Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti > Novi vijek
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Novi vijek Sve što pronađete u internetu, knjigama i sl. a mislite da spada u ovaj vremenski period, od ca.1500 godine do današnjeg dana

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 01.06.2012, 21:14
Pero68
Gost
 
prilozi: n/a
Glasnik zemaljskog muzeja Sarajevo

Zemaljski muzej u Sarajevu je digitalizirao svoje glasnike, to je vjerovatno većini već poznato.Mene interesuje, jeli još koji muzej napravio takvo što?
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 01.06.2012, 22:59
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Ako su im podaci kao i oni u arheoloskom leksikonu BiH onda to sve mogu okaciti macku o rep i zajedno sa njim baciti da niko ne nadje ...
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 01.06.2012, 23:09
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
primijetio sam da na sluzbenoj listi zasticenih arh. lokacija i spomenika kulture a i na listi lokacija koje su na cekanju nema mnogo vaznih lokacija. konkretno,bio sam na jednoj koja nije ni na kakvom spisku ali svi znaju da ne tu nista ne smije dirati. umalo da me klepi murija prije 3 mjeseca na tom mjestu. gradina,na njoj su prahistorijske humke,povise nje groblje iz bronz.doba,nadjena je bas tu ona silikva i mnogo sta...lokacija iz snova ali...koliko je takvih lokacija ne znam ali ova bi trebala da je na spisku ali nije. kazu da je bila zasticena nekad u staroj Jugi. vrsena su i neka sondiranja ali od tada je nema ni na kakvim listama. slabo se o tome vodi racuna a mi jadni neznajuci nabasamo bas na te lokacije
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 02.06.2012, 09:52
Pero68
Gost
 
prilozi: n/a
Nije meni radi novih lokacija, nego radi identifikacije predmeta.Da vidim šta je gdje nađeno, u koji je period smješteno, i.t.d. Volim čitati o starim nalazima, naročito one stare glasnike, gdje je stil pisanja manje "naučan" i pristupačniji je...
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 02.06.2012, 13:32
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
a da,otisao sam u pogresnom pravcu. meni je licno onaj stari Glasnik puno pomogao ako se sjecas. bilo je i crteza,objasnjenja i svega ostalog.
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 10.06.2012, 11:28
Korisnička slika od acervonec
acervonec acervonec je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 28.10.2007
Starost: 55
prilozi: 798
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 120 zahvalnice(a/u) za 82 priloga
Da ne budemo samo kritični - "Godišnjak akademije BiH" je isto tako u PDF obliku:
http://www.anubih.ba/godisnjak/
Nisu svi prilozi arheologija, ali su mnogi dobri i zanimljivi. To, da je literatura dostupna svima vredi ogromno i lako se oprašta neke greške. Treba imati u vidu, da su neki članci (pa i leksikon) stari i pisani u vreme, kad nije bilo moguče proveriti baš sve.
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 10.06.2012, 11:29
Korisnička slika od acervonec
acervonec acervonec je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 28.10.2007
Starost: 55
prilozi: 798
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 120 zahvalnice(a/u) za 82 priloga
Za one nove, koji možda još ne znaju: na internetu (na Hrčku) su dostupni i svi brojevi "Vjesnika Arheološkog muzeja u Zagrebu" i njegovih preteća:
http://hrcak.srce.hr/vjesnik-amz
časopisa "Opuscula archaeologica":
http://hrcak.srce.hr/opuscula
"Priloga instituta za arheologiju":
http://hrcak.srce.hr/prilozi-iaz
i pojedinačni brojevi nekih drugih hrvatskih arheoloških revija.
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Noc muzeja IVLIANVS Antika 6 18.05.2019 22:43
Noć muzeja 2012 pike.sch Zanimljivosti 29 24.05.2012 10:50
Kradja muzeja pike.sch Zanimljivosti 3 15.02.2009 02:30
Cudna posuda iz muzeja Grk Novi vijek 7 22.04.2007 17:38
Jos iz muzeja Grk Praistorija 0 30.03.2007 00:56


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!