Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena > Minelab
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Minelab Svi minelabovi modeli

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 19.08.2009, 16:48
agrippa
Gost
 
prilozi: n/a
Minelab E-Trac

Ima li jos neko ovaj detektor da malo razmenimo iskustva
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 19.08.2009, 22:41
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Pa ovdje je mjesto da napises svoja iskustva...napisi ih da svi mozemo procitati
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 20.08.2009, 09:37
agrippa
Gost
 
prilozi: n/a
Na to sam i mislio Vumi
Pa nemam ga bas dugo da bi sad puno ja tu nesto pametovao . Jos uvek sabiram utiske i ucim da radim sa ovim detektorom. Da sam pre njega imamo neki exsplorer verovatno bih lakse usao u teminologiju minelaba i sve bi lakse islo. Ovako kada predjes sa whitesa na minelab malo ipak treba vremena da se covek uhoda. Nalaza ima ,detektor radi prilicno dobro ,ima dubinu ,dobru diskriminaciju ,osetljivost...
Po meni malo je jaca cena (verovatno zbog USB-a ja ga nisam jos uvek koristio) Ali ko ga uzme verovatno se nece pokajati
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 16.10.2009, 12:15
agrippa
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od pdragan Prikažite prilog
explorer mi je radio dobro do kraja,dok se ne ugasi i ja sam imao fabricku od 1600mah i trajala je oko 4 sata./razlog je sto je kod mene bio podesen da svira na sve.
ja se nadam da je otprilike isti princip rada na e-track i exploreru,pa cu ti objasniti to malo oko dubine.
ako vec nemas problema sa zemljom i kamenjem,onda za pocetak "iron mask"vrati ulevo skroz na -16 i izbrisi i taj +95,znaci displey mora da bude cist.uvek radi na manuelno i podesavaj postepeno sens. koliko god mozes do granice(negde oko 20 kod mene,to je sasvim dovoljno,ako moze vise onda je jos dublji) gain na 10 ili 9.u advansed modu bolje radis sa audio3 nego u "normal",bolje razlikuje mete.
e sad,spustis sondu i slusas,onaj dublji ton ako se pojavi i ide crni kvadratic u gornjem levom uglu ,znaci da vec hvata "ferit" u zemlji,ako zapisti sa onim crnim kvadraticem u gornjem desnom uglu onda hvata kamenje i u nekim slucajevima neke dobre mete(denar).
uvek ides skroz polako sa sondom,nemoj da mases i juris,zacudices se da si 100 puta prosao tuda i iskoci nesto dobro,to vazi i za svaki drugi aparat
Vidim da ima ipak nekih razlika u meniju kod ova dva detektora. Kod mene su rasponi od 1-30 (audio) dok su kod explorera 1-10 takodje nemam opciju audio3 ali mislim da znam sta treba da radim. Jedino jos nisam skapirao IRON MASK . Iron mask nije isto sto i disk mod da li sam u pravu?
Evo ovako sam ja do sada podesavao disk:
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg e trac disk.JPG (39,8 KB, 31x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 16.10.2009, 12:17
agrippa
Gost
 
prilozi: n/a
pretpostavljam da si mislio da ga ovako postavim ?
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg e trac disk 2.JPG (39,6 KB, 19x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 16.10.2009, 14:36
laki
Gost
 
prilozi: n/a
Jedino jos nisam skapirao IRON MASK

ja sam tu opciju imao na minelabu SOV. GT i ukapirao sam da je to opcija za zagadjene terene ... ukljucivanjem te opcije aparat za nijansu bolje registruje dobru metu ako se ona nalazi pored nekog gvozdja ... to je tolika mala razlika koju dobijas da sam je ja smatrao za suvisnom opcijom(tek toliko da je ima)
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 16.10.2009, 14:57
agrippa
Gost
 
prilozi: n/a
Ako je tako kao sto kazes Laki onda sam ja postupio dobro posto ga nisam ni ukljucivao. Pored IRON MASK funkcije , E-Trac ima jos recovery Fast(on/off) kao i Trash Density (low/Hi) Recovery Fast ukljucim kada radim na prljavim terenima jer manje markira pozitivne mete kada je u blizini ferit (mada kada je veci komad u pitanju ne pomaze nista) tada izgubi malo na dubini ,sto je i za ocekivati
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 16.10.2009, 15:14
laki
Gost
 
prilozi: n/a
oni su nabacali brdo tih opcija ,po mom misljenju pola su suvisne...ali, sto vise opcija veca cena...
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 16.10.2009, 15:38
agrippa
Gost
 
prilozi: n/a
Pravo da ti kazem ja i ne koristim puno displey . Namanje mi je bitno da mi detektor odvaja novcic po velicnini od fibule i od prstena i tako dalje. Uglavnom se oslanjam na zvuk i kopam sve sto je pozitivna meta ,pa bila to i pasteta na pola metra dubine Medjutim jako je bitno da detektor nema puno izrazenu markaciju kada je u blizini ferita . Tu se detektori u sustini dosta razlikuju i tu je ona razlika kada kazu pregazili fisherasi njivu i ja dosao sa GoldMax-om i nakupio punu saku novcica iza njih primer
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 16.10.2009, 16:05
laki
Gost
 
prilozi: n/a
retko ko od iskusnijih tragaca gleda u displej,naravno ton je presudan(osim za plazu)...od svih detektora koje ja znam, najbolje registruju dobru metu kada se ona nalazi pored gvozdja , gold-max pa zatim tejon...gledao sam neke video klipove da su tu dobri i ovi novi minelabovi modeli ,etrak i safari, ali na zalost jos ih nisam ni video uzivo ...
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Minelabov E-Trac i XP Goldmaxx power Vumi Testiranje detektora 11 02.03.2009 09:14
Minelab E-TRAC Simon012 Testiranje detektora 27 05.10.2008 13:01
Minelab E-Trac zeljketa Vrste i namjena 6 19.09.2008 09:09
Minelab X-terra 70 zokioki Vrste i namjena 7 22.09.2007 00:28
minelab...... rammstein Vrste i namjena 19 12.03.2005 15:15


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!