Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > H O B B Y > Priče...legende...itd
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Priče...legende...itd Ovdje možete unositi razne priče, legende i sl. koje ste negdje čuli ili pročitali...!!!

Odgovor
 
Teme - opcije
  #41  
Staro 09.04.2011, 01:06
crni
Gost
 
prilozi: n/a
U bre eklipse pa zar nevidis da je korito bez dna
odgoovorite sa citatom
  #42  
Staro 09.04.2011, 01:13
Jevus
Gost
 
prilozi: n/a
Aposta!!!Trebace ti cela armija da poguraju tu tvoju stenu?!!
odgoovorite sa citatom
  #43  
Staro 09.04.2011, 02:37
Oxotnik
Gost
 
prilozi: n/a
Ajde eclipse4 vracaj vodu ja pumpam camac i idemo nizvodno da vidimo sta ima i ne zaboravi da poneses stap za pecanje
odgoovorite sa citatom
  #44  
Staro 06.05.2011, 13:10
Brodhed
Gost
 
prilozi: n/a
Da se vratim na dedu i san. Moj deda je pred smrt takođe sanjao kako mu neko pokazuje gde je zakopao kazan sa 2 kila zlata. On nam je to ispričao i otprilike znam gde je to mesto u blizini njegovog rodnog sela, a on nam je obećao da čim bude mogao da ustane iz kreveta (bio je šlogiran tada) da će da nas vodi da ga uzmemo, jer uopšte i nije zakopano već se nalazi u nekom šipragu pokriveno kamenom pločom. Međutim godinu dana posle toga je umro a da uopšte nije ustajao iz kreveta, a ova kriza me tera da kupim jedan detektor i pretražim tih 200-300 m2.
Druga priča je za zlato koje beži. Moj dobar prijatelj kome sam i ja na moju LK prodavao neke zlatnike po zlatarama mi je ispričao kako je išao na osnovu neke mape da otkopa zlato, međutim kada su počeli da kopaju i stigli do kamene ploče u zemlji se začula tutnjava, pomerili su ploču gde je po zapisu trebalo da bude zlato i nije bilo ničega, nastavili su da kopaju a iz zemlje se ponovo začula tutnjava, i tad su digli ruke od daljeg kopanja... bilo je još nekih zanimljivih detalja oko toga ali ne mogu sada da ih se setim ali s obzirom da nije usamljen slučaj ponovo ću da ga ispitam oko toga.
odgoovorite sa citatom
  #45  
Staro 06.05.2011, 14:19
Atila Hunt
Gost
 
prilozi: n/a
Oce zlato da bezi kad popijes mnogo
odgoovorite sa citatom
  #46  
Staro 06.05.2011, 19:11
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.896
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Zakopan kazan sa 2kg zlata....ja poznam kazane od nekoliko desetina pa i stotina litara zapremine ali ove od 2kg ne poznajem. Pa 2kg zlata staju u jednu saku, sta tu treba kazan ?
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #47  
Staro 06.05.2011, 20:21
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
ljudi oni su bar sanjali i mogu da im verujem......nije mi samo jasno kako deluje to na vas budne.....

moj deda je sanjao da je vodio ljubav sa silvanom armenulic ispod duda kod baneta metka u basti,da idem da pogledam da li je silvana jos tamo?

takve snove sanjaju ljudi koji su opetreceni i opsednuti time....jedan savet....ne sledi takve ljudi,vec se trudi da postignes nesto vise od njih i da ne zivis u masti.

eve ako hoces da postanes super zlatar pogledaj kraj snimka:

http://www.youtube.com/watch?v=FY66_...eature=related
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
  #48  
Staro 06.05.2011, 20:50
Brodhed
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Vumi Prikažite prilog
Zakopan kazan sa 2kg zlata....ja poznam kazane od nekoliko desetina pa i stotina litara zapremine ali ove od 2kg ne poznajem. Pa 2kg zlata staju u jednu saku, sta tu treba kazan ?
Kakav kraj takav kazan, u ovom mom sirotinjskom kažu kazan a u drugim za to isto kažu kotlić. Uostalom možda deda nije lepo čuo u snu, možda mu je taj rekao "dvajes kila" a on čuo "dva kila"
odgoovorite sa citatom
  #49  
Staro 06.05.2011, 20:54
Krusarac
Gost
 
prilozi: n/a
...al kod Baneta metka,a?hahahaaaaa e ovo je dobro.U nasem narodu svakojakih prica ima to svi znamo,svakom je dozvoljeno da veruje ili da ne veruje.Ono sto je cudno je ljudski um koji u vecini slucajeva veruje samo u ono sto su njegove oci videle,tako da se sve ostalo sto mu je nepoznato automatski odbacuje kao netacno.E sad kad je nas hobi u pitanju zaista su vecina tih prica netacne i smesne ali ima i onih tacnih verujte mi.Kako sad ja da ismejavam rasljare i viskare kad covek viskom pronadje dva zlatna prstena na 10cm dubine a nikad u zivotu mislim da nije ni video detektor a pri tom je dosao jedno 400km izdaleka.Ima jedno pet svedoka za to i ne ispusta prstenje iz rukava vec je pronaso davno izgubljene burme i dao ih vlasnicima.
Kako da objasnim da covek koji nezna mobilnim telefonom da upravlja a kamoli detektorom ima dzak ali onaj od 50kg pun raznih novcica svih mogucih vladara koji su ikad postajali na nasim prostorima.Nije znaci slucajno nabasao na ostavu vec tako celog zivota ide iscepan i prljav i obilazi sume i livade i kako pronalazi i sta radi niko ziv nezna.Ovo su samo dva slucaja od vise njih u koja sam se licno uverio tako da vrlo oprezno prihvatam sve sto cujem.
odgoovorite sa citatom
  #50  
Staro 06.05.2011, 21:47
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
sve sto cujes lepo si reko,dali prihvatas i sve sto sanjas?
uverio si se u njihove sposobnosti,da li se ko uverio u neki san?

uostalom......svako ima prava da se opterecuje cime hoce......
u svakom ce slucaju odustati kad tad od toga i osvrnuti se oko i iza sebe i pitati na sta je vreme gubio...
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!