Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > Pitanja koja se tiču korišćenja foruma!!! > Kako?
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Kako? Ne snalazite se sa forumom...pitajte...

Prikažite rezultate ispitivanja: Da li ste spremni sponzorisati ovaj forum?
Da 11 84,62%
Ne 2 15,38%
Učesnika: 13. Nemate pravo glasanja.

Tema je zatvorena
 
Teme - opcije
  #61  
Staro 15.12.2007, 12:53
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Ljudi, ja nisam rekao da cu uvesti nekakve obavezne donacije!!! Rekao sam samo da, ako bi neko bio voljan nesto donirati, to bi mogao uciniti putem PayPala, a za one koji nemaju tu mogucnost uvijek ostaje mogucnost bankovne transakcije...isto tako sam rekao da se ni jedan podforum nece zatvoriti ni za koga (naravno registracija ostaje da bi se mogle vidjeti fotografije), a donatori bi dobili samo drugu titulu i mozda neka visa prava na forumu.
Koliko vidim sam odziv na ispitivanje je jako mali (glasali su oni koji su ovdje svaki dan i koji su najaktivniji na forumu) i vjerujem da se nece javiti vise od 20-ak ljudi na ispitivanju....to vec dosta govori o svemu
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
  #62  
Staro 15.12.2007, 14:11
Korisnička slika od acervonec
acervonec acervonec je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 28.10.2007
Starost: 55
prilozi: 798
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 120 zahvalnice(a/u) za 82 priloga
Citat:
citat od Pretorijanac Prikažite prilog
Što se tiče prodavanja ili zamene, mislim da su nas arheologe amatere, kao i kolekcionare toliko puta nazivali kojekakvim imenima da smo i sami počeli da verujemo da smo kriminalci i da nam je mesto u ilegali. Zar se na jednom sajtu prodaje arheologija? Ima ih na hiljade i nikom ništa. Posao kao i svaki drugi. Vumi je u Austriji, nisam potpuno siguran kakvi su im zakoni, ali mislim da prodaja ne bi trebala da pretstavlja problem. Tu bi mogao da se uzme i procenat za preživljavanje foruma. A sve i da jeste problem, sajt može da se premesti na server neke od zemalja gde to nije ilegalno. U Ameriku na primer. Obzirom na to koliko ga košta sajt, još bi i uštedeo neki evro to jest dolar.
Pretorijanac, nije važno šta mi mislimo (ja vas sigurno ne smatram za kriminalce) nego šta kaže zakon. Ja mogu podupirati legalizaciju trave, ali neću na forum stavljati oglase o njenoj prodaji.
Što se tiče vašeg imidža, mislim da je ovaj forum pravo mesto, da neka neupućena osoba (na primjer novinar) vidi razliku između vas i organiziranih pljačkaša arheoloških terena, koji traže isključivo zbog zarade. Prodaja na forumu bi tu razliku svela na veličinu - vi bi samo bili „sitne ribe“.
Isto, mislim da postoji neka razlika između ovog foruma i e-baya i da je to dobro.
Vumi može biti u Austriji i forum u Americi, a ti kupuješ/prodaješ u Beogradu; mislim, da bi te „organi progona“ tražili tu.
Procenti za forum (u koje sumnjam) bi značili da bi se forum financirao sa nelegalnom prodajom, a Vumi bi postao takoreći njen organizator (bar u očima javnosti i verovatno zakona).
Znam, da neki kupujete i neki prodajete nalaze, ali mi se više sviđa, da je to na forumu stvar PP i osobnog kontakta.

pozdrav!
  #63  
Staro 15.12.2007, 14:14
fabijanus
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Vumi Prikažite prilog
Ljudi, ja nisam rekao da cu uvesti nekakve obavezne donacije!!! Rekao sam samo da, ako bi neko bio voljan nesto donirati, to bi mogao uciniti putem PayPala, a za one koji nemaju tu mogucnost uvijek ostaje mogucnost bankovne transakcije...isto tako sam rekao da se ni jedan podforum nece zatvoriti ni za koga (naravno registracija ostaje da bi se mogle vidjeti fotografije), a donatori bi dobili samo drugu titulu i mozda neka visa prava na forumu.
Koliko vidim sam odziv na ispitivanje je jako mali (glasali su oni koji su ovdje svaki dan i koji su najaktivniji na forumu) i vjerujem da se nece javiti vise od 20-ak ljudi na ispitivanju....to vec dosta govori o svemu



.....da Vumi potpuno si u pravu svi bih nesto mukte , vjeruj mi nebih se ugasio forum ima nas koji hocemo donirati i to bez pitanja i prigovora .....posalji mi tvoj IBAn na PP ja cu biti prvi....
  #64  
Staro 15.12.2007, 14:54
fabijanus
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od fabijanus Prikažite prilog
.....da Vumi potpuno si u pravu svi bih nesto mukte , vjeruj mi nebih se ugasio forum ima nas koji hocemo donirati i to bez pitanja i prigovora .....posalji mi tvoj IBAn na PP ja cu biti prvi....
.....bice ispunjeno ,,pozdrav.....
  #65  
Staro 15.12.2007, 15:18
galbin
Gost
 
prilozi: n/a
zasto komentarisemo o necemu ako necemo da ucestvujemo kratko i jasno ko bude dotirao forum ima prsvo da ucestvuje u ponudi i razmeni na njemu nadams da nece biti problema u selekciji admininstratiru da tako nesto organizuje
  #66  
Staro 15.12.2007, 15:46
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Citat:
citat od fabijanus Prikažite prilog
.....bice ispunjeno ,,pozdrav.....
Hvala unaprijed, dobices obavijest kada bude sve ok
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
  #67  
Staro 15.12.2007, 15:49
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Ko god zeli sponzorisati forum putem PayPala, uplate idu preko adrese
admin@vumidet.net
a svi koji to zele a nemaju PayPal neka se obrate meni i dobice IBAN i Swift kodove radi uplate na bankovni racun.
Unaprijed se zahvaljujem svima!!!
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
  #68  
Staro 15.12.2007, 16:01
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 993
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 42 zahvalnice(a/u) za 30 priloga
drustvo
svaki forum cine ljudi, to jest njihova aktivnost na istom, svedok sam i ucesnik na nekoliko bas dobrih sajtova koji su nestali onog momenta kad je pocelo da se prica odnosno razmislja o placanju da je tako nazovem "clanarine", a ja sam sklon da mislim da se nikome vise ne svidja pomisao da se ovaj forum zatvori, uostalom vumi secam se da si se i ti na pocetku isto tako dvoumio da zatvoris sajt jer nije bio narocito posecen i bilo je malo postova, sva sreca po sve nas kasnije je sve krenulo na bolje i ide tako i dalje...
razloga za gasenje sajtova prilikom pojave clanarine ima koliko i ljudi,pre svega neimastina, drugo nezainteresovanost, nemogucnost tj otezana uplata, mi balkanci smo navikli na trange frange, pare na sunce i ajd zdravo, a ovde bi to trebalo da ide preko racuna, kartica,a posle svega toga neki se/s pravom/ plase da ce se konacno saznati imenom i prezimenom ko se krije iza nicka na sajtu,ima toga sigurno jos...
moj je predlog da se jednostavno negde na forumu ostavi broj racuna ,ili cega vec, na koji svi koji zele da dodaju neki dinar mogu da uplate ...
isto taki neki sajtovi se odrzavaju tako sto u svojoj produkciji prave i prodaju neke da ih nazovem suvenire sa oznakama foruma, kacketi,majce,znacke ,priveske,nalepnice i slicno, i ljudi se mnogo lakse i brze odlucuju da na taj nacin doniraju sajt jer imaju da kazem u rukama nesto opipljivo a tu je i psiholoski efekat pripadnosti nekoj u ovom slucaju elitnoj grupi ljudi i tragaca, jos ako im na to dodas i opciju da im napises recimo nick sa foruma siguran sam da bi to proizvelo izvestan uspeh...
moze se isto tako poslati i poziv firmama koje se bave metal detektorima i opremom/ a moze i drugima naravno ako oni to zele/ da stave reklamu na vumiju i da se taj prostor naravno naplacuje, a to moze mislim na poziv da uradi svaki od clanova jer smo svi mi barem nekad sreli nekoga ko ima neku firmu makar ona i nema veze sa nasim hobijem...
mozda neko od vas ima jos neki dobar predlog.....
pozzzzz
  #69  
Staro 15.12.2007, 17:30
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Ja opet moram ponoviti...ovdje se ne radi ni o kakvoj clanarini vec ako je neko spreman nesto sponzorisati moze to da uradi a ko nije ne mora...ostalo ostaje sve kako je bilo- ja cu snositi sve troskove dok to budem mogao. Niko ovdje ne tjera nikoga na nesto, zato bih zamolio sve da pri komentarisanju uzmu to u obzir.
Sto se tice reklamiranja prodavaca detektora na forumu....hm ...mislim da nece ici iz drugih razloga...ostali i mogu doci u obzir, mada mislim da nikoga ta mogucnost nece interesirati.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
  #70  
Staro 16.12.2007, 19:23
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Zatvaram temu i samo glasanje, zahvaljujem se svima koji su se izjasnili da bi svojom donacijom pomogli daljni rad ovoga foruma. Zahvaljujem se takodje i onima koji su glasali protiv i svima onim koji nisu htjeli da glasaju. Odlucio sam da ne primam nikakve priloge. Forum ce sigurno raditi do februara mjeseca a sta ce biti poslije to cu jos da vidim.
Za one koji ne znaju rezultat ispitivanja - glasalo je 13 clanova, 11 za i 2 protiv. Mislim da ovo govori sve.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
Tema je zatvorena

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Pitanje fabijanus Zanimljivosti 9 06.10.2007 00:18
jedno pitanje zeljketa Pitanja koja se tiču korišćenja foruma!!! 1 07.06.2006 23:59
jedno pitanje zeljketa Vrste i namjena 2 06.06.2006 01:11
Pitanje.... Vumi Pitanja koja se tiču korišćenja foruma!!! 9 14.04.2005 03:50


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!