ljuba
Gost
 
prilozi: n/a
test

Citat:
citat od 3900d Prikažite prilog
Oba aparata su bila postavljena da rade u modu diskriminacije. Onako kako je uobicajeno da rade na terenu i da im je rad stabilan. Kod Tejona postoji i drugi stepen diskriminacije ali on nije koristen jer nije uobicajeno za rad na lokalitetima. Ukoliko bi se iskljucila diskriminacija rezultati za dubinu bi bili znatno veci ali verujem da vecina tragaca ne radi u all metal modu pa ni mi. Zato test nije radjen na sve metale. Probana je i velika sonda od 10x12 inca na Tejonu ali samo na par predmeta. Test nije bio potpun tako da o tome necu pisati.
Ovo je bio samo pokazni test ali mi je drago daje pobudio takvo interesovanje.
Sad mi je jasno i slazem se sa tobom.Generalno receno skoro su svi detektori dobri samo je pitanje dobrog terena za dobar nalaz
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
tesoro vaguero 2 I.Dzon Vrste i namjena 44 12.06.2008 00:08
GoldMaxx Power ws Goldmaxx II Stef74 Testiranje detektora 23 04.05.2008 13:58
Konačno mi proradi tesoro i evo rezultata. avukadi2 Novi vijek 2 01.04.2008 21:06
Tesoro Tejon kratki Vrste i namjena 4 07.03.2008 09:11
Test G-Maxx II i Tesoro-Tejon kratki Testiranje detektora 4 03.09.2007 23:24


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!