Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti > Srednji vijek
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Srednji vijek Sve što pronađete u internetu, knjigama i sl. a mislite da spada u ovaj vremenski period, ca 500-1500 godine

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 24.09.2009, 17:06
Korisnička slika od zeljketa
zeljketa zeljketa je offline
MODERATOR
 
Registriran : 20.05.2006
Starost: 65
prilozi: 1.439
Zahvaljivao se: 1.491
Dobio je 578 zahvalnice(a/u) za 201 priloga
ima,ima

Terry Herbert-u,engleski arheologu amateru, koji vec 18 god mase sa detektorom za metal u nadi da pronadje zakopano blago,je napokon usjelo da to i ostvari.On je pronasao ostavu od oko 1500 zlatnih(5 kg) i srebrenih(2,5 kg) komada.
Ostava je pronadjena u grofoviji Staffordshir i to je najveca i najvrijednija ostava ikada pronadjena na britanskoj teritoriji.
Terry,koji vec godinama prima socijalu,jer je proglasen nesposobnim za rad,je ovim pronalaskom odjednom postao bogatas.Strucnjaci smatraju da ce procjena vrijednosti trajati oko godinu dana,ali se vec pominje cifra od milion funti,koju ce srecni tragac morati podijeliti sa prijateljem koji je vlasnik imanja.
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg ALeqM5g1k9pY2-vltVGONqnIkKYIdywP3g.jpg (43,0 KB, 60x prikazano)
Tip dokumenta: jpg ALeqM5gdNU0kPxQQyYqVWzXoC2LWyCJyVg.jpg (33,7 KB, 47x prikazano)
Tip dokumenta: jpg ALeqM5glvBKOvvLPtWazMiKNPSKHmR-zGQ.jpg (37,6 KB, 49x prikazano)
Tip dokumenta: jpg ALeqM5gpEwX6oo9uECLvJzAyRv2cS1szIQ.jpg (36,7 KB, 49x prikazano)
Tip dokumenta: jpg ALeqM5h-RGTNlJxF71fBt5sX5xgO1XhQ6w.jpg (27,3 KB, 47x prikazano)
Tip dokumenta: jpg ALeqM5i1tUNifnOxRHvVZBzQU8HAOXF_KQ.jpg (39,9 KB, 45x prikazano)
Tip dokumenta: jpg ALeqM5jISY-qzWkgbUDlc7b_AsIKpbUd7A.jpg (39,9 KB, 45x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 02.03.2011, 20:32
miligor
Gost
 
prilozi: n/a
Mislim da je to ono sto smo Apostata i ja gledali na televiziji.
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 03.03.2011, 01:10
Korisnička slika od IVLIANVS
IVLIANVS IVLIANVS je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.02.2008
prilozi: 1.470
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 599 zahvalnice(a/u) za 170 priloga
zar to nije lepo..pronasao,preda o muzeju,dobio nagradu za svoj trud... mi o tome mozemo samo da sanjamo...ne o parama nego o slobodi trazenja... da jednom odemo na njivu i da ne strepimo od drugova u plavom
inace to je nalaz od pre par godina...a pronadjen je legendarnim eagle spectrum I aparatom
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 03.03.2011, 11:34
Korisnička slika od avgvst
avgvst avgvst je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 17.08.2009
prilozi: 2.465
Zahvaljivao se: 546
Dobio je 216 zahvalnice(a/u) za 152 priloga
Bogami lepo.. Pravi je sportista. A koji detekror koristi?
__________________
"Ako želite da postanete dobri arheolozi, morate da izađete iz biblioteka"! Dr Indiana JONES
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!