Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #581  
Staro 11.06.2014, 20:37
Dalmoš
Gost
 
prilozi: n/a
Iliri=Slaveni

A ovdje su napisali o plejadi naših ilirskih historičara i učenjaka o čijem radu gotovo ništa ne znamo, ali je najbitnije za nas da su za te zapostavljene historičare Iliri ustvari Slaveni, tj. naši preci i tu nema nikakve sumnje oko toga, za ovaj članak, mislim da je tribalo pročitati podosta starih originala;

http://www.nexus-svjetlost.com/kolum...h-povjesnicara
odgoovorite sa citatom
  #582  
Staro 11.06.2014, 22:05
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
''Dalmoš'', samo ti piši, ali nemoj se kriti iza imena kao ''Ilijada''... Ja sam dao na uvid moju punu adresu. Argumentima i slikama stojim iza svoje teorije. Osim toga nisam jedini na ovim područjima koji ovako razmišljaju. Svi koji su do sada ''otkrivali'' Troju na raznim mjestima nemaju niti 50% dokaza, dok ja i moji sličnomišljenici imamo više od 90%. Samo ti udri po trojanskoj zemlji, ali sa što više dokumenata. Homer kaže da utvrđeni grad središte trojanskog naroda, nešto kao današnji glavni gradovi, pa bi mi bilo neobično drago da saznam poneki novi detalj i od tebe, tek da ga priključim u moje ''gradivo''... Možda se navučem na tanak led i bubnem dokaz kojega još nisam nikome pokazao. Svi ''pronalazači'' Troje o njemu govore, ali ga nitko ne pokazuje, a tako je lijepo vidljiv. Da, neću si više dopustiti da me bilo tko ispituje zbog nekog svog interesa. Samo na svačiji dokaz dajem svoj dokaz, pa nek narod na ovome portalu procijeni ...
odgoovorite sa citatom
  #583  
Staro 12.06.2014, 00:45
Dalmoš
Gost
 
prilozi: n/a
Troja u Dalmaciji?

Grga, čuj nisam ti ja sad neki istraživač Troje, niti ću sada dokazivati točno mjesto, to ostavljam stručnjacima poput Nikolića.... to šta on još ništa ne objavljuje, pa ima i pravo, u ovom vrimenu, pored ove rulje koju ništa ne zanima osim idiotizma, i ove školovane rulje koja će to sve ismijati....
Moj čovik, takve stvari istražuje se čitav život, knjiga se piše čitav život, sa time se ne žuri, piše se za buduće naraštaje, ovi današnji naraštaj je za ništa, oni su tu samo nosači gena za budući naraštaj koji će pametnije nego ovi kojima je bratoubilaštvo i mržnja u krvi.

Evo pogledaj Price- i Troju u Gabeli, bez ikakvog znanja Historije, poznavanja starogrčkog, latinskog i općenito Antike, on je napisao knjigu i postao redikul. Ništa on nije falija, Troja je tu kod nas, da li je Ilij tu ili tamo, to je manje važno.... čak je zanimljivo kako jedan Meksikanac nas Jugoslavene smatra direktnim potomcima Trojanaca i Ilira, dakle on iz onog malo poznavanja naše Historije i Ilijade je logično zaključija da su Iliri Slaveni, dok mi u to još nismo sigurni, e tu mu skidam kapu. Tek nakon 20god. Price nakon što je izučija filologiju i Antiku počeo je pisati kvalitetnije i ozbiljnije, ali šteta je učinjena, ostao je redikul i dalje.

A tu je Andesilić koji nas je zadužija itekako, ja mu se klanjam, on je u totalno filološki razotkrija Ilijadu koja pripada južnoslavenskoj tradiciji, i mislim da je u svemu u pravu, osim Ilija grada u Crnoj Gori, Troja jest u Crnoj gori i čitava Jugoslavija je Troja, ali nije Ilij u Skadru, ne poklapa se. Čak i Andesilić sam kaže da bi Ilij ipak mogao biti u Dalmaciji. Ali dragi naš i usmaljeni Andesilić je domaći redikul, samo zato šta je nestrpljiv da ovoj rulji nešto dokaže.

Ne da mi se sad raspravljati o samoj lokaciji Ilija, to je previše, a ima važnijih stvari, gle gdje god staviš Troju u Jugoslavenskom primorju, to se poklapa, a i za Ilij grad triba i na teren ići podosta, ovako sa fotelje ne možeš ništa, dakle, imamo važnijih stvari po kojima možemo dokazivati bar sebi i uskom krugu prijatelja da Ilijada i Odiseja pripadaju našoj južnoslavenskoj tradiciji, a tome sutra, nadam se prije utakmice.
odgoovorite sa citatom
  #584  
Staro 12.06.2014, 15:58
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Samo da pripomenem, ja ''svoju'' Troju istražujem evo već 30 godina, a tek prije 5 sam počeo javno objavljivati otkriveno, naravno kada sam prikupio dovoljno dokaza...
odgoovorite sa citatom
  #585  
Staro 14.06.2014, 15:34
Dalmoš
Gost
 
prilozi: n/a
Tko su Grci?

Jedno pitanje, za Grgu, ali i za sve?
Mislim da na to nitko nije uvidija, osim Andesilića, a to su Grci Ilijade i njihovo porijeklo?
Tko su Grci?
koliko znamo i ne znamo, ovi današnji Grci su doseljenici u Grčku nakon 8.st. pr.n.e., i oni su to ime samo preuzeli, vjerojatno zbog grčke slave u Ilijadi i Odiseji s kojom oni nemaju veze... dakle tko su Grci koje Homer u Ilijadi koristi za narode koji su ratovali protiv Trojanaca, a kasniji grčki doseljenici nisu niti sudjelovali u Trojanskim ratovima, kada nisu tada ni postojali. Što znači da to mogu biti samo slavenski narodi, jer prema Homerovoj "Ilijadi" obe suprostavljene vojske Trojanskog rata govorile su jedan jezik sa mnogo dijalekta i govora, dakle obe strane su mogle lako razumijeli jedni druge, a to je samo kod Slavena!!!
To je zanimljivo mi tada zovemo Grcima narod koji nam je istorodan, jel možda taj naziv Grci naš južnoslavenski naziv za narod koji je druge vjere ili obreda, a imamo u drugim slučajevima u našim jugoslavenskim narodnim predanjima da se naziv Grci upotrebljava za nepoznate narode koji su tu došli, prošli... pa se Grci u narodnim predajama spominju kao izvanjci, napadači ili čak kiklopi, ali ne kao narod ili geografski... također kroz srednji vijek grčki naziv se upotrebljava u našem narodu za one druge vjere grčkih obreda, dakle ne za Grke pravoslavce u Grčkoj, nego za naš narod drugih obreda koji nisu samo pravoslavni.
Dakle šta bi to Grci trebalo značiti kada taj naziv naš narod upotrebljava od trojanskih ratova? Ako ćemo gledati vjerski Trojansko ime bi tribalo biti isto nekakav vjerski naziv - sveto trojstvo - nekakav rani oblik kršćanstva.
Ispada kao da je taj rat ovdje bio vjerski između grčkih i trojanskih obreda...jer narod je samo zbog vjere sposoban toliko dugo godina do iznemoglosti ratovati, kao u križarskim ratovima, a ne zbog neke lijepe Helene ili trojanskog zlata koje bi ionako pokupili plemići...
A ovi Grci u Ilijadi su sa sjevera i plavokosi, a gdje ste vidjeli tamo doli plavokosog Grka, ako i jeste, to je sigurno ostatak Slavenske populacije.

Iljada i Odiseja je kao što znamo prevedena sa "Varvarskog" jezika na starogrčki, a starogrčki je kao što znamo i neznamo umjetan jezik koji je izmišljen (koji ni Grci ne razumiju, kao talijani latinski), isto kao i latinski, dakle za službenu uporabu između raznih plemena koja se međusobno ne razumiju, kao što mi danas upotrebljavamo engleski koji također vuče porijeklo iz latinskog, jezik koji je stvoren u srednjem vijeku da bi se razna britanska plemena mogla sporazumjevati, bez toga ne bi bila moguća kasnija britanska imperija.

Dakle, ako su Grci morali Ilijadu prevesti, a Grci i Trojanci Ilijade su istorodni i govore istim jezikom, dakle ti Grci u Grčkoj sa Ilijadom nikada nisu imali veze.
Postavlja se i pitanje, koliko su u prijevodu, mijenjali i prilagođavali slavenske izgovore i imena?
Dakle, tko su Grci, ako nisu Grci?
odgoovorite sa citatom
  #586  
Staro 14.06.2014, 15:48
ObeliX
Gost
 
prilozi: n/a
ma ko zna ko su...ne znaju ni oni sami
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg demotivacija.rs_ovo-su-neki-cobani-budale-_137869154535.jpg (36,8 KB, 12x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #587  
Staro 14.06.2014, 16:38
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Evo nam još malo zanimljivih slika, ako nije u pitanju nekakva mućka. Mislim da vlasnik fotosa ne zna za ovaj forum pa stoga i ne zna što ja pišem, ali svejedno mi je zapelo za oko uvjeravanje da se sa Suncem događa nešto vrlo neobično. Usput uvjerava da su obje fotografije slikane u 19 sati i 42 minute, osim što je vremenska razlika godinu dana.Ja sam inače primjetio da se DAN osjetno i zamjetno produži svaku večer, naravno ako nisam pao pod utjecaj pisanja ovog čudaka. Ako ste i VI primjetili bilo šta drugačije od uobičajenog bilo bi dobro da javno objavite pa da mi malo ublažite sumnju. Naravno da bi me ''zadovoljilo'' ako su ovi fotosi autentični, a vremena stvarna...
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg Pula-13.06.2014..jpg (35,0 KB, 14x prikazano)
Tip dokumenta: jpg Pula-16.07.2013..jpg (20,2 KB, 13x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #588  
Staro 14.06.2014, 17:54
Dalmoš
Gost
 
prilozi: n/a
Grga, za tvoje dobro, ostavi se toga redikula. On preko toga zarađuje na internetu, uvik će nešto izmisliti. Prva slika je trenutak izlaska sunca iz oblaka, zato je ogromno, a druga kada sunce skoro zalazi, ništa posebno, ja imam najbolje poglede s prozora u kući kada sunce izlazi, a pogotovo zalazi, i to mi žena uvik prati, i dok ona ne primjećuje neke anomalije, ja ovome liku ništa ne virujem, a njegovo ime ne spomnjem, jer je toliko opjsednut šta drugi govore o njemu, da sad napišem njegovo ime, odmah bi se pojavija na ovom forumu i počeo napadati.....
odgoovorite sa citatom
  #589  
Staro 14.06.2014, 18:04
Dalmoš
Gost
 
prilozi: n/a
Tko su Grci?

Citat:
citat od ObeliX Prikažite prilog
ma ko zna ko su...ne znaju ni oni sami
Grga to nije neki odgovor, niti spremnost za ozbiljnu raspravu oko toga. To od tebe nisam očekiva.
odgoovorite sa citatom
Korisnici koji su se zahvalili korisniku na prilogu
  #590  
Staro 14.06.2014, 18:52
ObeliX
Gost
 
prilozi: n/a
Prijatelju,to sam ja ObeliX...nije Grga. Grga ne bi nikada napisao ovako nesto ,ovakvu glupost
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Koga postaviti z amoderatora u forumu "Mjesto za razmjenu"? Vumi Kako? 10 14.12.2007 19:17
"Tamo preko Vrbasa"-Tomo Maric x_lav Zanimljivosti 1 13.11.2005 20:40
"Garrett GTI-2500 "Supreme Pro 4" DINIC Vrste i namjena 12 06.02.2005 03:30
Ako moze jos jedna mala pomoc"Quattro MP" DINIC Vrste i namjena 1 03.12.2004 20:54


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!