Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 13.06.2005, 23:33
bojanrist
Gost
 
prilozi: n/a
bb

Ah da zaboravio sam da dodam da su muzej u Pozarevcu pljackali par puta,jedva su cekali da ih neko opljacka da bi oprali ono sto su vec prodali
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 13.06.2005, 23:45
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od bojanrist
Vumi,mislio sam na licnu zaradu,Rami coveka znam ali sa njegovim sinom sam jos bolji,videcemo se ujutro na kafici kao i svako jutro sto se vidjamo,popricacu sa njim ali on nema nikakvu dozvolu za trazenje,jednostavno te stvari je nasao traganjem,kada je to nasao na povrsini nesto je predao muzeju a nesto ostavio za sebe,tip se bavi tim poslom pre nego sto sam se ja rodio,nema nikakve saradnje sa muzejom u Pozarevcu,a kamoli u Petrovcu,mogu da tvrdim da su 80% arheologa najveci preprodavci arheoloskih iskopina,zato su i njemu hteli da oduzmu sve ali je preko suda dobio nazad,normalno ******** i nesme da proda,zato se i oni bune za nelegalizaciju ovog posla,imam ljude jake gde mogu da se dobiju papiri za iskopavanje za lovu naravno,ti sve finansiras uz njihovo nadgledanje,i normalno roba njima a ti nekih 20%,a oni mnogo vise,to sve sto pise u novinama saradnja i tako to,nista nije tacno,u mom mestu 8 godina iskopavaju Neolit,svasta su nasli,a od toga nema 20%u muzeju,gde je....
Pa da. Tako sam i mislio.Ali sam ipak na neki nacin,pokusavao uveravati sebe i slagati opet samoga sebe,da stvari nisu onakve kao sto izgledaju.Ali to je jos jedan dokaz neistine koja se iznosi u novinama.I stvari koje se rade u vezi ovoga hobija.
Tekst koji je gore napisan je preuzet i napisan u originalu iz Glas Javnosti.
Ali eto po tvojoj prici istina o svemu tome je daleko drugacija.
Neke stvari se nikada nece promeniti........... .
P.S. Vidi popricaj sa njim,mozda ga i zainteresuje ovaj sajt i ove stvari sa kojima se mi bavimo........

Promijenjeno od rammstein (08.10.2005 u 23:29 sati)
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 13.06.2005, 23:48
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od bojanrist
Ah da zaboravio sam da dodam da su muzej u Pozarevcu pljackali par puta,jedva su cekali da ih neko opljacka da bi oprali ono sto su vec prodali
Kao sto je vec neko rekao ovde na forumu(mislim da je to bio vumi).
Polako mi je muka od svega ovoga...........:mot z:

Promijenjeno od rammstein (08.10.2005 u 23:29 sati)
odgoovorite sa citatom
  #14  
Staro 14.06.2005, 00:02
bojanrist
Gost
 
prilozi: n/a
b

To je je jedna po meni cista navlakusa za ljude,zbog cega,na jednoj strani te plasi ako trazis ,posedujes arheoloske predmete ide ti prijava i tako to ,a ako das mu zeju ti si OK tj. glup,zato sto ce oni ako je vredno vec utopiti,nalazio sam sajtove strane gde lepo pise da je roba nadjena i kupljena u SCG,posebno za neolit,sta reci jos,ne mogu da gresim dusu da kazem da su svi arheolozi takvi,oni sto su pravi i sto se bore za tu robu oni su vec pred penzijom,njihovo vreme prolazi,nastupa prava kako je ja zovem ARHO-MAFIJA,i oni nikada nece dozvoliti legalizaciju tog posla,dokle god mogu da drze sve pod konrolom drzace,drzava je siromasna sa lovom imaju preca posla,odredili budzet za naroni muzej mislim oko miliion dinara,nemoze da se kupi ni ram za sliku iz 16 veka,a kamoli slika
odgoovorite sa citatom
  #15  
Staro 14.06.2005, 00:08
bojanrist
Gost
 
prilozi: n/a
bb

Jos nesto,pogledaj sajt o AVARSKOM POJASU,sto je nadjen u Mitrovici,sto pise u novinama,pola je tacno ali ne pisu ko je trebao da kupi pravi covek i prava istina kako je igrom slucaja dospeo u muzej,da ne ulazim u detalje
odgoovorite sa citatom
  #16  
Staro 14.06.2005, 00:11
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od bojanrist
Jos nesto,pogledaj sajt o AVARSKOM POJASU,sto je nadjen u Mitrovici,sto pise u novinama,pola je tacno ali ne pisu ko je trebao da kupi pravi covek i prava istina kako je igrom slucaja dospeo u muzej,da ne ulazim u detalje
Mislis na ovaj pojas ..........
http://www.vumidet.net/forum/showpos...93&postcount=1

Promijenjeno od rammstein (08.10.2005 u 23:30 sati)
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!